literární festival

Šrámkova Sobotka

místo

Sobotka

sdílet
datum

29/6/19 - 6/7/19

čas

00:00 - 00:00

63. Šrámkova Sobotka je nejstarší český literární festival, mezi jehož účastníky patří batolata i senioři a kde se setkávají lidé mnoha profesí. Letos proběhne mezi 29. červnem a 6. červencem 2019 pod heslem Na scénu! Text a divadlo v dialogu. Těšit se tedy můžete na přednášky a diskuse o divadle a jeho roli ve společnosti, připravené máme také poslechové pořady ve spolupráci s Českým rozhlasem Vltava. Večer se můžete těšit třeba na Racka, divadelní představení divadla Kampa, které bude tlumočené do znakového jazyka! Nabídneme také svéráznou recitaci Petra Váši, ve čtvrtek 4. července přijede zahrát kapela WWW NEUROBEAT.

Letos jsme připravili i jednu diváckou lahůdku: čtyři scénická čtení připravené přímo na míru Šrámkově Sobotce! V soboteckém plenéru se představí divadla D21 a X10, A Studio Rubín a OLDSTARS, uvedeme dokonce jeden původní překlad současné německé hry.

Program pro učitele nabídne barcamp věnovaný tvůrčí a výchovné dramatice, v dalších dvou dnech se pak můžete těšit na odpolední dílnu Emílie Zámečníkové věnovanou hodnocení recitačního výkonu ve školní třídě a následnou dvoudenní odpolední dílnu Elišky Poláčkové zaměřenou na interpretaci divadelní inscenace. Na tyto i další dílny se stále lze hlásit!

Bližší informace a přihlášky na www.sramkovasobotka.cz.