výstava

Klára Korbelová v Galerii ve věži / Novoměstská radnice Praha

Klára Korbelová / U jednoho stolu / Alžběta Baštová / Sochy / Galerie ve věži /
Novoměstská radnice Praha / 9. 6. – 19. 06. 2022

datum

9/6/22 - 19/6/22

čas

00:00 - 00:00

V Galerii ve věži, krásném prostoru Novoměstské radnice Praha 2, bude zahájena první samostatná výstava obrazů Kláry Korbelové doplněná o sochy Alžběty Baštové. Na výstavě budete mít možnost shlédnout její nejnovější obrazy z cyklu U jednoho stolu. Tento cyklus sleduje kombinaci mrtvého, strnulého objektu ve spojení s proměnlivým prostředím. Výchozím bodem celé série je uměle vytvořené prostředí, typické pro každou domácnost. Mrtvé objekty jsou němým pozorovatelem impulzivních změn, hry světla a stínu i každodenního ruchu.
Klára Korbelová své obrazy připravovala na míru právě pro tento výstavní prostor Novoměstské radnice. Na výstavě mimo jiné uvidíte také oblíbené objekty malířky, které se často objevují v jejích obrazech. Umělkyně je v současné době studentkou Akademie výtvarných umění, v ateliéru Malba I. u prof. Roberta Šalandy. Výstava je citlivě doplněna o sochy Alžběty Baštové, které vás provedou celou výstavou. Alžběta Baštová studovala AVU, ateliér malby Michaela Rittsteina. V současné době žije a tvoří v Praze a západních Čechách.


Výstava bude probíhat v  Galerii ve věži / Novoměstské radnice Praha od 9. června do 19. června 2022. Více informací naleznete na webových stránkách a sociálních sítích Novoměstské radnice.