festival

Lunchmeat Festival 2023 je připraven začít. We see you dancin´! 

V pondělí 25.9. začíná v Praze Lunchmeat Festival. Každoroční mezinárodní událost věnovaná progresivní elektronické hudbě a umění nových médií.

datum

25/9/23 - 30/9/23

čas

00:00 - 23:59

Její pětidenní program znovu slibuje progresivní eventy ve čtyřech lokacích po celé Praze. Od 25. do 30. září se na nich objeví přes padesát umělců z celého světa – legend i talentovaných nováčků. 

Line-up čtrnáctého ročníku nabídne premiérové uvedení nového materiálu od význačných českých a slovenských hudebníků jako jsou Petra Hermanová, Martyyna, Koruth, Oliver Torr a Axonbody, DOOM´D (Trauma a oxoo), ale i vystoupení současných umělců, kteří hýbou světovou scénou. Mezi nimi jsou Evian Christ, Minor Science, Marina Herlop, Hyd nebo Pinch. 

„Lunchmeat Festival si už získal výraznou pozornost od světových médií a každý rok máme víc a víc návštěvníků ze zahraničí. Získali jsme dost sebevědomí na to, abychom letos mohli do line-upu zařadit talentované domácí interprety v jedné linii se světovými hvězdami,” říká Jakub Pešek, ředitel festival. Letošní ročník odloupává status quo tradičního festivalového programu a všechny interpret přináší jako rovné. Žádní headlineři, žádní předskokani. Pro pořadatele to je způsob, jak pracovat na udržitelnosti lokální komunity a dát prostor novým jménům, které dělají festival unikátním v celosvětovém měřítku. 

Samotný festival předchází taneční performance Higher XTN. od Michela Rizzo, která se bude konat 21. září během otevření nové výstavy v Národní galerii. V pondělí 25. září začíná program festivalu v CAMPu, kde se představí díla připravená speciálně pro místní obří plátno o rozměrech 20 x 4 metry. Ve středu se festival přesune do Divadla Archa, které bude hostit legendární 3D performanci Hakanaï využívající modelování na základě fyzického pohybu. Stejný den bude klub Ankali hostit taneční party, na níž se – mimo jiných – představí bela, korejské hudebnictvo ovlivněné lidovou hudbou i klubovou kulturou a take Sarkawt Hamad, DJ z amsterdamské undergroundové scény. 

Betonové podzemí pražské perly funkcionalismu – Veletržního paláce Národní galerie je místem, kde festival vyvrcholí během prodlouženého víkendu. Na státní svátek 28. září zde vystoupí s DJ setem zakladatel kultovního labelu PAN Bill Kouligas a Marina Herlop představí svoji mimozemskou vokální akrobacii. Páteční lineup nabídne audiovizuální hostinu v podobě Aelcrush, kolaborace mezi Sin Malditou a Leiem a také konfrontační a myslohýbající AV Void od dvojice Slikback a Weirdcore. V sobotu vystoupí Oceanic, Space Drum Meditation a Voices from the Lake a ve světové premiéře se představí dílo Weaving Fields, kolaborace mezi hudebnicí SØS Gunver Ryberg a 3D animátorkou Sybil Montet, která patří mezi projekty jejichž vznik je každoročně iniciován Lunchmeat Festivalem. Sobotní večer také nabídne open air večírek před Veletržním palácem s DJským překvapením. Tato část programu je bez vstupného. 

Kromě úchvatných audiovizuálních performancí a umělecky výjimečných koncertů také Lunchmeat Festival hostí dvoudenní Symposium na téma digitálního umění. Jeho součástí bude třeba workshop hudební žurnalistiky, a nebo přednáška Dimitriho Hegemanna, zakladatele legendárního berlínského klubu Tresor. Návštěvníci si také mohou vyzkoušet modulární syntezátory Bastl Instruments. I tato část programu je zdarma. 

Lunchmeat Festival 2023 se koná ve Veletržním paláci Národní galerie, CAMPu, Divadle Archa a Ankali od pondělí 25. do soboty 30. září. Organizátoři slibují: See you dancin´. 

_ oznámení umělci:      

 Alfred Czital b2b Polygonia dj set      

bela dj set     

Bill Kouligas dj set     

CORIN presents Lux Aeterna AV live     

DOOM’D AV live (WP)    

Evian Christ AV live    

Gnäw  live     

greyArea dj set     

Hadri dj set     

Hakanaï by Adrien M & Claire B     

Hyd AV live     

Ionai dj set     

Koruth live     

Marina Herlop live    

Martyyna & Igor Lorok present Written In The Scars AV live (WP)    

Meuko! Meuko! & NONEYE present 無形將軍 Invisible General AV live    

Minor Science dj set     

Mor Wen dj set     

Oceanic AV live     

Oliver Torr & Axonbody present AXONTORR AV live (WP)    

Otik dj set    

Petra Hermanova presents In Death's Eyes feat. Denny Wilke live (WP)    

Pinch dj set     

PYUR &  Tymm Novyy present Lucid Anarchy AV live (WP)    

Qow live (WP)     

Sarkawt Hamad dj set     

Sin Maldita & Lei present Aelcrush AV live     

Slikback x Weirdcore present VOID AV live    

SØS Gunver Ryberg & Sybil Montet present Weaving fields AV live (WP)    

Space Drum Meditation & Aeldryn & Eli Eliasek AV live (WP)    

Spekki Webu & Matti Vilho present Signal Transmutations AV live    

Ssnurssla dj set     

Voices From The Lake live    

Zoë Mc Pherson & Alessandra Leone present Pitch Blender AV live    

(WP) = světová premiéra   

  

_data konání festivalu:    

25. září – 30. září 2023 

  

_program:     

25.9. LUNCHMEAT x CAMP 

27.9 Lunchmeat x Archa: Hakanaï by Adrien M & Claire B 

27.9. LUNCHMEAT x Ankali live 

28.9. – 30.10. Tři noci v Národní galerii v Praze – Veletržním paláci a tři dny Input Sympozia o digitálním umění tamtéž   

    

_místa:     

Národní galerie v Praze – Veletržní palác      

Ankali  

Divadlo Archa  

CAMP – Centrum architektury a městského plánování  

   

_odkazy:    

Vstupenky – www.lunchmeatfestival.cz/2023/tickets/ 

 Více informací také na webu, Instagramu a Facebooku. 

Vizuální identitu třináctého ročníku Lunchmeat festivalu vytvořilo Anymade studio.