konference

Fórum o budoucnosti kultury

Divadlo pod Palmovkou zve na druhý ročník Fóra o budoucnosti kultury.

místo

Divadlo pod Palmovkou

sdílet
datum

12/12/23 - 22/11/23

čas

11:00 - 22:00

Fórum o budoucnosti kultury v Divadle pod Palmovkou nabídne bezpečný prostor pro názory všech zúčastněných

Divadlo pod Palmovkou zve na druhý ročník Fóra o budoucnosti kultury – společnou rozpravu o uměleckých, společenských, ekonomických a politických možnostech kulturních institucí, a zvláště pak divadla. Jednodenní odborná konference pro veřejnost se uskuteční 12. prosince 2023 a tentokrát ponese podtitul Divadlo jako veřejná instituce: ideologické stereotypy a (bez)hodnotový pragmatismus. Letošní ročník nově nabídne prostor Open PalmForum, neboli otevřené fórum, které vyzve k možnosti aktivnějšího zapojení všech zúčastněných a uzavře přednáškový den. „Vznik Fóra o budoucnosti kultury iniciovalo v roce 2017 polské divadlo Teatr Powszechny za podpory města Varšavy s cílem představit kreativní a bezpečný prostor pro vytváření vize otevřené, rozmanité kultury, která reaguje na výzvy 21. století. V loňském jsme byli přizváni k účasti a spolupořádání pražské části tohoto mezinárodního setkání spolu s Divadelním ústavem – Institutem umění,“ vysvětluje umělecký ředitel Divadla pod Palmovkou Michal Lang.

Letošní konference představí čtyři diskuzní bloky nazvané Divadlo jako péče o mikrobiom, Davidové a Goliášové v kulturní diplomacii, Správa věcí veřejných aneb Komu patří kulturní instituce a Od národů ke komunitám. O své názory, pohledy a zkušenosti se podělí hosté z různých profesí a kulturních kontextů.
Akademickou sféru zastoupí Katarina Pavić, Anna Praibišová nebo Lukáš Kubina, kteří nabídnou interdisciplinární pohled na kulturní instituce a modely jejich fungování. Jitka Pánek Jurková, která se od nového roku ujme role generální ředitelky Českých center, Monika Loderová z programového oddělení  Goethe- Institutu a ředitel Městských divadel pražských Daniel Přibyl s účastníky budou sdílet trendy v kulturní diplomacii a zamyslí se nad kulturními vztahy „velkých“ a „malých“ zemí. Dále se pak o své zkušenosti a záměry podělí zástupci profesní veřejnosti ze zřizovaných institucí i nezřizovaných organizací, jejichž představiteli
www.podpalmovkou.cz

FB: https://www.facebook.com/events/1636326573439851/?active_tab=discussion