konference

konference Censorship Strikes Back

Dvoudenní mezinárodní online konference. Prostor pro setkání a diskuzi na téma cenzury a zneužívání politické moci v oblasti vizuálního umění, které jsou hrozbou pro svobodu projevu a umělecké tvorby.

 

datum

26/11/20 - 27/11/20

čas

15:00 - 15:30

Cílem tohoto projektu je vytvoření prostoru pro střetnutí a diskuzi na téma cenzury a zneužívání politické moci v oblasti výtvarného (vizuálního umění). Diskuze bude mít formu dvoudenní konference určené pro profesionály a profesionálky z oblasti umění – zástupce a zástupkyně organizací podobných Spolku Skutek z oblasti střední a východní Evropy (např. Forum Sztuki Współczesnej z Polska, Studio of Young Artists Association z Maďarska). Setkání bude zahrnovat prezentace, diskuze a workshopy se společným tématem – různými příklady zneužití politické moci, které jsou hrozbou pro svobodu projevu a umělecké tvorby. 

V uplynulém roce jsme byly překvapivě svědky několika případů cenzury a zásahu ze strany politické moci, které se rozšířily v prostředí střední a východní Evropy. Z důvodů náboženských, mravních, nebo čistě organizačních zástupci a zástupkyně politické reprezentace nepřípustně zasáhli do činnosti umělkyň a umělců, uměleckých institucí, organizací a muzeí. Jak se z této situace můžeme poučit, jak se můžeme vůči této formě zásahu bránit a zachovat si svobodu umělecké tvorby? 

FB událost: https://www.facebook.com/events/2737738126479948

web: https://censorshipstrikesback.online/