ISSN 1803-6635

hledat

přihlášení

Cyklus film a hudba: Akcept V rámci pravidelného cyklu Film a hudba uvede Městská knihovna v Praze dokumentární film Akcept o soudobé vážné hudbě. Po filmu budete mít možnost diskutovat s režisérem Janem Hubáčkem při besedě, kterou bude moderovat Vít Zapletal. Ve středu 22. března od 19.00 v Malém sále Městské knihovny v Praze.    další tipy
úvod > tipy > středa 27. února

téma: středa 27. února

téma je z fóra: tipy

středa 27. února

A2 | 26. únor 2013 10:42

Pussy Riot a ruská tradice uměleckého vzdoru
Výstava je věnována estetickým aspektům performativních akcí, jejichž společným jmenovatelem je vzdorování nátlaku: vandalismus v podobě street artu, skupinová setkání „flashmobs“, směšné stylizované fotografie, parodické videoklipy, idiotické hraní rolí v městském prostředí či performance v kostýmech známých osobností, které se objevily v ruském umění během posledních třiceti let a byly reflektovány ve videoklipech a akcích v současném mediálním světě kanonizované skupiny Pussy Riot. Na výstavě se objeví díla významných ruských umělců a uměleckých skupin jako je Oleg Kulik, Boris Orlov, skupina Gnezdo, Rostislav Lebedev, skupina Blue Noses, Avdey Ter-Oganyan nebo skupina Voina.
MeetFactory (Ke Sklárně 3213/15, Praha 5), do neděle 31. 3.
Tereza Stajskalová


Uvedení almanachu básní mladých evangelíků
Jako 6. vydání večerů u Klimenta bude pokřtěn almanach Hrst. Účastni budou básníci Ivaskiv, Richterová, Hájek, Škrob, Šipková, Michalová a Němeček. Sborník doprovází ilustrace Jindřicha Hájka a předmluva Adama Borziče. O hudební doprovod se postarají Easy Jammin’ a Markéta Profeldová.
Farní sbor Českobratrské církve evangelické (Klimentská 18, Praha 1), ve středu 27. 2. od 19.30.
Petr Andreas