festival

Už 54 let Academia Film Olomouc boří mýty o našem světě. Třeba ten, že věda je jen pro vědce! AFO jako mezinárodní festival populárně-vědeckých filmů opět přichystá to nej z vědy a poznání, a to v balení, které vás bude bavit. Takže si do diáře poznamenejte, že 23. až 28. dubna budete v Olomouci odhalovat taje lidstva, naší planety i vesmíru. Akreditace na festival je totiž zdarma!

místo

Olomouc

sdílet
datum

23/4/19 - 28/4/19

čas

09:00 - 22:00

Odkrývat mýty a přijít na kloub pravdě se snažíme každý rok. Letos se však MÝTUS stane všudypřítomným, bude totiž zastřešujícím tématem všech programových sekcí. V těch se vám představí mnoho hostů a hostek z celého světa a čeká vás výběr populárně-vědeckých filmů. V soutěžních kategoriích se pak utkají o pozornost diváků i poroty ty nejlepší současné dokumenty. A protože to všechno bude nápor na mozek, večer můžete protančit na koncertech a Djs.

S egypťany i egyptology oslavíme 100. let české egyptologie. Přijede egyptský Indiana Jones Zahi Hawass i Mostafa Wazírí, Miroslav Verner, Miroslav Bartoš i spousta dalších českých archeologů. Dawkins bude bořit náboženské bludy. Remek nás provede svou cestou do vesmíru. Clusterduck s Gončarovem ukáží, jak svět může být manipulován memy. Klůc představí fenomén žen v české armádě i zapomenuté bojovníky za svobodu Československa. DVTV přiveze svou vlastní show Daniely Drtinové, kterou věnují propagandě a dezinformacím. Stefan Hagel nás naladí na počátky hudby.

Festivalová soutěž bude letos větší než kdy dřív. Představí se vám přes 80 českých i zahraničních dokumentů a většina z nich bude mít na festivalu své tvůrce. Pokryjí důležitá současná témata od genetické modifikace, klimatických změn, umělé inteligence až po wild life snímky či výzkumy jaderné energie. Dramaturgický výběr filmů a pořadů nabídnou programové sekce včetně Archivní horečky, která vytáhne na světlo staré, nikdy neviděné záběry.

Hudební program s názvem Music is Science předvede letos extra vyvedený line-up. Své evropské tour tu začne Chico Sonido, mexický producent, který kombinuje reggaeton s hip hopem a vlivy pouliční kultury jižní a střední Ameriky. Slovensko zastoupí raper Čavalenky, Leto s Monikou, Katarína Máliková nebo label mappa. Festival roztančí berlínská techno producentka Nena H nebo maďarky Yinna a Nixa. Česká post-hardcore kapela Drom na festivalu nejen hrát, ale uvede i premiéru svého nového klipu.

Celý festivalový program najdete na www.afo.cz!