Čím víc vím, tím víc metal

Mezi talentované animátory patří i student FAMU Marek Náprstek. Kromě nonsensového krátkého filmu Čím víc vím je autorem groteskních a morbidních znělek loňského Anifilmu a počítačové hry Toasty Conquest.

Výtvarník, režisér a herní designér Marek Náprstek se loni na poli animovaného filmu výrazně zviditelnil, přestože nedokončil ani jeden nový film. Alespoň ne ve smyslu běžných krátkometrážních snímků. Vytvořil ovšem vizuální styl a sérii znělek pro dva mezinárodní festivaly animovaných filmů – Anifilm v Třeboni a Anibar v kosovské Peći. Příběh doktora Mansteina a oživené Kaproženy má potenciál stát se kultovní součástí Anifilmu, a to přesto – nebo spíše právě proto –, že dovětky groteskního hororu končí u stereotypní sdílené domácnosti někdejšího re­­animátora a jeho šupinatého výtvoru. Mimo frankensteinovskou znělku se na kontrastní paletu okrové/zelené, ale i témata zklamání z mezilidských vazeb, černý humor, absurditu smrti i symboliku volně protékající mezi prsty soustředil už ve svém předcházejícím snímku Čím víc vím (2015).

Osmiminutovým filmem o hrůzách dospívání i dospělého života zakončil Náprstek své bakalářské studium na FAMU. Snímek do …

Tento článek si přečtou pouze předplatitelé


Předplaťte si Ádvojku

Přihlášení

Kupte si toto číslo elektronicky