ISSN 1803-6635

hledat

přihlášení

anketa

Nejdrsnější superhrdina je:

celkem hlasů: 116

Andreas Müller-Pohle Výstava představuje berlínského umělce Andrease Müller-Pohleho jako jednu z klíčových osobností zabývajících se od poloviny 70. let ontologickou i reprezentační podstatou fotografie a od 90. let reflektujících radikální změny podstaty technických obrazů. další tipy
úvod > tipy

fórum: tipy

Otevření pražského CITY SPY infocentra

City Spy | 18. září 2014 12:59

21.9.2014, 12:20 – 20:20 hod., Bořivojova 67, Praha 3.

Zveme vás na otevření CITY SPY infocentra, které funguje nejen pro zahraniční, ale i pro místní turisty, kteří chtějí vyrazit po trase CITY SPY. Mohou se u nás zastavit nejen pro informace o akcích, dopravě a ubytování, ale i pro mapy a drobnosti potřebné na cestách. Mají možnost si dát kafe, zahrát ping-pong a v klidu si naplánovat své další kroky.

Otevření bude zahájeno nedělní akcí v prostorách infocentra a blízkém okolí. Bude možnost si zahrát ping-pong, basket, sockwrestling a mimo jiné získat víkend se CITY SPY ve městě dle vašeho výběru. Odpoledne návštěvníkům zpříjemní DJs, veganská kuchyně, čajovna, domácí limonáda, cukrová vata.

:: DJs Line-up nedělního odpoledne

13:00 – 16:20 Sofa Rockers (downtemp, chillout) + Luna (easy listening, reggae)
16:20 – 18:20 Wicmy (Hip hop)
18:20 – 20:20 Beduan (Mayapur) - funky, breaks, mash-up

Oficiální web: www.cityspy.info
Kalendář akcí: www.cityspy247.info
CITY SPY města: Amsterdam, Barcelona, Berlín, Belěhrad, Budapešť, Florencie, Istanbul, Krakov, Praha a Žižkov, Varšava, Víděň, Wroclaw a nově Záhřeb a chorvatské pobřeží.

Výstava představuje berlínského umělce Andrease Müller-Pohleho jako jednu z klíčových osobností zabývajících se od poloviny 70. let ontologickou i reprezentační podstatou fotografie a od 90. let reflektujících radikální změny podstaty technických obrazů. Stále se vracející otázka kódování a významu informací  a jejich dialektická opozice entropii a náhodě ukazuje vzájemný vliv Müller-Pohleho tvorby a myšlení  filozofa a teoretika médií českého původu Viléma Flussera.


http://www.ghmp.cz/andreas-muller-pohle-koincidence-vyberova-retrospektiva/

O nahotě v umění a médiích


Přehlídka netradičního filmu vznikla v roce 2010 v Mladé Boleslavi. Hlavní cíl přehlídky je osvěta v oblasti nahoty a erotiky a ukazování těchto témat v širším společensko-kulturním kontextu, smysl a pojetí přehlídky je jedinečné v rámci celé Evropy.


Jedinečný koncept Přehlídky netradičního filmu vznikl v souvislosti s obecným rozšířením bezduché nahoty všude kolem nás, proti čemuž se Netradiční film vymezuje.


Přehlídka se ostře staví proti bezduché pornografii a jejímu vlivu na mládež.


http://www.netradicnifilm.cz/
https://www.facebook.com/netradicnifilmy

Historické slavnosti a řemeslný trh na Novoměstské radnici

Novoměstská radnice | 16. září 2014 09:50

4. 10. 2014 (10-18hod)

Vraťte se s námi o pár století zpátky a projděte se napříč staletími až do 20. – 30. let století minulého. Načerpejte atmosféru dávných dob na Historických slavnostech a řemeslném trhu, které se uskuteční 4. října od 10hod v prostorách Novoměstské radnice v centru Prahy.

Ve středověké vesničce na nádvoří ožijí historická řemesla 15. století. Divadlo, zpěv a tanec budou základem pro bohatý kulturní program napříč několika historickými obdobími. Návštěvníky čekají autentické výrobky zručných řemeslníků, nebo ochutnávka staročeských pochoutek i dobrého vína. Pro děti možnost vytvořit si vlastní dobový bestiář v kreativní dílně.

A jako bonus: Se zakoupenou vstupenkou můžete po celý den zdarma navštívit vyhlídkovou věž Novoměstské radnice.

http://www.nrpraha.cz/program/518/historicke-slavnosti-a-remeslny-trh-na-novomestske-radnici/

Út 23. 9. / 20:00 / NoD / Šest miliard Sluncí

NoD | 15. září 2014 11:59

Všechny teorie vesmíru končí jeho zánikem. Všechny organismy ztratí své životní funkce. Šest miliard sluncí byla donedávna hmotnost největší známé černé díry. Vědci již údajně objevili mnohem větší. Co se stane, když se černé díry začnou objevovat a rozpínat v naší paměti? Co zůstane z člověka?

Autorský divadelní projekt Rysové, Novotného a kol. inspirovaný Alzheimerovou chorobou. Budete se smát a pak plakat, plakat a smát se, smát se a plakat až do stavu, kdy nebudete vědět, máte-li se smát či plakat.

www.facebook.com/nodprague.

Peklo není místo, je to stav duše. David Prachař Vás společně se souborem současného tance 420PEOPLE provede Peklem, tragikomedií inspirovanou Dante Allighierim a krizí středního věku. Prvotřídní taneční výkony, osobitá choreografie, nevšedně pojatý klasický námět a genius loci výjimečného místa… Peklo - Dantovské variace slibuje mimořádný divácký zážitek! Režie: Jan Nebeský, scénář: Lucie Trmíková, hudební doprovod: Martin Dohnal life.

Brilantní herecké mistrovství, prvotřídní taneční výkony v osobité choreografii, nevšedně pojatý klasický námět, genius loci výjimečného místa… Peklo - Dantovské variace slibuje mimořádný divácký zážitek!

Představení vzniká v koprodukční spolupráci Jedl o.s., Experimentálního prostoru NoD a 420PEOPLE.

Partnerem inscenace je Činohra Divadla X. F. Šaldy a Národní divadlo.

www.nod.roxy.cz
www.facebook.com/nodprague.

 

spisovatelé čtou ve vlacích pražské příměstské dopravy

Festival Čtení ve vlaku | 12. září 2014 12:17

Ve vybraných vlakových spojích pražské příměstské dopravy budou známí čeští spisovatelé předčítat všem cestujícím krátké úryvky ze svých knih.

KDY 14. září - 16. září 2014

Hosté festivalu: Radka Denemarková, Josef Formánek, Emil Hakl, Petra Hůlová, Vratislav Kadlec, Ivana Myšková, Pavel Novotný, Halina Pawlowská, Martin Reiner, Jáchym Topol, Katerina Tuckova, Jaromír Typlt, Michal Viewegh a Tomáš Zmeškal.

// více na www.ctenivevlaku.cz a www.facebook.com/ctenivevlaku //

Akce vyvrcholí ve Fantově kavárně, kde proběhne literární jarmark (hosté: A2, Knihovna Václava Havla, Živel, Tvar, Paměť a dějiny, H_aluze, Full Moon magazín, Literární noviny a další)

Eine Stunde Merzbauten

Eine Stunde Merzbauten | 10. září 2014 23:44

Eine Stunde Merzbauten > http://bandzone.cz/merzbauten

Yob a Pallbearer / 23. září 2014 / Klub 007

KYEO | 10. září 2014 23:44

Začátek sezony v pěkně doomovém duchu! Na Sedmičku se po třech letech vrací doom metalová senzace Yob, aby představila novou desku Clearing the Path to Ascend, která vyjde v září u Neurot Recordings. Spolu s nimi zahromují žánrově spříznění Pallbearer s novinkou Foundations of Burden. Lístek v předprodeji bude stát 300 Kč (exkluzivně přes web goout.cz), na místě pak 350,- Kč.

Yob (usa)
Pallbearer (usa)
tue 23.9.2014 20:00
007 Strahov, Praha

YOB – Adrift in the Ocean: http://youtu.be/wnijxVBQ1A4
YOB live at Hellfest 2012: http://youtu.be/6d4fKpnafhM

www.yobislove.com
www.pallbearerdoom.com
www.kyeo.net
www.the-aardvark.cz/nase-koncerty
www.goout.cz/cs/listky/yob-pallbearer
www.facebook.com/events/649940731749709
www.last.fm/event/3901890
www.songkick.com/events/20952223

Sdílený prostor: tvorba města jako dialog II - Tomáš Ctibor vs. Jan Švejnar

Knihovna Václava Havla | 07. září 2014 12:16

Seriál popularizačních večerů zaměřených na hlavní paradigmata tvorby měst ve 21. století.

Moderovaný rozhovor dvou výrazných osobností vybraných na principu doplňujících se protikladů. Dva rozdílné obory, dva úhly pohledu na město, oba však relevantní a pro tvorbu města důležité. Druhý večer cyklu bude patřit dialogu ekonoma s tvůrcem strategických koncepcí.

Města přitahují stále nové obyvatele. Jejich atraktivita je dána příležitostmi, které nabízí. Do jaké míry tyto příležitosti ovlivňuje správa města? Může město nabídnout příležitost skutečně pro všechny své obyvatele? Je v případě měst možný trvale udržitelný sociálně ekonomický rozvoj? Co je proto potřeba udělat a naopak nedělat?

Nad tématem strategického plánování se potkají Tomáš Ctibor, pověřený řízením IPR Praha, a prof. Jan Švejnar, M.A., Ph.D.

Ve spolupráci KnVH s Institutem plánování a rozvoje Hl. m. Prahy.


KDE Knihovna Václava Havla, Ostrovní 13, Praha 1
KDY 8. září v 19:00

předchozí | 01 · 02 · 03 · 04 · 05  ... | další