Nakonec jsou všichni queer

Rozhovor s členy pařížského kolektivu High Heal

Platforma High Heal, která se věnuje vydávání elektronické hudby a pořádání hudebních akcí, zaštiťuje jedny z nejoriginálnějších produkcí posledních let. Rozhovor o identitě ve virtuálním světě, queer komunitě a vytváření klubového prostoru pro introvertní lidi jsme vedli se dvěma členy kolektivu, kteří působí pod jmény Fetva a Allpass.

Považujete se za kolektiv, sérii událostí nebo vydavatelství?

Allpass: Na začátku byla komunita, ale postupně začínáme fungovat jako label. Ne však v komerčním smyslu. Jsme dost závislí na našich živých akcích, potřebujeme se cítit jako společenství. Bez toho bychom nemohli provozovat ani label.

Fetva: High Heal byli na začátku tři lidé, já, Allpass a Fatma Pneumonia. Loni se k nám přidal Martin, který se stará o administrativní a provozní věci. Naše první akce byly zpola soukromé a z nich pak vznikly naše první kompilace. Stále jsme ovšem stoprocentně závislí na Bandcampu.

 

Na internetu o vás není mnoho informací. Vyhýbáte se běžným platformám hudebního marketingu, jako je třeba Resident Advisor?

A: Ano. Nemáme Facebook ani podobné kanály. Všechno, co děláme, je založené na přátelství. O propagaci jsme vůbec neuvažovali, naopak jsme se zpočátku báli, že by to zničilo myšlenku, která je za tím, co děláme.

F: Poskytli jsme zatím jen tři rozhovory…

 …

Tento článek si přečtou pouze předplatitelé


Předplaťte si Ádvojku

Přihlášení

Kupte si A2 v elektronické podobě