symposium

Cena Jindřicha Chalupeckého 2020: Jury Weekend

Symbolické vyvrcholení ročníku Ceny Jindřicha Chalupeckého 2020 bude mít letos podobu celodenního symposia s bohatým programem, vysílaným živě na webových stránkách ČT art.

datum

6/12/20 - 6/12/20

čas

11:00 - 19:00

Protože samotná výstava CJCH 2020 v galerii PLATO Ostrava stále čeká na své otevření divákům, veškerý program letošního Jury Weekendu bude přístupný online.

Harmonogram symposia zveřejníme 30. 11. 2020.

★★★★

Finalistky a finalisté CJCH 2020 se rozhodli přistupovat k účasti v Ceně jako k příležitosti ke vzájemnému obohacení a sdílení rozdílných uměleckých přístupů, a vyjádřili přání o neudílení Ceny jednomu vítězi. Letos poprvé tedy nebude probíhat volba laureátky či laureáta, a namísto tradičního ceremoniálu udílení Ceny proběhne jednodenní oslava setkání výjimečných uměleckých osobností. Finalisté během sympozia osobně okomentují svá díla vzniklá pro výstavu v galerii PLATO Ostrava a někteří uvedou živé akce v podobě performance či hudebních vystoupení. Součástí programu bude také diskuze s finalistkami a finalisty a zástupci mezinárodní poroty, komentovaná prohlídka výstavou Ceny Jindřicha Chalupeckého a výstavou zahraničních hostek Pauline Boudry a Renate Lorenz. S prací této umělecké dvojice se rovněž diváci budou moci seznámit v širších souvislostech – umělkyně ve spolupráci s kurátorkami berlínské instituce Neuer Berliner Kunstverein připravily výběr videí z nejstarší a největší německé sbírky videoartu Video-Forum. Selekce děl mezinárodně etablovaných umělkyň a umělců kontextualizuje nový choreograficko-performativní film Boudry a Lorenz (No) Time, který má v Ostravě premiéru. Během celého dne bude také možné shlédnout online autorská videa představená na výstavě.

Celý program bude tlumočen do znakového a v případě anglických vstupů také do českého jazyka.

★★★★

Režie:Bohdan BláhovecKamera:Michal Blecha, Ivan Svoboda

Zvuk:Jakub Černý

Moderátorky:Tereza Jindrová, Karina Kottová, Veronika Čechová

Produkce:Sára Davidová, Jakub Lerch

Účinkující:Jakub Choma, Vjera Borozan, João Laia,

Pracovní skupina pro výzkum mimosmyslové estetiky (Matěj Pavlík, Jan Kolský, Peter Sit a Vojtěch Märc), Alma Lily Rayner, Anna Slama & Marek Delong, Xadrez, Jiří Žák, Sis of STYXX: Marta Ebenová, Eliška Fajmonová, Klára Fleková, Magdalena Havlová, Anežka Heinzlová, Mariana Hradilková, Rebeka Maxová, Natálie Rajnišová, Marie Tučková

Streaming:ALL DV---

Pořádá: Společnost Jindřicha ChalupeckéhoSpolupořadatel: PLATO OstravaOnline Jury Wekend vznikl ve spolupráci s ČT art a artyčok.tv.

Za finanční podporu děkujeme Ministerstvu kultury České republiky.

Partner akce: Dolní oblast VÍTKOVICE.

FB událost: https://www.facebook.com/events/682044722451148