přednáška

Umění současnosti

místo

Městská knihovna v Praze

sdílet
datum

23/5/17 - 30/5/17

čas

19:00 - 19:00

Cyklus přednášek, který nejen veřejnosti přiblíží momentální stav českého umění, umělců a galerií. Přednášky jsou určeny všem, kteří se začali v současném umění ztrácet.

23/5 GALERIE — EXPOZICE UMĚNÍ

Prvním dílem cyklu bude prezentace umění v českých, hlavně oblastních galeriích. Pozornost vzbudil blog jednoho z nejvlivnějších kurátorů Ondřeje Chrobáka a umělce Tomáše Svobody Achjo, šéfkurátore!, kde popisují stav galerií. Přes ironický ráz blogu — „K pandemii instalační padavky dochází zpravidla u obrazů zavěšených pouze na jeden hřebík uprostřed“ — je však záměr Ondřeje Chrobáka s Tomášem Svobodou naprosto vážný. Oběma vadí stav v podstatě všech regionálních galerií, které doposud navštívili.

Po přednášce bude následovat diskuze vedená MgA. Kateřinou Bílkovou.

https://www.mlp.cz/cz/akce/e19955-galerie-expozice-umeni/

30/5 UMĚLEC — ŽIVOT A DÍLO

Další díl cyklu obsáhne téma živobytí umělců. Vysokých uměleckých škol je mnoho, žádné jisté místo ale po absolvování student nedostane, často se stane umělcem na volné noze. Bližší povídání o sociálním statusu umělců nabídne přednáška s umělcem a kurátorem Zbyňkem Baladránem, který je spoluautorem výzvy proti nulové mzdě. http://vyzvaprotinulovemzde.blogspot.cz

Po přednášce bude následovat diskuze vedená MgA. Kateřinou Bílkovou.

https://www.mlp.cz/cz/akce/e19956-umelec-zivot-a-dilo/

 

Přednášky se konají od 19 hod. v malém sále Městské knihovny v Praze, Mariánské nám. 1, Praha 1.

Vstupné 40 Kč