ISSN 1803-6635

hledat

přihlášení

Cyklus film a hudba: Akcept V rámci pravidelného cyklu Film a hudba uvede Městská knihovna v Praze dokumentární film Akcept o soudobé vážné hudbě. Po filmu budete mít možnost diskutovat s režisérem Janem Hubáčkem při besedě, kterou bude moderovat Vít Zapletal. Ve středu 22. března od 19.00 v Malém sále Městské knihovny v Praze.    další tipy
úvod > tipy > JÁ JSEM LUCIEN

téma: JÁ JSEM LUCIEN

téma je z fóra: tipy

JÁ JSEM LUCIEN

ČINOHERNÍ KLUB UVÁDÍ: | 06. únor 2017 11:00

ČINOHERNÍ KLUB UVÁDÍ:

Reverzní dveře Brno
Jean-Paul Sartre a Kamila Konývková Kostřicová
JÁ JSEM LUCIEN

Já jsem Lucien. A to je jen jméno. Dobrý den.

Režie: Kamila Konývková Kostřicová a soubor / Hrají: Filip Janouch, Jonáš Konývka, Michaela Mikulová, Martin Mohr, Monika Okurková, Lucie Prouzová, Tomáš Pšorn, Anna Votrubová a soubor Reverzní dveře.

Premiéra 31. května 2015

O inscenaci
Na Sartra jsme si mysleli již několikrát. Hlavně Lucie a Kamila. Netroufali jsme si. Jenže tentokrát jsme ho přečetli všichni; a čím více jsme ho četli, tím jsme byli okouzlenější. A s kouzlem přišla troufalost. Bylo z toho nejrychleji nalezené inscenační východisko od zrodu Reverzních dveří. Srdcovka. Síla. Možnost výpovědi. Je z toho zatím nejdelší přípravný a zkouškový proces a termínově nejpozdější premiéra Reverzních dveří. Myšlenky, které tě bolí proškrtávat. Obraz za obrazem v literární podobě, který nevíš, jak ukázat, aby své kouzlo neztratil. Tisíce osobních i filosofických motivů, jež se snažíš pochopit, avšak objeví se další a otočí to celé naruby. Sartrova novela „L'Enfance d'un chef“ / „Mládí vůdce“ je pro nás velkou výzvou. Reverzní autorské divadlo je k němu našim klíčem. Náš Lucien a jeho svět je naším výsledkem.

O divadle
Soubor Reverzní dveře vznikl v říjnu roku 2010 z iniciativy studentky doktorského studia Ateliéru divadla a výchovy JAMU v Brně Kamily Kostřicové (Konývkové). Pod jejím vedením a pod záštitou tohoto ateliéru náš soubor (ve věku 20 – 26 let) od té doby tvoří a hraje.
Chceme „společně dělat divadlo“ a vyjadřovat se jeho prostřednictvím k sobě, k vám, ke světu okolo nás. Chceme hrát, hrát o zajímavém tématu, hrát vlastním způsobem, hrát pro skutečné publikum, hrát i v konfrontaci se zahraničními diváky různých národností, hrát a být i divákem setkávajícím se s dalšími divadelními zážitky.
Tvoříme postupy kolektivního autorského divadla. Jde o společnou tvorbu, při které se každý člen souboru podílí na vzniku všech složek inscenace, v první řadě tématu naší výpovědi, v neposlední pak jejího inscenačního řešení.

Délka představení je 60 minut.

 

Neděle 19. února / 19.30