ISSN 1803-6635

hledat

přihlášení

anketa

Egon Bondy je pro vás:

celkem hlasů: 239

Ján Mančuška: První retrospektiva „První retrospektiva“ je skutečně první retrospektivní výstavou Jána Mančušky, klade důraz na precizní re-instalaci prací intelektuálně a esteticky přelomových, jež byly velkoryse zapůjčeny z významných mezinárodních (MoMA, Centre Pompidou, Thyssen-Bornemisza Art Contemporary, etc.) i domácích sbírek.  další tipy
úvod > tipy

fórum: tipy

Avishai Cohen & Filharmonie Brno

JazzFestBrno | 30. červen 2015 14:19

Do Česka se vrací oblíbený kontrabasista Avishai Cohen. Představí se v unikátním projektu s Filharmonií Brno

Jeden z nejlepších světových kontrabasistů současnosti Avishai Cohen přijede 30. listopadu do Brna. V Bobycentru představí unikátní projekt nazvaný An Evening With Avishai Cohen, který kombinuje jazz a world music s majestátním zvukem symfonického orchestru. Populární Izraelec ve spolupráci s uznávaným aranžérem Robertem Sadinem upravil svoje oblíbené autorské i převzaté skladby pro více než padesátičlenný orchestr a na podzim vyrazí na evropské turné. Jedním z prvních potvrzených koncertů je právě ten brněnský s Filharmonií Brno, který se koná v rámci podzimní části festivalu JazzFestBrno. Vstupenky jsou v prodeji na webu www.avishaicohen.cz a v běžných předprodejích.

Filmovou verzi známé Shakespearovy hry představí oceňovaná režisérka Julie Taymor (US) v české premiéře. Po filmu následuje diskuze s režisérkou moderovaná Christopherem Baughem (GB). Událost organizuje Pražské Quadriennale scénografie a divadelního prostoru.

V hlavních rolích účinkují David Harewood, Max Casella a Kathryn Hunter. Filmová verze byla natočena podle stejnojmenného představení v Brooklynském Theatre for a New Audience, ve výpravě hvězdné scénografky Es Devlin (MET Opera, Lady Gaga, Kayne West) a kostýmech Constance Hoffman (MET Opera, Mikhail Baryshnikov, Robert Carsen) Světovou premiéru měl film v roce 2014 na Toronto International Film Festival.
Julie Taymor se představí jako speciální host Pražského Quadriennale 25. června v Colloredo Mansfeldském paláci.

Julie Taymor je známá především inscenací broadwayského muzikálu The Lion King, za který obdržela v roce 1998 cenu Tony award a stala se tak první ženou, která tuto cenu obdržela. Muzikál se stal naprostým hitem a zapsal se jako pátá nejdéle hraná inscenace na Broadway. Z filmové tvorby Julie Taymor je známý především biografický film Frida v hlavních rolích se Salmou Hayek a Alfredem Molinou, který z celkových šesti nominací na Oscara obdržel dva. Taymor je dále podepsaná pod režií filmů jako jsou Titus, The Tempest, Across the Universe.

 

 

 

Autorské čtení: Viktor Špaček a Jitka N. Srbová

Ulita agentura | 24. červen 2015 13:26

Viktor Špaček přečte ukázku z knihy povídek Něco cirkusového (dybbuk, 2015).

Jitka N. Srbová představí nové texty z chystané třetí sbírky Les.

Autory uvede Olina Stehlíková.

vstup volný

►KDE Ponrepo, Bartolomějská 11, Praha
►KDY 1. červenec v 19:00

Ján Mančuška: První retrospektiva

GHMP | 22. červen 2015 13:26

 

Kabinet Havel 2014/2015

Knihovna Václava Havla | 18. červen 2015 14:12

Zveme vás na finále debatního cyklu o stavu naší společnosti od listopadu 2014 do června 2015.

Hosté: herci Divadla Husa na provázku
Celé to uvádí: Vladimír Morávek a Petr Oslzlý

Na závěr Ať mír dál zůstává s touto krajinou... zazpívá Gábina Vermelho a Tereza Marečková.

Následuje v 19.00 derniéra inscenace 1789 aneb Dokonalé štěstí a v 21.30 koncert Big Beatles se všemi sólisty.

KDE Národní divadlo Praha, historická budova, hlavní vchod
KDY 21. června 2015, 17:00 – 19:00

Svět očima ruské propagandy. Debata s Peterem Pomerantsevem

Člověk v tísni | 18. červen 2015 13:35

Peter Pomerantsev je britský publicista a televizní producent. Ve své knize Nothing Is True and Everything Is Possible (Nic není pravda a všechno je možné) ukazuje, jak se v ruských médiích vyrábějí informace, které vytvářejí zcela alternativní realitu. Debatu s Pomerantsevem povede Josef Pazderka, novinář a zahraniční zpravodaj ČT.

Diskusi bude předcházet promítání filmu Svět podle Russia Today (The World According to Russia Today, režie Misja Pekel, 2015, 40 min, anglicky s českými titulky), který přibližuje způsoby manipulace s informacemi v této celosvětově rozšířené ruské televizní stanici.

Debata bude v angličtině, tlumočená do češtiny.

Akce se koná v rámci cyklu Máte právo vědět.
Pořádá Člověk v tísni ve spolupráci s londýnských Klubem nezávislé žurnalistiky Frontline.

Filozofická fakulta UK, Velká aula (místnost č. 131), Palachovo nám. 2, Praha 1

Vstup zdarma.

Pomáhání nebolí

Petra Zvonařová | 15. červen 2015 12:35

Dovolte nám, abychom Vás pozvali na benefiční večer „Pomáhání nebolí 4“, který je zaměřen na podporu dobrovolnictví ve zdravotnických zařízeních. Koná se v krásném prostoru Komunitního centra Matky Terezy vzdáleném 150 m od stanice metra Háje.
Dozvíte se mnoho informací o našich dobrovolnících, kteří jsou úžasní lidé pravidelně docházející do nemocnice za pacienty, se kterými tráví svůj volný čas bez nároku na finanční ohodnocení. Večer bude žánrově velice bohatý a vyvážený, těšit se můžete například na autorské čtení, taneční a hudební vystoupení, výstavu fotografií a hlavně se setkáte s dobrovolníky, kteří Vám během večera představí to, v čem jejich dobrovolnická činnost spočívá. Na vlastní kůži si budete moci vyzkoušet základy salsy pod vedením Mária, který pochází přímo z kolébky salsy - Kuby. Celým večerem nás provede mladý nadějný student JAMU Jáchym Sůra. Vystupovat budou dobrovolníci FNKV - kapela SPB, tanečnice ze skupin Flamenkería a Přecedance, pěvecký sbor Gambale, zpěvák Olexandr Kozlovsky, autorské čtení Daniel Wagner, Lucie Flajšmanová a Lenka Králová + taneční workshop salsy – kubánec Mario Herrera Marsillan, výstava fotografií Alexandry Ivančenko a Kateřiny Burianové.
Akce se koná v úterý 16.6.2015 v 19:00 v Komunitním centru Matky Terezy, U Modré školy 2337/1, Praha 11 – metro Háje.

Večer evropské literatury na téma detektivní literatura

Viktor Debnár | 15. červen 2015 09:49

Pozvání k diskuzi přijali překladatelka a literární kritička Jovanka Šotolová, spisovatel Petr Stančík (Cena Magnesia Litera za román Mlýn na mumie) a rozhlasový režisér Aleš Vrzák. Diskuzi moderuje Petr Šrámek.

Kdy: úterý 23. června 2015 od 19 hodin
Kde: Památník národního písemnictví, Pelléova 20, Praha 6-Bubeneč

https://www.facebook.com/veceryevropskeliteratury

Debata na téma: Na kterých hodnotách stojí naše společnost?

Knihovna Václava Havla | 14. červen 2015 13:09

Ruská agrese, tlak islamistů či silná nedůvěra občanů v demokratické instituce staví naši společnost před otázku – které hodnoty jsou pro nás nejdůležitější? Jaké jsou základní stavební kameny naší civilizace, které chceme kultivovat a chránit? Ze kterých hodnotových základů vychází česká ústava a jsou stále platné? Debatu pořádá Iniciativa pro evropské hodnoty ve spolupráci s Knihovnou Václava Havla.

/Hosté/
Daniela Drtinová, moderátorka DVTV
Jan Kysela, ústavní právník PF UK
Marek Orko Vácha, kněz a filozof
Milena Jabůrková, členka představenstva IBM ČR, Iniciativa pro evropské hodnoty

/Moderátor/
Jakub Janda, zástupce ředitele think-tanku Evropské hodnoty

---- 15. června 2015 v 19:00, KnVH v Ostrovní 13, Praha 1 ----

Rock_Paper_Scissors 17-06-2015, 19.00

the Q Rators | 14. červen 2015 00:21

Projekt skupiny the Q rators je zejména hlasitým protestem proti válce mezi Ukrajinou a Ruskem. Hlavním smyslem je ukázat, že míruplná spolupráce je možná a jednota v tvorbě může být tou jedinou rozumnou reakcí na současnou politickou situaci. Což otevírá mnohem širší reflexi umělců z post-sovětských zemí, jelikož pocházejí z podobné historické situace.
Svetlana Spirina svou performancí Identification piece / Identification si pokládá otázku národnostní identity, co pro ni znamená být Ruskou. Její práce je pojímána jako vnitřní emigrace do „Ruska“, ale nikoli do politického „Ruska“, a to nikoli válkou, ale něčím mnohem hlubším a věčným, jako je dřevo.
Obedient bodies akce Genye Loginové a Alexeye Markina tematizuje mnohoznačnost pojmu země. Co udělá válka s terénem? Vyplňuje jej mnoha částmi těl, objekty, úkryty a minami. Ale doopravdy chceme jeden druhého navzájem zabíjet nebo jsme jen součástí nejvybranějších politických strategií, které z nás vytvářejí, jak říká Foucault, „poslušná těla“?
Irina Kudryna projektem komparuje nesmyslnost byrokratické rutiny při vyřizování povolení pobytu s aktem fyzického překročení hranic, které se zdá snadné a nic neznamenající. Ivan Orlenko přetváří soudobé dějiny Ukrajiny v umění tím, že používá čas jako jeden z klíčových elementů své performance. Poslední performerka Anna Tretyakova předvede dílo s názvem Žít inspirované příhodou viděnou jejím přítelem. Starý muž, který se snažil prodat svou zlatou rybičku ve vybombardovaném a zničeném Louthansku, jako lekce odvahy stále žít.
Pražská akce v galerii Tranzitdisplay je součástí širšího projektu, který proběhne v Paříži a Kyjevu. Český projekt organizuje Eva Skopalová, Anna Ten a Nataliia Tseluba.
qrators.weebly.com

17-06-2015, 19.00
Praha, Tranzitdisplay, Dittrichova 9/337, Praha 2 CZ
www.tranzitdisplay.cz

https://www.facebook.com/events/426068447574956/

předchozí | 01 · 02 · 03 · 04 · 05  ... | další