ISSN 1803-6635

hledat

přihlášení

Cyklus film a hudba: Akcept V rámci pravidelného cyklu Film a hudba uvede Městská knihovna v Praze dokumentární film Akcept o soudobé vážné hudbě. Po filmu budete mít možnost diskutovat s režisérem Janem Hubáčkem při besedě, kterou bude moderovat Vít Zapletal. Ve středu 22. března od 19.00 v Malém sále Městské knihovny v Praze.    další tipy
úvod > knihex

knihex

 

Program

 

Dílny, workshopy, čtení atp.

10.00–20.00 animační, knihvazačská a sítotisková dílna

11.00 Markéta Pilátová: Jura a lama – čtení a pletení nejen pro děti (LePress)

12.00 komiksový workshop Jiřího Gruse

13.00 Literárně-divadelní performance podle Seifertovy básně Kanálská zahrada (Činoherní studio v Ústí nad Labem)

14.00 Pavla Horákové: Hrobaříci – čtení pro děti

15.00 Tóny fléten a jiné indiánské legendy – čtení z knihy Richarda Erdoese, přeložila Eva Bulgakovová, čte Markéta Trojanová

16.00 Prezentace knihy Barbory Baronové a Dity Pepe Slečny

17.00 Prezentace projektu Kreativci sobě – Přemek Koudela

18.00 Surrealistické intravagance – prozaické pásmo poezie, vystoupí Hynek Chmelař, sólista Divadla Komedie, uvede František Dryje (Analogon)

19.30 Slam poetry – Monika Serbusová, MC Taktika, Ondřej Lidický, Pavel Klusák

 

Hudba

10.00 dj K!lamm + Billy Shake jr.

13.30 kapela Chlupy: chuchvalce hudby kartáčované štětinami poezie

16.00 dj Love

18.30 djs Sleep on Speed

 

V prodeji bude také nová série triček a tašek A2, jejichž výrobu máme i zdokumentovánu.

 

Poslechněte si náš rozhlasový spot.

 

Předchozí ročníky

 

V neděli 12. června 2011 kulturní čtrnáctideník A2 a nakladatelství Lipnik uspořádali knižní jarmark Knihex, na němž organizátoři představili menší nezávislá nakladatelství a jejich produkci na pražské náplavce pod Rašínovým nábřežím.

Na prodejním trhu se představilo dvacet menších nezávislých nakladatelů, po celou dobu probíhaly také dílny a DIY workshopy. Celý den doprovázely také hudební vystoupení.

Večer v 19 hodin proběhl křest komiksu Chyba, kterým odstartoval večerní program Knihexu. Na křtu zahrála kapela ichforma a hudební produkce pak dále pokračovala improvizací dua Petra Ference a Matěje Kratochvíla a koncertem Core of Coleman. Večer zakončil dj setem K!amm.

Knihex se stal místem, kde návštěvníci kromě nakupování knih mohli zabavit sebe i své děti v uměleckých dílnách, poslechnout si dobrou hudbu, vychutnat si fairtrade kávu, pochutnat si na palačinkách nebo popít výtečný jablečný cider.