ISSN 1803-6635

hledat

přihlášení

Zlaté město   Praha má tajemství. Mlčet znamená zlato. Kdo se tím moc zabývá, snadno se mu zamotá hlava. Víme však, že bude líp. V jistém smyslu určitě... Premiéra 28.5.2016 ve 20.00 ve Venuši ve Švehlovce. další tipy
úvod > tipy > středa 27. února

téma: středa 27. února

téma je z fóra: tipy

středa 27. února

A2 | 26. únor 2013 10:42

Pussy Riot a ruská tradice uměleckého vzdoru
Výstava je věnována estetickým aspektům performativních akcí, jejichž společným jmenovatelem je vzdorování nátlaku: vandalismus v podobě street artu, skupinová setkání „flashmobs“, směšné stylizované fotografie, parodické videoklipy, idiotické hraní rolí v městském prostředí či performance v kostýmech známých osobností, které se objevily v ruském umění během posledních třiceti let a byly reflektovány ve videoklipech a akcích v současném mediálním světě kanonizované skupiny Pussy Riot. Na výstavě se objeví díla významných ruských umělců a uměleckých skupin jako je Oleg Kulik, Boris Orlov, skupina Gnezdo, Rostislav Lebedev, skupina Blue Noses, Avdey Ter-Oganyan nebo skupina Voina.
MeetFactory (Ke Sklárně 3213/15, Praha 5), do neděle 31. 3.
Tereza Stajskalová


Uvedení almanachu básní mladých evangelíků
Jako 6. vydání večerů u Klimenta bude pokřtěn almanach Hrst. Účastni budou básníci Ivaskiv, Richterová, Hájek, Škrob, Šipková, Michalová a Němeček. Sborník doprovází ilustrace Jindřicha Hájka a předmluva Adama Borziče. O hudební doprovod se postarají Easy Jammin’ a Markéta Profeldová.
Farní sbor Českobratrské církve evangelické (Klimentská 18, Praha 1), ve středu 27. 2. od 19.30.
Petr Andreas