ISSN 1803-6635

hledat

přihlášení

Spielraum Kollektiv – BUSKING UN/LIMITED (Work in Progress) Spielraum Kollektiv přivede na scénu vybrané hvězdy pražského buskingu 28.1. Divadelní událost, která vás vtáhné do hry o svobodě, umění a komerci. www.divadloarcha.cz další tipy
úvod > tipy

fórum: tipy

Na slepičím zámku

Chemické divadlo | 06. únor 2016 21:37

Dne 7.2.2016 se ve 20:00 h ve Venuši ve Švehlovce na Praze 3 uskuteční další repríza inscenace o životě a době básnířky Suzanne Renaud, ženy básníka Bohuslava Reynka.

Vstupenky 190 / 110Kč lze rezervovat přes e-mail chemicke.divadlo@gmail.com a weby www.venusevesvehlovce.cz, https://vstupenky.ticket-art.cz/ nebo jsou dostupné na místě hodinu před začátkem představení

Mrtví o mrtvých vědí
a hrdých odpovědí
srdce si málo hledí
je mezi psem a vlkem

Freska - obraz a legenda o Suzanne Renaud, ženě, se kterou se osud ani dějiny nemazlily, a také o jejích blízkých. Společenský lesk a postavení, přepych, francouzské univerzitní i přímořské klima postupně zcela vyměnila za českou bídu, špínu a osamění. Žena básníka a grafika Bohuslava Reynka se stala nejprve dobrovolně a poté i souhrou dějinných okolností vězenkyní v cizí zemi, aby tam i nakonec v chudobě a tichosti umřela „zapomenutá jako kůrka chleba za starou almarou“. A přece…

Inscenace vznikla za podpory Ministerstva kultury ČR a Magistrátu hlavního města Prahy.

Volně inspirováno odkazem a díly Suzanne Renaud, Bohuslava, Jiřího a Daniela Reynkových a knihami
Aleše Palána a Lucie Tučkové.

Hrají: Marta Vítů, Bohdan Bláhovec, Vojtěch Hrabák, Eliáš Jeřábek, Dana Marková
Lightdesign: Martin Bitala
Scéna a kostýmy: Jana Hauskrechtová
Asistence: Tereza Kmoníčková
Produkce: Zuzana Rainová, Magda Juránková
Scénář a režie: Vojtěch Bárta

Jiří Cieslar: Matouš

Knihovna Václava Havla | 05. únor 2016 08:32

Zveme Vás na uvedení deníku filmového vědce, kritika a esejisty Jiřího Cieslara, dlouhodobého vedoucího Ústavu filmových studií FF UK. Deník, ze sklonku jeho života, je psán s hlubokou znalostí deníkového žánru, současně však je zcela upřímný a pravdivý, psaný bez postranních dvířek a bez jakéhokoli předstírání. Cieslarův deník patří k závažným literárním svědectvím o životě u nás v posledním čtvrtstoletí.

Knihu uvede editor knihy Jan Šulc, autorův syn Jiří Š. Cieslar a další hosté.

= KnVH, Ostrovní 13, Praha 1 =
= 8. února v 19.00 =

Výtvarný workshop

Galerie hlavního města Prahy | 27. leden 2016 00:32

Výtvarný workshop pro všechny věkové kategorie k výstavě Štěpánka Šimlová: Léta levitace proběhne 30. ledna 2016 od 13. do 18. hodiny v Colloredo-Mansfeldském paláci.

Podstatou výtvarných reakcí na výstavu budou obsahové i formální experimenty. Budeme se zabývat mj. změnami kontextů, během kterých běžné předměty, vytržené z původních souvislostí a zasazených do nové reality, výrazně změní svůj význam i hodnotu. Výsledná díla se budou posouvat od konvenčních až k surreálným paradoxním rovinám.
http://www.ghmp.cz/doprovodne-akce/vikendovy-vytvarny-workshop-zatisi-mikro-a-makro-svetu-k-vystave-stepanky-simlove-leta-levitace/

Na slepičím zámku

Chemické divadlo | 25. leden 2016 22:25

Vojtěch Bárta (dle různých pramenů): Na slepičím zámku

Inscenace o životě a době básnířky Suzanne Renaud, ženy básníka Bohuslava Reynka.


Kdy: 27.1.2016 ve 20:00 h
Kde: Venuše ve Švehlovce
Vstupenky 190/ 110Kč na www.venusevesvehlovce.cz nebo na místě hodinu před začátkem představení v případě volné kapacity.
------------------------

Mrtví o mrtvých vědí
a hrdých odpovědí
srdce si málo hledí
je mezi psem a vlkem

Freska - obraz a legenda o Suzanne Renaud, ženě, se kterou se osud ani dějiny nemazlily, a také o jejích blízkých. Společenský lesk a postavení, přepych, francouzské univerzitní i přímořské klima postupně zcela vyměnila za českou bídu, špínu a osamění. Žena básníka a grafika Bohuslava Reynka se stala nejprve dobrovolně a poté i souhrou dějinných okolností vězenkyní v cizí zemi, aby tam i nakonec v chudobě a tichosti umřela „zapomenutá jako kůrka chleba za starou almarou“. A přece…

Inscenace vznikla za podpory Ministerstva kultury ČR a Magistrátu hlavního města Prahy.

Křest knihy Jonáš spěchá domů

ARGO / agentura ULITA | 25. leden 2016 18:21

Zveme Vás 28. ledna od 18.00 na křest knihy Marky Míkové a Radoslava Valeše Jonáš spěchá domů (nakladatelství Argo).

Marka Míková přečte ukázku z knihy, Radoslav Valeš připraví výtvarnou dílnu pro děti.

Nepřehlédnutelné duo Mařek a Zděněk (ze skupiny Žny) zahraje a ve formě kantát zazpívá zběsile troufalé texty.

vstup volný

CAFE JEDNA, Veletržní palác, Dukelských hrdinů 47, Praha

Sylvie Richterová: Eseje o české literatuře

Knihovna Václava Havla | 20. leden 2016 15:56

Esejistka a spisovatelka Sylvie Richterová představí svou novou knihu Eseje o české literatuře (Pulchra, 2016), která je podstatným výborem jejích textů z let 1975–2015.

Začíná Švejkovou cestou labyrintem nesmyslu a končí cestou Komenského poutníka za poznáním a spásou. Richterová převrací běžné stereotypy, když vyzvedá Haškovo geniální pojednání idiocie, stěžejní existenciální otázky Karla Čapka nebo mystické aspekty díla Hrabalova. Zkušenost totality považuje za klíč k pochopení komunikační, morální a kulturní krize současného světa a konfrontuje ji s básnickým slovem Holana, Skácela, Koláře, Kabeše, Wernische, Krále, Brouska či Jirouse…

O autorce a jejím díle pohovoří editoři Jan Šulc a Petr Šrámek.

= KnVH, Ostrovní 13, Praha 1 =
= 2. února 2016 od 19.00 hodin =

Autorské čtení básníka z nové knihy Hemisféry

Městská knihovna Praha | 12. leden 2016 18:03

Autorské čtení básníka z nové knihy Hemisféry / 3. února Městská knihovna Praha
Kamil Bouška I 03. únor 2016 18:00
Kamil Bouška publikoval ve skupinovém sborníku Fantasía (Dauphin, 2008). Samostatným debutem je sbírka Oheň po slavnosti (Fra, 2011) za kterou byl nominován na cenu Magnesia Litera v kategoriích poezie a objev roku. Na konci roku 2015 vydal, opět v nakladatelství Fra, svou druhou básnickou sbírku Hemisféry. Autor je členem básnické skupiny Fantasía.

Lessons of Touch

Experimentální prostor NoD | 12. leden 2016 18:03

Lessons of Touch / 18. ledna Experimentální prostor NoD
Tantehorse & Jiří Bartovanec & Experimentální prostor NoD I 18. leden 2016 20:00
Manifestace těla v jeho krajních podobách
Zrak diskriminuje, hmat a dotyk osvobozuje. Ohledávání tématu intimity a zjišťování, kam až sahá naše vnitřní tolerance.
Režisérka Miřenka Čechová, společně s choreografem Jiřím Bartovancem si kladou otázky, proč máme strach z dotyku, z cizího těla, z vlastního těla, těla druhého a kam až sahá naše vnitřní tolerance. Divácká exkurze do tématu intimity. Průvodcem a zároveň objektem vlastního zkoumání se stává performer Radim Vizváry, který nejprve sám, pak v intimním duetu s Ninou Vangeli a nakonec s diváky samotnými podstupuje zkoušku sebe vystavení. Rozšířený program na www.nod.roxy.cz/cs.

10. narozeniny Radia Wave

Radio Wave | 12. leden 2016 18:02

10. narozeniny Radia Wave /
Omar Souleyman & Clap! Clap!
Radio Wave už bude 10 let. Na této velkolepé party v pražské MeetFactory uvítá poprvé v České republice výraznou postavu současné hudební alternativy, syrského zpěváka Omara Souleymana! Druhou hvězdou večera bude italský producent Clap! Clap! Výroční party Radia Wave se tak ponese v duchu oslav globální multikulturní společnosti.
Večírek tradičně doplní domácí DJs. Nenechte si to ujít a přijďte oslavit 10. narozeniny Radia Wave!
http://www.rozhlas.cz/radiowave/portal/

16. ledna MeetFactory

TRILOBIT BEROUN 2016

KD Plzeňka | 12. leden 2016 18:01

Filmové ceny TRILOBIT BEROUN 2016 / 16. ledna Kulturní dům Plzeňka
Živelný Fotograf, o Oscara usilující Domácí péče, komedie Ztraceni v Mnichově, ale také kontroverzní dokument MATRIX AB nebo pohádka Sedmero krkavců – tyto a mnohé další snímky se staly v uplynulých týdnech předmětem živých diskusí porotců audiovizuálních cen TRILOBIT BEROUN 2016. Ti se po několikerých společných setkáních finálně usnesli na letošních nominacích, a dokonce již mají jasno i ve vítězích. Zdali se kandidáty na tyto, mezi filmaři vysoce respektované ceny, stanou nejčastěji skloňované snímky letošního roku, nebo zda na vítězství dosáhnou spíše méně známé tituly, prozradí až slavnostní udílení cen TRILOBIT BEROUN 2016 konané v sobotu 16. ledna, poprvé v nově zrekonstruovaném berounském Kulturním domě Plzeňka. Více informací sledujte na stránkách www.cenytrilobitberoun.cz.

Barbora Dušková I 16. leden 2016 19:00

předchozí | 01 · 02 · 03 · 04 · 05  ... | další