ISSN 1803-6635

hledat

přihlášení

Knihex Čtvrtý zimní Knihex, který se uskuteční 3. a 4. 12. ve Studiu ALTA (U Výstaviště 21, Praha 7), bude hostit až 40 nakladatelů a připraven je také doprovodný program v podobě workshopů, autorských čtení, diskusí, křtů a divadla.   další tipy
úvod > tipy

fórum: tipy

Jak uvést film?

Free Cinema | 02. prosinec 2016 13:09

3.-4. prosince proběhne kurz Jak uvést film? Přednášky a semináře se uskuteční v kině Ponrepo. Jako lektoři se představí absolventi a pedagogové FAMU, katedry filmových studií FF UK, odborníci Národního filmového archivu, Free Cinema o.p.s., České televize a dalších.

Cílem kurzu je vzdělávat a inspirovat profesionály z oborů zaměřených na práci s publikem (jako např. dramaturg nebo lektor kina, filmového klubu, kulturního centra, muzea, knihovny, galerie apod.) Aby mohli pracovníci v zařízeních pro volnočasové aktivity a v dalších vzdělávacích a kulturních organizacích získat pro svou věc okruh diváků, kteří vytvoří aktivní komunitu věrnou dané instituci, musí se naučit nabízet publiku vždy „něco navíc“.

www.facebook.com/FreeCinema

Okolo Putina: Kdo je kdo v ruské politice

Knihovna Václava Havla | 02. prosinec 2016 09:47

Setkání s Anvarem Amirovem, Jekatěrinou Michajlovskou a Grigorijem Bělonučkinem, spolupracovníky ruského disidenta a historika Vladimira Pribylovského (1956–2016), který se zabýval shromažďováním biografických informací členů ruské elity. Jeho poslední knihou je „Okolo Putina. Biografický slovník“.

Pribylovský byl první, kdo si povšiml dnes již legendárního chatového družstva Ozero. To vzniklo v polovině devadesátých let a jeho členové dnes patří k nejbohatším a nejvlivnějším Rusům. Svou knihu Pribylovský nestihl dokončit. Udělali to za něj jeho spolupracovníci. A od nich se dozvíte, kdo dnes v Rusku rozhoduje.

Debatu vede novinář Ondřej Soukup.

Překlad z ruštiny zajištěn.

KDE a KDY: Knihovna Václava Havla, Ostrovní 13, Praha 1, 5. prosince od 17.00

RomAcademy: Dny živé romštiny

Goethe Institut, Evropské centrum romské hudby | 28. listopad 2016 09:58

28. – 29. 11.

Jste srdečně zváni na dvoudenní svátek romského jazyka RomAcademy. Cílem akce je ukázat romštinu jako rovnocenného partnera majoritní češtiny a znormalizovat ji ve veřejném prostoru. Koná se za účasti známých romských spisovatelů, novinářů, tvůrců a romistů včetně významné maďarské aktivistky Ágnesy Darócziové.

28. 11. v 15.30 – diskuzní panel Romština jako tvůrčí jazyk (moderuje Renata Berkyová, účastníci: Eva Danišová, Zdeněk Godla, Jiří Korman a Ágnes Darócziová), v 18.00 autorský recitál Miguela Horváta, v 19.30 koncert skupiny Bengas
29. 11. V 15.30 – diskuzní panel Romština v médiích (moderuje Richard Samko, účastníci: Patrik Banga, Iveta Demeterová, Jan Čonka a Jindřich Šídlo), v 19.30 představení slovenského divadelního souboru Romathan

Kde: divadlo Minor, Vodičkova 6, Praha 1

Pořádá Goethe Institut ve spolupráci s Evropským centrem romské hudby.

Uvedení českého překladu knihy Michaela Stavariče

agentura ULITA | 18. listopad 2016 09:50

Srdečně zveme 2. prosince od 18.00 hodin na diskusi spisovatele Michaela Stavariče s překladatelkou Radkou Denemarkovou a na uvedení knihy Dny ohňů, dny spálenišť a dny popela (nakladatelství Archa).

Setkání moderuje literární kritička Eva Klíčová.

KDE: Lucerna Galerie, Štěpánská 61, Praha 1

Pořad organizuje Literární agentura Ulita ve spolupráci s nakladatelstvím Archa, za finanční podpory Rakouského kulturního fóra a Státního fondu kultury.

Funambolo

press | 14. listopad 2016 22:53

Jste zváni na violoncellový koncert DUO BRIKCIUS - ITALŠTÍ BAROKNÍ MISTŘI.

Violoncellisté, sourozenci Anna Brikciusová a František Brikcius (Duo Brikcius), uvedou virtuózní skladby od barokních mistrů, kterými připomenou 365. výročí narození Domenica Gabrielliho, 275. výročí úmrtí Antonia Vivaldiho. Součástí večera bude Duo od terezínského skladatele Gideona Kleina a premiéra skladby Funambolo per due violoncelli (2016) české skladatelky a varhanice Ireny Kosíkové.

- Úterý 15. listopad 2016, 19:00 hod.
- Barokní kaple Italského kulturního institutu, Vlašská 34, Praha 1
- Vstup volný.

Viz http://Festival.Brikcius.com

Salon Dürrenmatt

Knihovna Václava Havla | 10. listopad 2016 15:11

15. listopadu od 16.00 hodin si připomeneme Friedricha Dürrenmatta, jednoho z největších švýcarských spisovatelů minulého století. Vedle dokumentárního filmu o jeho tvorbě, pódiové diskuze o jeho vlivu na tehdejší Československo bude rovněž přednesena slavná řeč Švýcarsko – vězení, kterou tehdy Friedrich Dürrenmatt pronesl u příležitosti udělení Ceny Gottlieba Duttweilera Václavu Havlovi.

Účastníky pódiové diskuze jsou Michael Žantovský, ředitel Knihovny Václava Havla, Markus-Alexander Antonietti, švýcarský velvyslanec, Madeleine Betschart, ředitelka Centre Dürenmatt Neuchâtel a prof. Dr. Milan Tvrdík, Ústav germánských studií FF UK.

Simultánní překlad do českého a německého jazyka zajištěn.
Ve spolupráci se Švýcarskou ambasádou v Praze.

KDE: Knihovna Václava Havla, Ostrovní 13, Praha 1

Koncert The Hills Mover, Lukas Landa, Ken Nash

(A)void Floating Gallery | 08. listopad 2016 14:31

The Hills Mover (BE)

Akustický počin Grégoire Fray stejně jako jeho projekt The Hills Mover
vychází z autorovy osobní mytologie (rovněž i jeho projekt Thot) Je
typický vzdušnými písničkami, které jsou založené na jednoduchém
zvukovém projevu.. Po dvou EP (“Dead Notes” a “Winter Shade”) a po
spolupráci s kanadským skladatelem Eamon McGrath (Shadows on The
Night), pracuje na novém materiálu a snaží se co nejvíc koncertovat.

https://www.facebook.com/thehillsmover/
https://thehillsmover.bandcamp.com/

Lukas Landa

https://www.facebook.com/lukaslanda/
https://soundcloud.com/lukaslanda

Ken Nash (US)

Ken Nash, Američan usazený v Praze, charismatický hlas, satirický projev, který můžem nazvat anti-folkem.

http://www.kennash.com/
https://www.facebook.com/iamkennash/

(A)void Floating gallery
Náplavka, zastávka Výtoň, loď železničního mostup
https://www.facebook.com/AVOIDFloatingGallery/

GOLDBERGOVSKÉ VARIACE 1741 v Loretě

press | 04. listopad 2016 13:44

Zveme Vás na varhanní koncert GOLDBERGOVSKÉ VARIACE 1741, který se koná ve čtvrtek 10. listopadu 2016, od 18:00 hodin, v Loretě (Loretánské nám. 7, Praha 1 - Hradčany) u příležitosti 275. výročí vydání Goldbergovských variací 1741. Na koncertě vystoupí varhanice a skladatelka Irena Kosíková (Francie), která zahraje legendární Goldbergovské variace od Johanna Sebastiana Bacha. Více viz http://Festival.Brikcius.com .

MAKANNA po Pekingu v Unijazzu

press | 04. listopad 2016 13:43

Projekce filmového hudebního dokumentu MAKANNA se koná ve středu 9. listopadu 2016, od 19:00 hodin, v Unijazzu (Jindřišská 5, Praha 1), v rámci 116. výročí narození spisovatele Jiřího Weila (1900 - 1959) a 18. ročníku festivalu Den poezie. Vstup volný.

Film, který se po projekci v Pekingu vrací zpět do Prahy, se záznamem z koncertu MAKANNA (ve spolupráci s Židovským muzeem v Praze a pod záštitou Sira Toma Stopparda a Václava Havla), vznikl na motivy stejnojmenného románu židovského spisovatele Jiřího Weila, o vzestupu a pádu lžiproroka s tváří zahalenou v roušce zelené, jehož oči žhnou jak rožhavené uhlíky.

Více na http://Festival.Brikcius.com

Představení knihy Ve sladké tísni klína

agentura ULITA / nakladatelství Paseka | 03. listopad 2016 10:31

Srdečně Vám zveme 8. listopadu od 18.00 do kavárny Ponrepo v Bartolomějské 11 na představení knihy Ve sladké tísni klína (titul vydalo nakladatelství Paseka).

Výpravu za tématem erotiky napříč staletími povedou autoři publikace: Radim Kopáč, Josef Schwarz a Jakub Šofar.

Těšíme se na Vás!

vstup volný

Více na www.facebook.com/literarniagenturaulita/

předchozí | 01 · 02 · 03 · 04 · 05  ... | další