festival

Krehky fest

První ročník nového multižánrového festivalu Krehky fest míří do Hranic na Moravě

 

datum

8/9/23 - 9/9/23

čas

00:00 - 23:59

V komunitním a kulturním prostoru Karnola v Hranicích na Moravě proběhne ve dnech 8. a 9. září 2023 první ročník nového putovního multižánrového festivalu Krehky fest. Návštěvníkům program nabídne například výstavy umělců jako Attila Rózsás, Ivana Mojšová, Veronika Trnečková nebo komiksu Štěpánky Jislové, divadelní představení, diskuze, básnický open mic i hudební vystoupení. Mezi účinkujícími jsou pak divadlo pro děti i dospělé Mikro-teatro, studenti ateliéru performance FaVU nebo psycholožka z Masarykovy univerzity Andrea Stašek. Festival je putovní a do budoucna je tak v plánu uspořádat jej každý rok v jiném menším městě Česka nebo Slovenska.

Název Krehky fest odkazuje na tzv. křehká témata, jako jsou feminismus, LGBTIQA+, práva menšin a zvířat, neurodiverzita, environmentální žal, sociální vyloučení a další. Cílem festivalu je přinést impulsy pro otevřený a empatický dialog právě o těchto tématech, která bývají ve veřejném prostoru často předmětem necitlivé rétoriky. „Žijeme v době, ve které se společnost nebezpečně radikalizuje a tříští. Rádi bychom, aby se festival stal průsečíkem idejí vedoucích k vzájemné empatii a také startovací platformou pro spolupráci lokálních neziskových a dobročinných organizací, charit nebo útulků.“ uvádí dále k motivacím, které vedly k založení festivalu, jeho ředitelka Jana Gazdagová.

Kromě již zmíněného kulturního programu se návštěvníci mohou těšit například na grilovačku, dětské hřiště, umisťovací akci pejsků z místních útulků v podobě puppy yogy a další doprovodný program. Pro více informací navštivte stránky www.karnolahranice.cz/krehky-fest/.

Za podporu festivalu organizátoři děkují kulturnímu čtrnáctideníku A2.

Krehky Fest
8. – 9. 9. 2023
Komunitní a kulturní prostor Karnola, Hranice na Moravě
www.karnolahranice.cz/krehky-fest

kontakt Anna Kvášová, [email protected]