ISSN 1803-6635

hledat

přihlášení

SUCK THE BALLS! Hra, kterou nelze vyhrát. Návštěvník jako moderní Sisyfos v ní zápasí se záplavou míčků. Tuto prostorovou instalaci, do které lze vstoupit, vyvinul Niklas Roy – „vynálezce neužitečných věcí“ – speciálně pro vstupní prostor Goethe-Institutu v Praze. další tipy
úvod > tipy

fórum: tipy

SLAM POETRY EXHIBICE vol. 12

Rock Café | 14. únor 2014 10:58

12. exhibiční bitva borců v poezii naživo!
Na jednom podiu se tentokrát sejdou hned TŘI MISTŘI ČR. Jakub Foll, Metoděj Constantine a Bohdan Bláhovec budou soupeřit mj. s několika novými tvářemi, které se v české slam poetry na podzim 2013 objevily... Moderuje: Martin Vasquez
line-up:
JAKUB FOLL
METODĚJ CONSTANTINE
BOHDAN BLÁHOVEC
MONIKA SERBUSOVÁ
BARBORA
ELIÁŠ JEŘÁBEK
SÁRA ARNSTEIN
HONZA NEDBAL
SCOTT JONATHAN NIXON
www.facebook.com/slampoetry , www.slampoetry.cz
20. 2. 2014 / 20.30 Rock Café


kontakt: Tomáš Kůs, gsm: 732355614, imy@portus.cz

Výzvy, paradoxy, hry: Václav Havel – III. Zítra to spustíme

Knihovna Václava Havla | 11. únor 2014 22:55

Historická meditace o pěti dějstvích. Divadelní hra Václava Havla, která se od ostatních liší ve všech směrech: nehavlovskou stavbou i dialogy, vznikem, neboť po téměř dvaceti letech zákazů ji VH napsal na konkrétní objednávku tehdy „kultovního“ Divadla na provázku, i částečně převzatou provázkovskou poetikou. Hra vznikla v roce 1988 k 70. výročí zrodu Československa, kdy krusta tuhé totality již pomalu, nenápadně, ale jistě puká…

Naším hostem bude Petr Oslzlý, ředitel a dramaturg Divadla na provázku, dlouholetý přítel a spolupracovník Václava Havla. Dalšími hosty budou Eva Salzmannová a Vladimír Javorský.

Cyklus večerů věnovaných divadelním hrám Václava Havla připravuje Anna Freimanová.

Kde: Knihovna Václava Havla v Řetězové 7 (Praha 1)
Kdy: 13. února 2014 od 19:00 hod.

show-koncert SVÁTEK JARA

Nadační Fond "Mezinárodní Fórum Mládeže“ www.children-festivals.com | 07. únor 2014 10:14

X. Mezinárodní hudební a taneční festival dětí a mládeže 1. dubna 2014 17:00 v Berlíně v ATZE Musik Theater (Luxemburger Str. 20) slavnostní show - koncert, který nabídne rozmanitou hudební a taneční podívanou, během které vystoupí účinkující festivalu z různých zemí.

Diváky čeká originální dějové nápady moderního a klasického tance, krásný sborový zpěv, pestrý líbivý folklor, svérázné a barevné kostýmy. * Jedinečná atmosféra svátku * Mistrovská vystoupení umělců z různých zemí

Cena vstupenek: 10 euro/osoba
Předprodej www.ticketportal.cz a http://www.ticketpro.cz/.

Show-koncert Svátek jara v Teplicích

Nadační Fond "Mezinárodní Fórum Mládeže“ www.children-festivals.com | 07. únor 2014 10:11

X. Mezinárodní hudební a taneční festival dětí a mládeže v Domě Kultury v Teplicích. Užijte si jedinečnou atmosféru tohoto svátku. Těšit se můžete na mistrovská vystoupení umělců z různých zemí.
Koncert festivalu se bude konat 29. března 2014 od 16:30 v Domě Kultury v Teplicích. Diváci se mohou těšit na slavnostní show - koncert, který nabídne rozmanitou hudební a taneční podívanou, během které vystoupí účinkující festivalu z různých zemí.

Diváky čeká originální dějové nápady moderního a klasického tance, krásný sborový zpěv, pestrý líbivý folklor, svérázné a barevné kostýmy.

VSTUPNÉ:
děti 80 Kč, dospělí 120 Kč

show-koncert SVÁTEK JARA

Nadační Fond "Mezinárodní Fórum Mládeže“ www.children-festivals.com | 07. únor 2014 10:08

X. Mezinárodní hudební a taneční festival dětí a mládeže 31. března 2014 17:00 – společenský sál - Kongresové centrum Praha slavnostní show - koncert, který nabídne rozmanitou hudební a taneční podívanou, během které vystoupí účinkující festivalu z různých zemí.

Diváky čeká originální dějové nápady moderního a klasického tance, krásný sborový zpěv, pestrý líbivý folklor, svérázné a barevné kostýmy. * Jedinečná atmosféra svátku * Mistrovská vystoupení umělců z různých zemí

Cena vstupenek: 350 Kč/osoba Předprodej www.ticketportal.cz a http://www.ticketpro.cz/. Pořádá Nadační Fond "Mezinárodní Fórum Mládeže“ www.children-festivals.com Další informace: +420 222 240 697, +420 605 252 222

Serhij Žadan: Moje Ukrajina dnes.... a básně

Knihovna Václava Havla | 07. únor 2014 08:46

Prezentace básnické sbírky Dějiny kultury začátku století (Nakladatelství Petr Štengl, 2013) za účasti autora, ukrajinského básníka a spisovatele Serhije Žadana.

Po čtení následuje beseda na téma: Ukrajina
Moderují překladatelé Alexej Sevruk a Miroslav Tomek

Serhij Žadan (*1974, Starobilsk, Ukrajina) je považován za mluvčího generace, dospívající během perestrojky, rozpadu Sovětského svazu a vzniku nezávislé Ukrajiny. Žadan je též originální prozaik, autor povídek a několika románů. V roce 2011 vydalo nakladatelství Fra překlad jeho povídkové sbírky Big Mac (ukrajinsky 2003). Fragmenty Žadanovy tvorby vyšly v češtině časopisecky a ve dvou antologiích současné ukrajinské prózy: Expres Ukrajina (Kniha Zlín, 2008) a Ukrajina, davaj, Ukrajina! (Větrné mlýny, 2012).

Kde: Knihovna Václava Havla v Řetězové 7 na Praze 1
Kdy: 7. února 2014 od 19:00 hodin

Festival JazzFestBrno se každý rok může pochlubit nějakou opravdu velkou rybou z jazzového rybníku. Ani letos tomu není jinak. Do Brna přijede jedna z největších osobností současného jazzu americký zpěvák, skladatel a básník Gregory Porter. Vzhledem k velkému zájmu o vstupenky se koncert přesouvá ze Sono Centra do Bobycentra. Vše ostatní zůstává v platnosti. Podrobnější info na www.gregoryporter.cz.

Gregory Porter nabízí přesně to, co byste od jazzmana očekávali, navrch se vám přitom dostane ještě příznačného a těžko definovatelného „čehosi navíc“. Porterova image stojí na záhadné čepici, kterou nikdy nesundává a zůstává tak zahalena tajemstvím. Nezáleží na tom, kam Porter vstoupí. Ať je to newyorský jazzklub, brooklynský kostel nebo vyšperkovaná koncertní síň v evropské metropoli, všude svým neuvěřitelným hebkým barytonovým hlasem, vygradovanou směsí autorských kompozic a pečlivě zvolených standardů z jazzu, soulu, gospelu a R&B způsobí pořádný rozruch.

Sečtělý Porter dokáže v textech přesně zacílit na sociální nálady, zabrousit do vzpomínek na dětství, vracet se ke krušné historii amerických černochů nebo si radostně pohrávat s myšlenkou na společné jamování s legendárními jazzmany. Vlastní mu jsou ale také milostná témata a písně o lásce věnované ponejvíc ruské manželce a právě tyto patří k vrcholným okamžikům jeho úchvatných koncertů.

Málokdo také pamatuje, kdy naposledy nějaký debutující zpěvák na sebe během necelých tří let strhl takovou pozornost. Za dvě první alba – Water a Be Good – získal nominace na Grammy a přízeň slavných kolegů. Trumpetista Wynton Marsalis ho nazval gigantem současného jazzu a z Colours of Ostrava dobře známý Jamie Cullum získal pocit, že stál vedle velikána.

Do Bobycentra přijede velmi sympatický, komunikativní a lidsky otevřený Gregory Porter s čerstvým třetím albem Liquid Spirit natočeným pro významné vydavatelství Blue Note.

Informace k festivalu a koncertu Gregoryho Portera najdete na www.jazzfestbrno.cz a www.gregoryporter.cz. Vstupenky na festivalové koncerty v cenách od 90 do 690 Kč jsou k dispozici v prodejní síti Ticketportal (www.ticketportal.cz) a běžných předprodejích.

White-Black Film

Vladimír Turner | 03. únor 2014 11:20

6. 2. 2014 / Studio Béla / 20.00

Vladimír Turner osobně uvádí oficiální pražskou premiéru filmu:
White-Black Film, režie: V. Turner, ČR 2013, 30 min

Odkaz na fb stránku filmu:
https://www.facebook.com/whiteblackfilm

Vladimír Turner je český výtvarník, aktivista a filmař. Je autorem řady happeningů a performancí ve veřejném prostoru, v nichž se kriticky vyjadřuje k současné české politické a společenské situaci. Pravidelně natáčí všechny svoje akce, které publikuje na internetu, a je také autorem snímku O mediální realitě, který mapuje akci skupiny Ztohoven.

Bachor - kniha - čepec - slez

Tvůrčí skupina | 02. únor 2014 20:16

12. 2. 2014 / 20:00 / NOD Praha

Tvůrčí skupina uvádí svůj první multimediální večer poesie. Staré i současné verše vystupují v multimediální konotaci, kde audiovizuální doprovod vykresluje celkový umělecký zážitek.

Kdy jste byli naposledy na čtení poesie? Jak se vám líbilo? A neměli jste chuť něco vylepšit? Bachor - kniha - čepec - slez je večer básnického čtení, který usiluje o překonání zavedené podoby tohoto uměleckého formátu. Toho chce tým Tvůrčí skupiny dosáhnout ucelenou dramaturgií, audiovizuálním doprovodem a kvalitní interpretací veršů.

Program pravidelných večerů nesleduje žádnou literárně-teoretickou kategorii, ale společný vztah dvojice současných autorů ke dvěma minulým. Jednotná platforma, na které může docházet ke konfrontaci mezi starým a novým, zavedeným i začínajícím, domácím a cizím. Konfrontuje autory, ale i hledá kontinuitu.

Soustava básníků je jako soustava žaludků. Každý jiný, ale postupnou inspirací spojené nádoby. Jenže Bachor - kniha - čepec – slez je obraz i básníka samotného: nepotřebuje vynakládat čas a energii k nalezení materiálu, ale k jeho zpracování. Neustále se vracet k tomu, co už vzal za své a přežvykovat, v útrobách posouvat tam i zpátky.

Po programu následuje afterparty s DJem, projekcemi a živou malbou. Večerem provází herečka Johanka Schmidtmajerová.

Vstupenky 80 Kč

http://nod.roxy.cz/program?id=610

Hackerská dílna autorů Nebezpečné knihy

Ufoss | 02. únor 2014 20:12

11. 2. 2014 / 19:00 / Kavárna klubu Cross

"První pravidlo kyberpunku: Udělej to. Druhé pravidlo: Udělej to z toho, co máš. Třetí pravidlo: Je snažší žádat o odpuštění, než o povolení. Ať si trhnou, parchanti!"

Přednáška autorů Nebezpečné knihy, která se na základě interakce s publikem promění do jedné z jejích kapitol. Úvodní kurs do bastlířství. Jak si opravit domácí přístroje a jak si vyrobit své vlastní. Základní kung-fu: pájení, šroubováky, měřáky. Způsob myšlení a strategie. Iniciace pro začátečníky a zaujaté laiky. Pokročilé technologie jako 3Dtisk, CNC frézy, DNA hacking.

"Jednej opatrně. Zákony člověka porušovat můžeš (když tě nechytnou). Ale zákony fyziky se vymáhají automaticky a okamžitě."

VSTUP ZDARMA

FB: https://www.facebook.com/events/464739206965203/#