symposium

Symposium S kým mluvíme? Co se mohou instituce (od)naučit od umělců?

místo

Kampus Hybernská

sdílet
datum

17/5/19 - 18/5/19

čas

00:00 - 00:00

Symposium S kým mluvíme? Co se mohou instituce (od)naučit od umělců? je součástí prvního ročníku bienále Ve věci umění, Praha.

Gentrifikace, růst cen nemovitostí, nedostatek dostupného bydlení, sociální bubliny vytvářené prediktivními algoritmy sociálních sítí. Rostoucí sociální segregace ve fyzickém a virtuálním prostoru nás nutí potýkat se s krizí veřejného prostoru. Dnes často vůbec nerozumíme tomu, s čím nesouhlasíme, což souvisí s čím dál větším nedostatkem inkluzivněji pojatých platforem. Jak by na to mělo reagovat umění, ale především umělecké instituce?

Na symposiu se umělci, umělkyně a umělecké kolektivy, jakož i zástupci a zástupkyně uměleckých institucí setkají nad otázkami týkajícími se vztahu kulturních projektů, institucí a publika. Je možné smysluplně, i když pouze dočasně, angažovat komunity, jichž nejsme sami součástí? Jak vytvořit skrze umění platformu, kde se budou moci setkávat a komunikovat lidé různých společenských vrstev, pohlaví, etnicity?

Symposia se zůčastní:
tranzit.cz – Tereza Stejskalová, Vít Havránek, Veronika Janatková (CZ), Krytyka Polityczna - Igor Stokfiszewski (PL), Željka Blakšić AKA Gita Blak (HR), James & Brea McAnnaly/ The Luminary (USA), Emília Rigová (SK), Andang Kelana (ID), Sráč Sam (CZ), Jiří Skála (CZ), Ruti Sela (ILl), Chto Delat - Dmitry Vilensky (RU), Alarm - Saša Uhlová, Jan Bělíček (CZ), Illia Gladshtein (UA), Mark Wilson (United Kingdom), Alex Martinis Roe (GB), Jonas Staal (NL), Marcus Steinweg (DE), Lucy Lopez (GB)
Moderují: Tereza Stöckelová, Igor Stokfiszewski, James McAnnaly, Anna Remešová

Symposium je první edicí Bienále Ve věci umění, konající se v létě 2020, organizovaná tranzit.cz

Kurátorský tým: Tereza Stejskalová a Vít Havránek