festival

Zlatý voči
(ne)buď VOVCE – přijď se pást

místo

GRID

sdílet
datum

23/5/19 - 25/5/19

čas

16:00 - 06:00

Ve dnech 23. - 24. května se uskuteční 24. Mezinárodní filmový festival studentů audiovize Zlatý voči. V multifunkčním prostoru Grid v centru Prahy se vedle nejnovějších filmovědeckých snímků z celého světa představí i další mediální formáty. Tématem festivalu, který se letos zaměří na sociální problematiku, jsou tentokrát tajemné VOVCE.

Filmy
Zlatý voči pravidelně propojují filmovou teorii a praxi uváděním krátkometrážních snímků, které pocházejí od studentů teoretických oborů. Mezinárodní povaha festivalu nadto umožňuje našim divákům porovnávat rozdílné tvůrčí přístupy autorů z opačných světových končin. Neotřelou diskuzi nad těmito filmy zajistí porota složená z progresivních umělců z různých mediálních odvětví. Mezi nimi bude divadelní režisérka Daniela Samsonová, animátor LEGO snímků Lukáš Spousta, vizuální umělec Andreas Gajdošík a režisér Mark Ther.  

Debaty
Předmětem letošních dvou debat budou aktuální témata, na která nabídnou inovativní pohled hosté z odborného prostředí i širší veřejnosti. Těšit se můžete na debatu o mediálním obrazu kontroverzního fenoménu Jaromíra Soukupa s odborníkem na média Janem Křečkem, novinářem Milošem Kozumplíkem a výkonným ředitelem skupiny Empresa Media Danielem Köpplem. Debatu moderuje publicista Robert Břešťan. Druhá skupina, složená mimo jiné z aktivisty Petra Doubravského a novináře Lukáše Snefta, bude diskutovat o prezentaci ekologické tématiky v českém filmu. Klíčová otázka zní Proč je Planeta Česko zjevením na poli současné tuzemské produkce?  

V rámci duchu letošního ročníku, jenž usiluje o propojení více uměleckých formátů, uvedou své projekty i mediálně rozkročení zástupci z řad poroty. Lukáš Spousta svoji tvorbu představí formou workshopu. Interaktivní filmový záznam své divadelní inscenace „Tohle není vaše Karenina“ uvede Daniela Samsonová.
Speciálem letošního ročníku je zahraniční návštěva kolegů ze slovinského festivalu FILOFEST. V rozhovoru s pořadateli Zlatých vočí budou hledat paralely v přístupu k audiovizuální produkci teoretiků. 

Hudba
Ve večerních hodinách po projekcích se mohou návštěvníci tradičně bavit u hudební produkce. První večer vystoupí kapela Europian Union, v pátek je na programu koncert skupiny Demowave. Nakonec nebude chybět ani legendární DJ Deleuze.

Akci pořádají studenti Filmových studií Univerzity Karlovy v Praze, veškerý program je otevřen široké veřejnosti a je zcela zdarma.
Více informací naleznete na:
www.zlatyvoci.cz /// www.facebok.com/zlatyvoci /// www.instagram.com/zlaty_voci/