ISSN 1803-6635

hledat

přihlášení

Vyražte na noirový Křivoklát! Čas rozdvojených duší, padlých andělů, temných zrcadel a nocí, v nichž přichází ďábel. A Ingrid Bergmanová, Gregory Peck, Gene Tierney, Olivia de Havilland a Kirk Douglas. To vše je Noir Film Festival, unikátní žánrová přehlídka, jejíž 4. ročník se uskuteční od 18. do 21. srpna na Královském hradě Křivoklát. další tipy
úvod > tipy

fórum: tipy

Vyražte na noirový Křivoklát!

Noir Film Festival | 11. červenec 2016 11:20

Čas rozdvojených duší, padlých andělů, temných zrcadel a nocí, v nichž přichází ďábel. A Ingrid Bergmanová, Gregory Peck, Gene Tierney, Olivia de Havilland a Kirk Douglas. To vše je Noir Film Festival, unikátní žánrová přehlídka, jejíž 4. ročník se uskuteční od 18. do 21. srpna na Královském hradě Křivoklát. Čekají vás netypické projekce v sálech mezi kamennými zdmi Křivoklátu i ve věži Huderka. Nechte se zlákat temnou náladou letošních sekcí, kde najdete noir německý, freudovský či westernový. Mimochodem, nikde nemají netopýří křídla takovou magii jako na plátně pod širákem na nádvoří.

Richard Stipl & Josef Zlamal | Plastika a kresba

studio stipl/zlamal | 11. červenec 2016 09:23

Srdečně Vás zveme na vernisáž výstavy, která se uskuteční 12. 7. 2016 v Galerii MIRO (kostel sv. Rocha, Praha).

"Tvorba sochaře Richarda Stipla a malíře Josefa Zlamala přináší nevšední zážitek, je autentickým odrazem i obrazem lidského myšlení a emocí. Společným námětem obou autorů je figura – člověk. Jejich tvorba pracuje s univerzálním jazykem, který osloví každého, kdo přemýšlí o své existenci."

Výstava potrvá do 28. srpna 2016.

LUDĚK MARKS - 21.7. autorské čtení a beseda s autorem (underground, 80. léta)

Muzeum města Ústí nad Labem | 08. červenec 2016 14:14

21.7. od 17.00 zveme na besedu a autorské čtení Luďka Markse nazvanou Sklenobýl. Můžete se těšit na výběr ze starší knihy Stín svícnů i na novinky z chystaného díla Po hadí kůži. Nenechte si ujít příjemný podvečer s představitelem nejmladší undegroundové básnické generace.

Více informací o akci Letní čítárna:http://www.muzeumusti.cz/hlavni-stranka/c1508/LETNI-CITARNA/

Open Session: Anna Konjetzky & dancers

MeetFactory | 28. červen 2016 15:34

V rámci open session Anna představí svoji práci a zároveň by ráda vstoupila do tvořivého dialogu s tanečníky a choreografy působícími na české scéně.

Anna Konjetzky studovala na škole fyzického divadla „Lassaad“ (J. Lecoqova metoda) v Bruselu a současný tanec a body weather v Bruselu a Berlíně. V letech 2005 až 2008 pracovala jako asistentka choreografky Wandy Golonka v Schauspiel Frankfurt. Už několik let sleduje nekompromisně svou cestu uměleckého výzkumu. S nenasytnou zvídavostí zkoumá prostorová uspořádání, hranice scénického představení (performance) a složitou interakci těla, prostoru a jak je toto vše vnímáno. Centrem jejích snah je aktivní vkládání smyslové informace do prostoru, kdy opouští klasický prostor jeviště a dává přednost instalačním prostorům nebo formátům peep-show.

Pavel Havel: Rr

Knihovna Václava Havla | 27. červen 2016 22:01

Na zakončení letošní sezóny v Knihovně VH uvádíme po úspěšné květnové premiéře reprízu trragikomedie o nepchrrekonatelné touze Rroberrta Chrrousta stát se herrcem.

Autochrri Pavel Kohout a Václav Havel hrru dokončili v rroce 1973. Poprrvé byla čtena během setkání zakázaných spisovatelů na Hrrádečku v rroce 1974.

Lékachrr: Ivan M. Havel
Pacient: Pavel Kohout
Rrežie: Michael Žantovský

= 30. června, 19.00, Ostrovní 13, Praha 1 =

14. 6. / Artist Talk: Claudia Joskowicz & Sara Reisman

MeetFactory | 13. červen 2016 14:04

Přijďte se podívat na naši výstavu Ztvárnění klidu! Otevřena bude do 28. srpna a součástí programu bude i komentovaná prohlídka a diskuze s kurátorkou Sarou Reisman a umělkyní Claudií Joskowicz 14. června od 18:30.

Sara Reisman je uměleckou ředitelkou Shelley & Donald Rubin Foundation v New Yorku, která podporuje umělecké a kulturní aktivity zabývající se tématem sociální spravedlnosti. Základem jejího působení je podpora přístupu k uměleckým a kulturním aktivitám v rámci nezávislého uměleckého prostoru The 8th Floor, který byl založen v roce 2010 a kde se pravidelně konají nejrůznější umělecky zaměřené události a výstavy.

Claudie Joskowicz (žije a tvoří v New Yorku a bolivijském Santa Cruz) nabízí prostřednictvím svých děl nový pohled na historické události a jejich dopad na krajinu. V jejích videích a instalacích provází pohyb kamery diváka filmovým prostorem, ve kterém znovuožívají a jsou nově zakotvovány historické události její rodné Latinské Ameriky. Joskowicz se tak originálním způsobem zaměřuje na způsoby, jakými technologie zprostředkovává a redefinuje pojmy jako je historie a paměť.

Zlaté město -1. REPRÍZA 9.6.2016 ve 20:00 h

Chemické divadlo | 06. červen 2016 21:13

Kdy: 9.6.2016 ve 20:00h
Kde: Venuše ve Švehlovce, Slavíkova 22, Praha 3

Předprodej vstupenek: Zde http://www.venuse-ve-svehlovce.cz/#program nebo v síti GoOut nebo na místě v den představení od 19:00 (jen v případě volné kapacity!).

Vstupné: 190 Kč/110 Kč (studenti, senioři)

Praha má tajemství. Mlčet znamená zlato. Kdo se tím moc zabývá, snadno se mu zamotá hlava. Víme však, že bude líp. V jistém smyslu určitě …

Nový autorský projekt Chemického divadla.

Velmi volně na motivy Gustava Meyrinka, časopisu Nový prostor, televizních kuchařských show a současných pražských reálií.

Vojtěch Bárta, Barbora Etlíková: Zlaté město
Hrají: Dana Marková, Jiří Kniha, Richard Němec, Filip Šebšajevič, Vojtěch Hrabák
Živá hudba: Bio Masha
Lightdesign: Lukáš Večerka
Výprava: Jana Hauskrechtová
Dramaturgie: Barbora Etlíková
Režie: Vojtěch Bárta.

Představení vzniklo díky podpoře Ministerstva kultury ČR.

GABRIEL SALOMAN /ca/ & COMMON EIDER, KING EIDER /us/ & FEDERSEL /cz/

Letmo Productions & Genot Centre | 06. červen 2016 15:20

V netradičním prostoru Lechovického vinného sklípku vás 11. června čeká experimentální zvuková degustace s kanadskou hlukovou ikonou Gabrielem Salomanem (ex-Yellow Swans), americkým post-drone projektem Common Eider, King Eider (ex-Deerhoof, ex-Six Organs of Admittance) a domácím improvizátorem Federselem (B4, Gurun Gurun, Handa Gote). Koncert v režii Letmo Productions a Genot Centre v malebném prostředí Hamerského rybníku má omezenou kapacitu 60 platících a lístky jsou už nyní k dostání na Goout.cz.

GABRIEL SALOMAN (ex-Yellow Swans, labels Miasmah, Shelter Press or Not Not Fun Records)
&
COMMON EIDER, KING EIDER (Badgerlore, ex-Deerhoof, ex-Six Organs of Admittance, labels Root Strata, Pesanta Urfolk or aQuarius recOrds)
&
FEDERSEL (B4, Gurun Gurun, Handa Gote Researchand Development, Meteorismo)

Cena: 230 Kč (předprodej) / 280 Kč (dveře)
Goout.cz: https://goout.cz/cs/listky/gabriel-saloman+common-eider-king-eider/tum/
Lechovický sklípek: http://www.lechovickysklipek.cz/
Mapa: https://mapy.cz/s/za4v

Knihovna v knihovně

KnVH | 03. červen 2016 15:30

...aneb vše, co jste chtěli kdy vědět o Knihovně Václava Havla, ale báli jste se zeptat.

Pozdní odpoledne věnované poslání, tajemstvím a plánům Knihovny Václava Havla, na kterém kromě ředitele Michaela Žantovského, vystoupí též editorka Anna Freimanová, vedoucí archivu Martin Vidlák, šéfdramaturg programu Jáchym Topol, šéfproducent Pavel Hájek, fotograf Ondřej Němec a další.

Překvapení není vyloučeno.

* 21. června od 17.00 hodin *
* Městská knihovna v Praze, Mariánské náměstí *

CRASHTEST 6: TOUŽÍŠ PO MNĚ

KTF UK v Praze, Společnost Topičova salonu, 1. Art Consulting Brno ve spolupráci s VUT, OU v Ostravě, UJEP, VŠUP | 01. červen 2016 11:40

Festival performance: 10. 6. – 11. 6. 2016

Zahájení: Topičův salon (Národní 9, Praha 1), 10. 6. 2016, 11:00 h

Výstava autorských dokumentací performancí a happeningů: 17. 6. – 1. 7. 2016

Vernisáž: Topičův salon (Národní 9, Praha 1), 10. 6. 2016, 18:00 h

V pražském Topičově salonu se uskuteční šestý ročník výstavního projektu CRASHTEST, realizovaného studenty Ústavu dějin křesťanského umění Katolické teologické fakulty Univerzity Karlovy v Praze. Jde o jakousi zátěžovou zkoušku, v níž se studenti/kurátoři prvně potkávají se studenty/umělci při tvorbě společné výstavy. Letošními kurátory jsou Kristýna Kramlová, Markéta Hornerová, Magdalena Nerudová, Dita Schulmeisterová, Lenka Škvorová a Michal Turbák.

CRASHTEST 6 se bude skládat ze dvou nedílných částí: jednak festivalu performance, jednak z autorsky zpracované dokumentace performancí a happeningů uskutečněných v rámci zmiňovaného festivalu. Dvoudenní festival se odehraje zčásti v prostorách Topičova salonu, zčásti na piazzetě Národního divadla a náplavce pod Jiráskovým mostem. Po skončení festivalu zúčastnění umělci zpracují dokumentaci svých akcí, která bude spolu s rezidui proběhlých performancí prezentována v Topičově salonu. Právě bezprostředním vystavením autorsky zpracované dokumentace se CRASHTEST 6 podstatně liší od jiných podobných akcí.

Zaštiťujícím tématem festivalu a výstavy je lakonické konstatování „TOUŽÍŠ PO MNĚ“.

předchozí | 01 · 02 · 03 · 04 · 05  ... | další