hudebni bienále

PAF OSTOPOVICE 2023

Hudební bienále PAF na konci léta již posedmé pod ostopovickými oblouky.

datum

1/9/23 - 2/9/23

čas

16:00 - 02:00

PAF na konci léta se vrací již posedmé pod oblouky nikdy nedostavěné dálnice v Ostopovicích. V pátek 1. září se na známém místě u Brna představí na sedm mezinárodních hudebních projektů, výtvarná instalace s živým čtením nebo projekce toho nejčerstvějšího z českého pohyblivého obrazu.

Jednodenní hudební bienále pořádané pravidelně kurátorskou platformou PAF má za cíl přinášet to nejzajímavější z současné experimentální hudby globálního měřítka a propojovat ji s domácí lokální scénou v unikátních kombinacích a kontextech. Na letošní ročník zavítají milánské legendy Primitive Art (IT), kteří zastří otevřenou krajinu svým pomalým dubem na pomezí zaříkávání, performance a digitálních zvukových dystopií. Dalším účinkujícím je bytostný experimentátor Kenichi Iwasa (UK), původem z Japonska, který je nyní srdcem londýnského hudebního undergroundu a důležitou spojnicí tamní umělecké scény. Návštěvnictvo ho mohlo potkat už na loňském zimním festivalu PAF Olomouc, kde vystoupil jako součást kolaborativního projektu Messengers italské filmařky Rebeccy Salvadori.

Dále se představí také slovenská producentka a vokalistka timmi (SK/CZ), která základy pro svoji tvorbu čerpá v industrialu i sakrální hudbě, odkud se inspiruje a tvoří modifikované party převedené do vokálů, dronů nebo syntezátorových vyhrávek. Svůj live-set přijede zahrát i v Praze usazený egyptský umělec a hudebník QOW (EG/CZ), jehož citlivé ambientní koláže vyšly na labelech jako je Genot Centre, Írsh nebo LTE records.

Poslední ostopovickou premiérou bude vystoupení hudebnice, klarinetistky a umělkyně expandcollapse (CZ), která má na svědomí nejednu nezapomenutelnou audiovizuální performance, ve kterých rozostřuje hranice mezi improvizací a inscenací a jejíž DJ sety neznají výraz „guilty“.

Line-up již tradičně uzavřou dlouholetí rezidenti PAFu – zvukový inovátor a multiinstrumentalista Isama Zing (SK) a klubový producent DJ GÄP (SK), který před nedávnem vydal novou kolaborativní desku MUTUAL CARE, která návštěvnictvo roztančí hluboko do noci. Hudební performance doplní v průběhu celého odpoledne a večera umělecká instalace Veroniky Špundové s názvem 4 Elements – oddechová zóna s živým čtením, nebo projekce pásma videí Jiné vize CZ 2022, které sestavil kurátor a umělec Šimon Kadlčák. PAF Ostopovice předznamenává další připravované události platformy PAF, které budou pokračovat na podzim a vyvrcholí v prosinci 22. ročníkem přehlídky PAF Olomouc, která proběhne v termínu 7. – 10. 12. 2023.

>> PRAKTICKÉ INFO <<
Přesné souřadnice: +49° 9' 21.23", +16° 32' 34.33"
Na místo je možné dopravit se vlastním autem a zaparkovat podél cesty vedoucí k místu konání akce. Spaní je možné ve vlastních stanech v areálu festivalu a to zdarma. K dopravě na místo bude možné využít denních i nočních spojů MHD, cesta z centra Brna trvá cca 25–35 min. Příklad cesty: tramvaj č. 8 ze zastávky Brno, Hlavní nádraží na zastávku Ústřední hřbitov, dále autobusem na zastávku Ostopovice, rozcestí a poté cca 500 m pěšky ulicí Krátká nahoru do kopce – trasa od zastávky bude značena. Občerstvení a zázemí bude stejně jako v předchozích ročnících zajištěno.


Událost se koná za podpory Ministerstva kultury ČR.


www.pifpaf.cz
Facebooková událost