festival

Pražský mikrofestival 2022

14. ročník Pražského mikrofestivalu se odehraje ve dnech 14. až 16. října v komunitním centru Punctum na pražském Žižkově, a to kombinací živého a virtuálního programu, za účasti pestré směsice mezinárodních a místních spisovatelů a umělců.

datum

14/10/22 - 16/10/22

čas

00:00 - 20:00

Pražský mikrofestival (PMF) je každoroční mezinárodní festival umění, který spojuje současné psaní s uměním, filmem a performancí. Rok co rok vítá zavedené i začínající autory z celého světa a staví je na jedno jeviště spolu s filmovými projekcemi, hudbou, performancí, vizuálním uměním a kritickými hovory, v bohaté směsici uměleckých forem a literárních žánrů.

Po dvou „pandemických“ ročnících, virtuálním v roce 2020 a hybridním v roce 2021, se PMF letos se festival vrací s živým programem, který bude živě snímán a nahrán na festivalová sociální média a YouTube kanál. Navzdory současným potížím zůstává organizační kolektiv mikrofestivalu věrný své misi přivádět do Prahy jedinečný výběr účastníků z mnoha různých zemí (letos např. z ČR, Chorvatska, Irska, Německa, Polska, Portugalska, Rakouska, Slovinska, Velké Británie, USA…) a nabízet rozmanitý program pro obecenstvo všeho druhu.

Od 14. do 16. října se tak v komunitním centru Punctum na pražském Žižkově sjedou umělci, hudebníci, teoretici a performeři, nebo své dílo představí aspoň online na festivalové web stránce (https://www.praguemicrofestival.com).

Od svého založení usiluje Pražský mikrofestival o spolupráci mezi mezinárodní a českou umělecko-literární scénou. Za pomoci mnoha místních partnerů a jakožto český reprezentant v prestižní mezinárodní festivalové síti Versopolis je mikrofestival jakýmsi mostem mezi domácími a mezinárodními autory – odehrává se plně dvojjazyčně a všechna vystoupení na něm se odehrávají nejen v původním jazyku, ale také v českém a anglickém překladu.

Mezi účastníky letošního PMF se objeví následující veličiny: Asja Bakić (Chorvatsko), Madelaine Culver a Joseph Darlington (oba Velká Británie), Ellen Dillon a Fergal Gaynor (oba Irsko), Klára Godlstein a Šimon Leitgeb (oba ČR), Jazra Khaleed (Řecko), Judith Nika Pfeiffer (Rakousko), Lara Portella (Portugalsko), Andreja Štepec (Slovinsko), Andrew Wenaus (USA), a další.

Kromě autorských čtení zahraničních spisovatelů přináší Mikrofestival českému publiku kritické symposium na téma budoucnost střední Evropy, stejně jako knižní trh, celou řadu knižních křtů a vydavatelských prezentací, plus umělecké instalace a performance místních umělců Michaela Rowlanda a Jo Blin, uměleckou TV instalaci a happening Tyko Saye a Sandry Pasławské, členů pražského kolektivu OBJECT:PARADISE. Každý večer si publikum bude moct vychnutnat umělecká představení (např. české performerky Jany Orlové či polské tanečnice Magdaleny Kawecké), filmové projekce, hudební čísla (Justin
Lavash, Dim Locator, Anabatic Winds) a mnoho dalšího. Coby umělecká a literární platforma překlenující a spojující český a mezinárodní kulturní prostor je Pražský mikrofestival také místem, kde se lidé mohou stýkat a potkávat. Coby plně dvojjazyčná a inkluzivní zkušenost s neuvěřitelně rozmanitou nabídkou slibuje PMF něco pro každého – letos opět v převážně živém formátu!

Pražský mikrofestival 2022 se koná 14.-16. října v komunitním centru Punctum na Žižkově. Každý festivalový den od 17:30 do pozdních večerních hodin.

ČASTO KLADENÉ OTÁZKY
Co? Festival umění: současné psaní, film, umění a performance s četbami, projekce a instalace, stejně jako řada kritických sympozií. Letos poprvé částečně ve virtuálním formátu.

Kde? V komunitním centru Punctum (Praha Krásova 27).
Kdy? 14. – 16. října, každý den od 17:30.
Kdo? Více než 20 autorů a umělců z různých zemí, stejně jako umělci a hudebníci z ČR a ze zahraničí.

V jakém jazyce? Program je plně dostupný v češtině i angličtině (spolu s národními jazyky pozvaných autorů).
Pro další podrobnosti navštivte naši webovou stránku či sociální média:
 WEBOVÁ STRÁNKA www.praguemicrofestival.com
FACEBOOK.com/praguemicrofestival/
TWITTER.com/praguemicrofest
INSTAGRAM.com/thepraguemicrofestival
PMF KOLEKTIV: Aljaž Koprivnikar, David Vichnar, Louis Armand, Vít Bohal, Tyko Say, Sandra Paslawska, Jeffrey Howe, Narmin Ismiyeva, Michaela Černá, Jaromír Moravec.