filmový festival

MFF 3Kino

místo

Kino Lucerna

sdílet
datum

10/10/19 - 15/10/19

čas

00:00 - 00:00

V první polovině října 2019 proběhne v pražských kinech Lucerna, Světozor, Atlas a Evald již šestý ročník MFF 3Kino, největšího festivalu zaměřeného na kinematografii zemí střední Evropy. Představí nejen horké filmové novinky, ale i mnoho významných českých a zahraničních hostů. 
Můžete se tak těšit například na polského režiséra Janusze Majewského, který na festival přiveze svůj nový film Černý Mercedes. V rámci festivalového programu navštíví podzimní Prahu od 10. do 15. října další osobnosti evropského filmu, jako např. Krysztof Zanussi, Magdalena Lazarkiewicz, Kinga Debska, Attila Szász, David Ondříček, Vica Kerekes, Václav Marhoul aj.


Festival nabídne bezmála 60 filmových projekcí z Polska, Maďarska, Slovenska a Česka. MFF 3Kino se letos zařadí mezi soutěžní festivaly. Na závěrečném galavečeru, který proběhne 14.října v kině Lucerna, budou proto poprvé uděleny ceny v kategorii hraný film, o nichž rozhodne odborná porota. 
Podrobnosti o denním programu, setkání s hosty, workshopech a doprovodných akcích budou od 20. září postupně zveřejňovány na webu https://www.3kino.cz/. Zde se dozvíte také vše o rezervaci vstupenek. Těšíme se na vás!