ISSN 1803-6635

hledat

přihlášení

anketa

Nejdrsnější superhrdina je:

celkem hlasů: 112

Andreas Müller-Pohle Výstava představuje berlínského umělce Andrease Müller-Pohleho jako jednu z klíčových osobností zabývajících se od poloviny 70. let ontologickou i reprezentační podstatou fotografie a od 90. let reflektujících radikální změny podstaty technických obrazů. další tipy
úvod > tipy

fórum: tipy

Konference pro 3. tisíciletí: Svobodná firma

David Šeterle | 05. říjen 2013 17:31

Srdečně vás zveme na konferenci Svobodná firma o lidsky důstojném a prosperujícím podnikání, která proběhne 18. října 2013 v Praze 5 na Smíchově (Staropramen - Paspův sál). Všechny podrobnosti najdete v přiložené pozvánce a na naší webové stránce www.k3k.cz Aktuality můžete sledovat na sociálních sítích (facebook.com/k3kcz , @k3kcz , http://www.youtube.com/socialnitrojclennost


Pokud vám bude naše téma sympatické, budeme velmi vděční za podporu konference, ať už přímou účastí vás či vašich kolegů, anebo doporučením naší akce lidem, kterým by naše téma mohlo být blízké. Konferenci pořádáme jako sdružení nadšenců a pro nekomerční účely, a proto nám velmi pomůže jakýkoliv příspěvek s propagací a kolováním pozvánek prostřednictvím webu, facebooku či přeposláním pozvánky.

Viz pozvánka: http://www.k3k.cz/Svobodna_firma_K3K_pozvanka.pdf
nebo tiskovka: http://www.k3k.cz/TZ.pdf

S pozdravem,

David Šeterle
K3K Manažer pro styk s veřejností a médii /
PR & Media Relationship Manager

E-mail: david.seterle@k3k.cz
Tel.: + 420 602 235 667
Web: www.k3k.cz

Workshop s kapelou Descargon: Globální vliv latinskoamerické hudby

Music Workshops | 03. říjen 2013 22:28

Latinskoamerická kapela Descargon povede v Brně další ze série hudebních workshopů Music Workshops. Hudební nadšenci, kteří chtějí nahlédnout pod pokličku umění latin music a případně se něco i přiučit, mají jedinečnou příležitost zúčastnit se zdarma třífázového workshopu s hvězdnou kapelou Descargon na sklepní scéně Divadla Husa na provázku 9. října.

Sestavu Descargon tvoří originální mix čtyř latinskoamerických národností v čele s fenomenálním bubeníkem Juliem Barretem a perkusistou Rodrigem Rodríguezem. Julio Barreto je pravou legendou latinskoamerických bicích a chlubí se nejen dynamickým bubenickým stylem, ale hlavně dlouholetou spoluprací s největšími hvězdami žánru. Rodrigo Rodríguez je ceněn jako latinjazzový sideman i parťák hvězd pop-music, namátkou Carlose Santany či George Bensona.

Nejenže je workshop zdarma, ale registrovaní účastníci, kteří se workshopu zúčastní, obdrží navíc jako bonus 25% slevu ze vstupenky na koncert kapely Descargon, který se v Brně koná 10. října. Vše, co musíte udělat pro to, abyste se na workshop dostali, je vyplnit registrační formulář na www.musicworkshops.cz. Nástroje s sebou, jamovat se bude!

Téma workshopu:
Latinskoamerická hudba zahrnuje rytmy a styly vzniklé v Latinské Americe nebo s ní související, ale zároveň hudební žánry, jež se vyvinuly ve Spojených státech amerických a v Evropě. Někteří kritici definují latinskou hudbu jako syntézu čtyř prvků: hudebního stylu, geografie, kulturního zázemí umělce a jazyka. První z elementů zahrnuje všechny hudební styly vytvořené v latinskoamerických zemích, jako je salsa, merengue, bachata a tango, jakož i jiné styly odvozené od mainstreamu, například latin pop, rock, jazz a hip-hop.

Tento projekt: „Setkávání kultur na platformě hudby – série workshopů na podporu multikulturalismu a kulturní rozmanitosti“ (CZ.1.07/3.1.00/37.0113) je spolufinancován z prostředků ESF prostřednictvím Operačního programu Vzdělávání pro konkurenceschopnost a státního rozpočtu ČR.

Datum: 9. 10. 2013
Lektoři: DESCARGON (BRA/CUB/PU/COL)
Eduardo „Dudu“ Penz – baskytara, Julio Barreto – bicí, Cesar Correa – klávesy, Leonardo Govin – trombon, Rodrigo Rodriguez – perkuse

Místo konání: Divadlo Husa na provázku, Sklepní scéna, Zelný trh 1, Brno

Harmonogram workshopu:
1. část: 13,00 – 15,00
2. část: 16,00 – 18,00
3. část: 19,00 – 21,00

https://www.facebook.com/events/159367537602644/
www.musicworkshops.cz

SLAM POETRY EXHIBICE vol. 10

Slam Poetry | 03. říjen 2013 12:15

Jubilejní 10. exhibiční bitva borců v poezii naživo!

Jakub Foll (2 x mistr ČR), finalisté mistrovství ČR: Metoděj Constantine, Mruczivák, Bio Masha, Roman Fürich, Pavel Klusák, Taktika, Monika Serbusová a další. Moderuje: Martin Vasquez
www.facebook.com/slampoetry , www.slampoetry.cz
9. 10. 2013 / 20.30 Rock Café

48 HOUR FILM PROJECT PRAHA VYHLAŠUJE LETOŠNÍ CENY

48hourfilm.com | 01. říjen 2013 13:42

48 Hour Film Project, který přichází do Prahy potřetí 4. – 6.října, vyhlásil vynikající ceny!

Festival 48 Hour Film Project je největší časově omezená tvůrčí filmová soutěž na světě a její účastníci mají za úkol během 48 hodin na základě dané rekvizity, postavy a jedné řádky dialogu natočit krátký film.

Soutěž bude hodnotit porota složená z odborníků z řad obchodního a filmového průmyslu a českých známých osobností. Tento rok zasedne mezi porotce i David Ondříček, známý český režisér a loňský vítěz prestižní ceny Český lev za režii filmu „Ve stínu“. V porotě se objeví i další osobnosti, například PhDr. Nora Dolanská, MBA, ředitelka Prague Welcome, také Julio Wallovits, výkonný kreativní ředitel reklamní agentury Lowe and Partners, Jana Kubíčková, manažerka vlastní tvorby v TV Nova a Martin Matiášek , kameraman ( “Želary” , “The Mulberry Tree”).

Letos se výsledné filmy budou promítat 12. října v kině Lucerna a po promítání posledního snímku přijde na řadu slavnostní předávání cen. Celým večerem bude provázet Klára Vytisková, populární moderátorka a zpěvačka skupiny Toxique. www.48hourfilm.com/cz/praha

T.A.Z. - Temporary Autonomous Zone

FUSIONISM art center | 01. říjen 2013 13:20

Shalom Tomas Neuman
Wolfgang Lederer band
Miloš Vacík & Tam-Tam Batucada
Dagmar Spain & Jay DeYonker & Carli Jefferson & Martha Sobotka
Zdena Bratršovská & František Hrdlička & Dana Valentová

Stálá instalace ve FUSIONISM Art Center je otevřena út - pá od 11:00 do 18:00

Shalom Tomas Neuman, představitel fusionismu a multisenzorického umění, Vás zve na instalaci svých multisenzorickýh děl v v pražských Holešovicích, v rámci kterého se uskuteční umělecká událost se skupinou 20 umělců všech disciplín.

Shalom se narodil v Praze, vyrůstal v Izraeli a žije v New Yorku. Je prvním českým umělcem, který získává italské ocenění za celoživotní přínos do umění GALILEO 2000. Cenu si převezme 23.9.2013 v italské Florencii. Jako čerstvý držitel tohoto ocenění slavnostně zahájí otevření FUSIONISM Art Centra v Praze dne 3. října 2013 od 19:00 hodin happeningem pod názvem Temporary Autonomous Zone aka T.A.Z., ke kterému přizval další umělce: Wolfgang Lederer band, Miloše Vacíka & Tam-Tam Batucadu, Dagmar Spain, Jay DeYonkera, Carli Jefferson, Marthu Sobotku, Zdenu Bratršovskou, Františka Hrdličku a Danu Valentovou.

T.A.Z. (Temporary Autonomous Zone) je svobodným místem “v prostoru, čase nebo fantazii”, ve kterém se každý nachází pro něco, nikoli proti něčemu. Je to místo, kde se prozkoumávají nové možnosti lidského bytí a experimentuje se s nimi. Proto T.A.Z. může být kolektivem tvůrčích jednotlivců bez hierarchie, kteří vyhledávají příležitosti sdílet uměleckou zkušenost. Všechny T.A.Z. jsou erupcí svobodné kultury, ve které je život prožíván s maximální intenzitou. Výsledný pocit by měl být jako výjmečná párty, při které se na chvíli projeví naše touhy a staneme se tvůrci umění každodeního života. - S.T. Neuman

Cena Galielo 2000 je italským ocenění, které založil v roce 1996 italský právník a Alfonso De Virgiliis ve spolupráci s Maggio Musicale Theatre ve Florencii. Uděluje se významným osobnostem za originální nebo významný počin v oblasti umění, vědy, politiky, filozofie. Mezi držitele toho ocenění patří např. Šimon Peres, Jack Lang, Andrea Bocelli, Lech Walesa, Claudia Cardinale, Lucia Bosé, Ivo Josipović, José Manuel Barroso.

3.10.2013, v 19:00
FUSIONISM art center @ B1 Contemporary Design Center, Bubenská 1, Praha 7

shalom-art.com
www.b1centre.eu
www.facebook.com/events/159339410937532/

Min Ko Nain: Laureát ceny Homo Homini

Knihovna Václava Havla | 01. říjen 2013 09:45

Min Ko Nain je disident, vůdčí postava studentského hnutí z roku 1988 a nejvýraznější postava současné občanské společnosti v Barmě.

Cenu Homo Homini, udělovanou osobnostem, které se významně zasloužily o prosazování lidských práv, demokracie a nenásilného řešení politických konfliktů, dostal od společnosti Člověk v tísni již v roce 2000. Osobně ji ale může převzít teprve nyní. Za organizování studentských protestů byl totiž bezmála 15 let vězněn a propuštění se dočkal až v lednu 2012.

Slavnostní předání ceny doprovodí Min Ko Nain přednesem své básně Vyznání rudé růže. Česky báseň ve svém překladu přečte básník Petr Borkovec.

Večer se koná ve spolupráci Knihovny Václava Havla, společnosti Člověk v tísni a Barmského centra v Praze.

► 3. října 2013 od 18 hodin v Galerii Montmartre (Řetězová 7, Praha 1)

Show koncert Podzimní pohádka

NF Mezinárodní Fórum mládeže | 30. září 2013 17:23

Jíž po deváté Praha bude hostit tolik oblíbený Mezinárodní festival dětí a
Mládeže Podzimní pohádka.

Koncert festivalu se bude konat 31. října 2013 od 17 hod. v Kongresovém centru Praha.

Diváci se mohou těšit na slavnostní show - koncert, který nabídne rozmanitou hudební a taneční podívanou, během které vystoupí účinkující festivalu z různých zemí.

Diváky čeká originální dějové nápady moderního a klasického tance, krásný
sborový zpěv, pestrý líbivý folklor, svérázné a barevné kostýmy.

Cena vstupenek a předprodej: 250,- Kč, předprodej v Ticketpro
Akci pořádá Nadační Fond "Mezinárodní Fórum Mládeže"
www.children-festivals.com
Další informace: +420 222 240 697, +420 608 88 99 85

Svátek divokých hroznů v Poysdorfu

Výlet do Rakouska | 27. září 2013 18:02

U mnoha podzimních vinařských akcí se přirozeně všechno točí kolem zkvašené vinné šťávy. 28. září 2013 si však přijdou i mladší hosté Dolnorakouské zemské výstavy plně na své: při svátku Divoké hrozny - Wilden Trauben Fest - v Poysdorfu se sejdou hrozny a divočáci. Díky různorodému programu bude akce slavností pro celou rodinu.

Od 12:00 hod vystaví firma Wottle historické lisovací stroje a pozve návštěvníky, aby si vylisovali vlastní hroznovou šťávu. Vedle ochutnávky hroznů s vysvětlujícím komentářem o jednotlivých druzích vína budou k dispozici četná zastavení, kde je možné hrát různé hry nebo se bude promítat kino. O tělesné blaho a nekonečné množství tipů, jak zvěřinu upravit nejlépe, se nebude starat nikdo menší, než dvojnásobným mistr světa v grilování Adi Matzek.Divoký svátek hroznů je zároveň startovním výstřelem pro „LEPUS 2013“, světovou soutěž, na niž jsou pozváni řezníci a divočinu zpracovávající podniky, aby produkty upravené ze zvěřiny přihlásili do soutěže o nejlepší výtvor.

Hudební stránku zajistí odpoledne umělkyně a umělci Dolního Rakouska. Při živých přenosech rozhlasového vysílání „Radio 4/4“ stanice ORF Niederösterreich od 15:00 do 16:00 hod se čekají hosté jako Andy Lee Lang, Barbara Helfgott se skupinou Rondo Vienna nebo zpěvačka šlágrů Tasha Bergmann. A s DJ rozhlasové stanice Radio Niederösterreich si necháme odpoledne příjemně doznít.

V rámci svátku divokého hroznu -Wilden Trauben Festes- představí architekt a karikaturista Gustav Peichl také vítězky a vítěze komiksové soutěže. Od tohoto dne bude v požitkové dílně na výstavišti Dolnorakouské zemské výstavy 2013 v Poysdorfu k vidění výběr z odevzdaných uměleckých děl mladých autorů

Divoký svátek hroznů je ideální příležitostí k návštěvě Dolnorakouské zemské výstavy 2013 „Chléb &víno“. Do 3. listopadu 2013 se zakrojíme v městečku Asparn an der Zaya do kulturních dějin chleba a v Poysdorfu nám nalijí vše zajímavé o révové šťávě.

TIP: K pohodlnému příjezdu na akce Dolnorakouské zemské výstavy 2013 veřejnou dopravou Vám budou pojedou z uzlového dopravního bodu v Mistelbachu klimatizované bezbariérové nízkopodlažní autobusy v kyvadlové dopravě, které jezdí o víkendu i do Mikulova a Niedersulzu.

Podrobnosti o příjezdu a dalších akcích konaných v rámci Dolnorakouské zemské výstavy 2013 „Chléb & víno“ najdete na www.noe-landesausstellung.at.

Koňská síla – Role koní ve venkovských pracích ve skanzenu v Niedersulzu (Museumsdorf Niedersulz/ Weinviertel/ Dolní Rakousy

Již více než 1000 slouží koňská síla lidem při jejich venkovském životě.

V sobotu 28. září 2013, od 10.00 do 18.00 hod. bude žít skanzen Museumsdorf v Niedersulzu opět plně ve znamení koňské síly.

Množství předváděcích akcí s norickými a haflingskými koňmi z každodenního venkovského života dávných časů, jako bylo orání, vláčení, kosení či přibližování dřeva (stahování kmenů z lesa) se bude ukazovat na zemědělské volné ploše skanzenu.
Kování koní, jak ho prováděl kovář či dojení kobyly koně haflingského i vysvětlující výklady ze všech oblastí zemědělství a koní, to budou další body programu na dni věnovaném koním („Den koní“) ve skanzenu. Diplomovaná zvěrolékařka paní Eva Müllerová bude vyprávět plno zajímavého ze svých zkušeností venkovské veterinářky a vše ze světa kolem koní. Historické zajímavosti z kulturních dějin venkovských koní vyloží vedoucí pracovník muzea v Niedersulzu pan Otto K. Knoll.

Pro děti bude připraveno veselé vyrábění „Koníka“ a jízda kočárem taženým koňmi celým areálem historického skanzenu.

V kolářství a kovárně budou pořádány komentované prohlídky, skýtající přehled o zajímavé a mnohdy namáhavé práci řemeslníků v dřívějších dobách.

Již večer předchozího dne, v pátek 27.září 2013 se bude od 18.00 hod konat ve venkovské hospodě tamního skanzenu stůl pro štamgasty z řad povozníků.

Celkem čítá areál skanzenu v Niedersulzu, největší muzeum pod širým nebem Dolního Rakouska, přes 80 budov a kolem 30 zahrad a zemědělskou užitnou plochu o rozloze kolem 22 ha.
Staré weinviertelské selské dvory, domy řemeslníků, kapličky, seníky, venkovská hospoda a škola i ulička s vinnými sklípky s lisovnami vína z období dvou staletí byly vzaty z jejich původního místa a postaveny do původní podoby ve skanzenu v Niedersulzu.

Výstava „Selský život v proměnách času – od selského gruntu po moderní agrární politiku“ pojednává dějiny dolnorakouského zemědělství mezi vlastnictvím pozemků, městem a trhem od roku 1848 až dodnes. V celkem sedmi tematických oblastech se tu předvádí v chronologickém členění proměna struktury selského stavu a historie zemědělství na selském statku Wultendorfský dvůr.

Otevírací doba:
duben až 1.listopad 2013, denně od 10.00 do 18.00 hod

Týden kávy Brno 2013

kulturarium | 27. září 2013 12:55

První říjnový týden Brno opět provoní káva

Už potřetí se Brno a jeho kavárny připojí k oslavám Mezinárodního dne kávy, který připadá na první říjnový den. Týden kávy, letos pořádaný občanským sdružením Kulturárium ve spolupráci s Klubem znalců kávy, přináší všem kávomilcům nejen program v zúčastněných kavárnách, ale i osvětové akce na nádvoří Místodržitelského paláce Moravské galerie v Brně.

A na co se můžou letos účastníci těšit? Je toho opravdu hodně! Kaváren, brněnských i mimobrněnských, pražíren a obchodů s kávou se letos zapojilo na osm desítek, program počítá s přednáškami, výstavami, koncerty, speciálními ochutnávkami a mnohým dalším.

A program v Moravské galerii? Doslova nabitý! Od pátku 4. 10. do neděle 6. 10. si zde dají dostaveníčko všichni ti, pro které je káva srdcová záležitost, stejně jako lidé, kteří se o tomto voňavém nápoji chtějí dozvědět něco nového. A letos bylo pamatováno i na rodiny s dětmi!

více na: http://tydenkavy.kulturarium.cz/