ISSN 1803-6635

hledat

přihlášení

Knihovna v knihovně ...aneb vše, co jste chtěli kdy vědět o Knihovně Václava Havla, ale báli jste se zeptat. Pozdní odpoledne věnované poslání, tajemstvím a plánům Knihovny Václava Havla. Dne 21. června od 17.00 hodin v Městské knihovně v Praze na Mariánském náměstí. další tipy
úvod > tipy

fórum: tipy

14. 6. / Artist Talk: Claudia Joskowicz & Sara Reisman

MeetFactory | 13. červen 2016 14:04

Přijďte se podívat na naši výstavu Ztvárnění klidu! Otevřena bude do 28. srpna a součástí programu bude i komentovaná prohlídka a diskuze s kurátorkou Sarou Reisman a umělkyní Claudií Joskowicz 14. června od 18:30.

Sara Reisman je uměleckou ředitelkou Shelley & Donald Rubin Foundation v New Yorku, která podporuje umělecké a kulturní aktivity zabývající se tématem sociální spravedlnosti. Základem jejího působení je podpora přístupu k uměleckým a kulturním aktivitám v rámci nezávislého uměleckého prostoru The 8th Floor, který byl založen v roce 2010 a kde se pravidelně konají nejrůznější umělecky zaměřené události a výstavy.

Claudie Joskowicz (žije a tvoří v New Yorku a bolivijském Santa Cruz) nabízí prostřednictvím svých děl nový pohled na historické události a jejich dopad na krajinu. V jejích videích a instalacích provází pohyb kamery diváka filmovým prostorem, ve kterém znovuožívají a jsou nově zakotvovány historické události její rodné Latinské Ameriky. Joskowicz se tak originálním způsobem zaměřuje na způsoby, jakými technologie zprostředkovává a redefinuje pojmy jako je historie a paměť.

Zlaté město -1. REPRÍZA 9.6.2016 ve 20:00 h

Chemické divadlo | 06. červen 2016 21:13

Kdy: 9.6.2016 ve 20:00h
Kde: Venuše ve Švehlovce, Slavíkova 22, Praha 3

Předprodej vstupenek: Zde http://www.venuse-ve-svehlovce.cz/#program nebo v síti GoOut nebo na místě v den představení od 19:00 (jen v případě volné kapacity!).

Vstupné: 190 Kč/110 Kč (studenti, senioři)

Praha má tajemství. Mlčet znamená zlato. Kdo se tím moc zabývá, snadno se mu zamotá hlava. Víme však, že bude líp. V jistém smyslu určitě …

Nový autorský projekt Chemického divadla.

Velmi volně na motivy Gustava Meyrinka, časopisu Nový prostor, televizních kuchařských show a současných pražských reálií.

Vojtěch Bárta, Barbora Etlíková: Zlaté město
Hrají: Dana Marková, Jiří Kniha, Richard Němec, Filip Šebšajevič, Vojtěch Hrabák
Živá hudba: Bio Masha
Lightdesign: Lukáš Večerka
Výprava: Jana Hauskrechtová
Dramaturgie: Barbora Etlíková
Režie: Vojtěch Bárta.

Představení vzniklo díky podpoře Ministerstva kultury ČR.

GABRIEL SALOMAN /ca/ & COMMON EIDER, KING EIDER /us/ & FEDERSEL /cz/

Letmo Productions & Genot Centre | 06. červen 2016 15:20

V netradičním prostoru Lechovického vinného sklípku vás 11. června čeká experimentální zvuková degustace s kanadskou hlukovou ikonou Gabrielem Salomanem (ex-Yellow Swans), americkým post-drone projektem Common Eider, King Eider (ex-Deerhoof, ex-Six Organs of Admittance) a domácím improvizátorem Federselem (B4, Gurun Gurun, Handa Gote). Koncert v režii Letmo Productions a Genot Centre v malebném prostředí Hamerského rybníku má omezenou kapacitu 60 platících a lístky jsou už nyní k dostání na Goout.cz.

GABRIEL SALOMAN (ex-Yellow Swans, labels Miasmah, Shelter Press or Not Not Fun Records)
&
COMMON EIDER, KING EIDER (Badgerlore, ex-Deerhoof, ex-Six Organs of Admittance, labels Root Strata, Pesanta Urfolk or aQuarius recOrds)
&
FEDERSEL (B4, Gurun Gurun, Handa Gote Researchand Development, Meteorismo)

Cena: 230 Kč (předprodej) / 280 Kč (dveře)
Goout.cz: https://goout.cz/cs/listky/gabriel-saloman+common-eider-king-eider/tum/
Lechovický sklípek: http://www.lechovickysklipek.cz/
Mapa: https://mapy.cz/s/za4v

Knihovna v knihovně

KnVH | 03. červen 2016 15:30

...aneb vše, co jste chtěli kdy vědět o Knihovně Václava Havla, ale báli jste se zeptat.

Pozdní odpoledne věnované poslání, tajemstvím a plánům Knihovny Václava Havla, na kterém kromě ředitele Michaela Žantovského, vystoupí též editorka Anna Freimanová, vedoucí archivu Martin Vidlák, šéfdramaturg programu Jáchym Topol, šéfproducent Pavel Hájek, fotograf Ondřej Němec a další.

Překvapení není vyloučeno.

* 21. června od 17.00 hodin *
* Městská knihovna v Praze, Mariánské náměstí *

CRASHTEST 6: TOUŽÍŠ PO MNĚ

KTF UK v Praze, Společnost Topičova salonu, 1. Art Consulting Brno ve spolupráci s VUT, OU v Ostravě, UJEP, VŠUP | 01. červen 2016 11:40

Festival performance: 10. 6. – 11. 6. 2016

Zahájení: Topičův salon (Národní 9, Praha 1), 10. 6. 2016, 11:00 h

Výstava autorských dokumentací performancí a happeningů: 17. 6. – 1. 7. 2016

Vernisáž: Topičův salon (Národní 9, Praha 1), 10. 6. 2016, 18:00 h

V pražském Topičově salonu se uskuteční šestý ročník výstavního projektu CRASHTEST, realizovaného studenty Ústavu dějin křesťanského umění Katolické teologické fakulty Univerzity Karlovy v Praze. Jde o jakousi zátěžovou zkoušku, v níž se studenti/kurátoři prvně potkávají se studenty/umělci při tvorbě společné výstavy. Letošními kurátory jsou Kristýna Kramlová, Markéta Hornerová, Magdalena Nerudová, Dita Schulmeisterová, Lenka Škvorová a Michal Turbák.

CRASHTEST 6 se bude skládat ze dvou nedílných částí: jednak festivalu performance, jednak z autorsky zpracované dokumentace performancí a happeningů uskutečněných v rámci zmiňovaného festivalu. Dvoudenní festival se odehraje zčásti v prostorách Topičova salonu, zčásti na piazzetě Národního divadla a náplavce pod Jiráskovým mostem. Po skončení festivalu zúčastnění umělci zpracují dokumentaci svých akcí, která bude spolu s rezidui proběhlých performancí prezentována v Topičově salonu. Právě bezprostředním vystavením autorsky zpracované dokumentace se CRASHTEST 6 podstatně liší od jiných podobných akcí.

Zaštiťujícím tématem festivalu a výstavy je lakonické konstatování „TOUŽÍŠ PO MNĚ“.

ISFP 2016

HAMU, NGP, festival Pražské jaro a Česko-japonská společnost | 30. květen 2016 16:22

International Shakuhachi Festival Prague je prestižní událost, která představuje největší umělecké úspěchy a nové směry shakuhachi, starověké japonské flétny původně používané zen-buddhistickými mnichy komuso. Cílem festivalu je snaha o změnu uměleckého i akademického pohledu na japonskou a soudobou hudbu. Festival také slouží jako vzdělávací platforma pro umělce, hudebníky a studenty hudby.
Letošní festival oslaví desáté výročí Prague Shakuhachi Festivalu a bude organizován sdružením 108 Hz. Dalšími pořadateli jsou Hudební a taneční fakulta Akademie múzických umění v Praze (HAMU), Národní galerie v Praze, festival Pražské jaro a Česko-japonská společnost.
Jednou z hlavních událostí letošního festivalu bude koncert, který uvede skladbu Toru Takemitsua November Steps a další symfonickou hudbu 20. století pro japonské nástroje v podání Symfonického orchestru Českého rozhlasu. Tento koncert je sponzorován festivalem Pražské jaro, největším festivalem vážné hudby v České republice.
Letošní výroční festival také nabídne mnoho dalších koncertů, jejichž náplň se pohybuje od tradiční náboženské hudby až po soudobou a improvizovanou hudbu, a které se konají na mnoha rozličných místech.
Skladatelé, studenti, nástrojáři a hráči z Japonska, Evropy, Spojených států amerických a dalších koutů světa budou vést lekce a zúčastní se diskuzí na konferenci, která nese název Shakuhachi: Staré zvuky a nové tonality. Tato pětidenní událost bude také zahrnovat intezivní Masterclasses lekce a workshopy, které budou vedeny profesionálními hráči na shakuhachi, koto a shamisen. International Shakuhachi Festival bude proto jistě týdnem plným nových objevů, které podpoří a obohatí celosvětovou shakuhachi, koto a shamisen komunitu a představí novému publiku krásu těchto nástrojů.
Více informací na www.isfp.cz.

Festival Ibérica

Fiesta Gastronómica Iberoamericana | 30. květen 2016 11:44

28. – 29. 6. Radnická, Stará radnice

30. 6. Špilberk

Již tradiční součástí festivalu Ibérica je Fiesta Gastronómica Iberoamericana – přehlídka španělských a latinskoamerických specialit okořeněná stylovou hudbou a tancem.
Vychutnejte si kulturně-gastronomické dny s iberoamerickou kuchyní!
Přesný program bude doplněn.

Festival Ibérica

Tvůrčí dílny Ibérica | 30. květen 2016 11:43

Chcete prožít iberoamerický temperament na vlastní kůži?
Festival Ibérica každoročně přináší vyznavačům jižanské kultury jedinečné tvůrčí dílny. Pestrost nabídky kurzů nemá v Česku konkurenci a navíc se svěříte do rukou autentických lektorů, kterým krása flamenka, salsy, tanga a iberské kultury vůbec učarovala již v dětství. Právě na Ibérice se můžete seznámit s prvními tanečními krůčky, nebo naopak zdokonalit své dovednosti po boku světových hvězd, odhalit tajemství flamenkové kytary, cajónu a tlesků palmas či uvolnit své emoce ve flamenkovém tanci.

To vše a mnohem víc můžete na Ibérice zažít každý rok. Tvůrčí dílny Ibérica vám za unikátní cenu přinesou nezapomenutelné zážitky a výrazný pokrok na vaší cestě za poznáním iberoamerické kultury i sebe sama. Vyberte si z naší pestré nabídky, nechte v sobě rozproudit jižanskou krev a staňte se součástí iberoamerického světa!

30 červen – 3 červenec
www.iberica.cz

Festival Ibérica

Puerto flamenco | 30. květen 2016 11:41

Festival Ibérica i letos zamíří do Boskovic. V prostorách Zámeckého skleníku v Boskovicích se představí špičková hudebně-taneční skupina Puerto Flamenco ze španělské Sevilly. Nespoutaná energie, syrové emoce a virtuozita. Řada pozitivních ohlasů od publika i uznávaných recenzentů. To je vizitka uskupení Puerto Flamenco, které do Boskovic přijede se svým nejnovějším představením La Isla. To se dotýká a společenských témat postmoderní společnosti a propojuje je s flamenkem, žánrem, který si rovněž prošel vlastní transformací. Projekt La Isla tak přináší svébytnou kombinaci tradičního flamenka s moderní scénografií a režií.

1. 7. 2016, 20:30

Festival Ibérica

Puerto flamenco, Patricio Hidalgo - action painting, Trio Eduardo Trassierra | 30. květen 2016 11:32

Festival iberoamerické kultury Ibérica letos zakončí velkolepé představení pod širým nebem. V jedinečných kulisách brněnského hradu Špilberk se můžete těšit na špičkovou hudebně-taneční skupinu Flamenco Puerto ze španělské Sevilly, action painting v podání malíře Patricia Hidalga a na vystoupení předního flamenkového kytaristy Eduarda Trassierry.

Nespoutaná energie, syrové emoce a virtuozita. Řada pozitivních ohlasů od publika i uznávaných recenzentů. To je vizitka uskupení Flamenco Puerto, které do Brna přijede se svým nejnovějším představením La Isla. To se dotýká sociálních a společenských témat postmoderní společnosti a propojuje je s flamenkem, žánrem, který si rovněž prošel vlastní transformací. Projekt La Isla tak přináší svébytnou kombinaci tradičního flamenka s moderní scénografií a režií. Vystoupení skupiny Flamenco Puerto okoření malíř Patricio Hidalgo, který přímo před zraky publika vytvoří autentické obrazy inspirované děním na pódiu i atmosférou hradu Špilberk.

Hudebníkům a tanečníkům z Flameco Puerto bude patřit druhá polovina večera. Tu první obstará jeden z nejoceňovanějších flamenkových kytaristů Eduardo Trassierra. Jeho úspěšnou kariéru lemuje řada ocenění z prestižních soutěží, u publika i odborné veřejnosti bodoval jak svými sólovými vystoupeními, tak nadžánrovými projekty. Spolupracoval s Norimberským filharmonickým orchestrem, sefardskými hudebníky, úspěch slavil i jako autor projektů inspirovaných barokní hudbou či world music.

předchozí | 01 · 02 · 03 · 04 · 05  ... | další