Jak je těžké vytrolit trolla

Třetí román Ondřeje Štindla

Ve své nové knize Až se ti zatočí hlava Ondřej Štindl konfrontuje dva zástupce rozdělené společnosti a nutí je vystoupit z jejich sociálních bublin: zkrachovalého „pravdoláskařského“ novináře a frustrovaného internetového trolla plného nenávisti. Vytvořil tak drama, které je sebezpytné, osudové i tragikomické.

Třetí román novináře a spisovatele ­Ondřeje Štindla začíná velmi přímočaře: prezident je zvolen do druhého funkčního období a v zá­­chodové kabince v budově korporátního deníku vlastněného vlivným politikem sedí novinář Johan Souček, který se v návalu existenciální ataky snaží znovu získat ztracenou duševní rovnováhu. A právě zoufalá obhajoba vlastního života a hledání důkazu, že měl ­smysl, tvoří hlavní téma knihy Až se ti zatočí hlava.

 

Spláchnout se do hajzlu

Vyhořelý novinář po padesátce prožívá krizi středního věku a v redakci tráví poslední pracovní den. Byl vyhozen kvůli „restrukturalizaci“ média a ve vstupní scéně poměrně vtipně popisuje provoz novin jako množení slov, kterých je už tak kolem nás tolik, že se to nedá snést, i nový trend módního komentátorství, k němuž není třeba žádné názorové konzistence. Poslední den v práci se však v Johanovi uprostřed všeobecného volebního zmaru něco zlomí poté, co pod jeho komentář napíše …

Tento článek si přečtou pouze předplatitelé


Předplaťte si Ádvojku

Přihlášení

Kupte si toto číslo elektronicky