festival

Expozice nové hudby

Expozice nové hudby (vznik 1987) je pětidenní festival soudobé hudby, který chápe „expozé“ ve svém názvu nejenom jako prezentaci, ale též jako interakci, participaci a živou komunikaci s veřejností a veřejnými prostory.

datum

21/6/21 - 27/6/21

čas

00:01 - 22:00

Od roku 2012, kdy se pořadatelem festivalu stala Filharmonie Brno, sledovala dramaturgie různá témata, vycházející z prostorových dispozic města Brna, ale také z požadavku reflexe pestré škály tendencí soudobé hudební produkce. Věnovala se zvukové instalaci, hlukové kompozici, intervencím do veřejného prostoru i veskrze tradičnímu koncertnímu provozu. Od roku 2020 má festival nového dramaturga, který připravil opět zcela nový – svůj – pohled na vnímání současné tvorby.

Východiskem dramaturgické koncepce letošního 33. ročníku festivalu je konfrontace, nebo dialog nového se starým a starého s novým, jak v oblasti umělecké tvorby, tak i její interpretace. Posluchači se tak mohou těšit na například na Barbaru Mariu Willi nebo na Rejchovo kvarteto hrající na dobové nástroje v kontrastu s Erikem M, který kombinací hry na dotykovou obrazovku a laptop vytváří zvukovou smršť, nebo představiteli experimentálního DJingu.

Program a vstupenky: https://filharmonie-brno.cz/expozice-nove-hudby/