Trap z podsvětí

Flexxcult a Jewelxxet

V posledních dvou letech se rozvíjejí radikální podoby trapu inklinující k abstrakci, temnotě a extrému. Darktrapový underground navazuje na SpaceGhostPurrpa, ale také na hyperpop a jeho estetika odkazuje i k black metalu. Výsledkem je chaotický, někdy až hororový zvukový vesmír, který se neohlíží na minulost ani budoucnost.

Hrubá syntezátorová smyčka připomíná puls alarmu na vesmírné lodi. Elektronické tepání buduje napětí, objevuje se hajtková linka tak typická pro trap. Do tracku nás uvádí sampl: „Straight from the frontlines of YoRHa…“ Produkce se zahušťuje až k hranici hluku, nastupují basy a konečně také rap: výhrůžný chrapot, který zní v několika vrstvách skrze různé efekty. Srozumitelné jsou jen útržky: „Tell me what you really know… Imma beat you to the floor.“ Atmosféra děsu je absolutní. Zároveň se ale probouzí úžas: kdo se odvážil takhle naložit s trapem?

 

Abstrakce, temnota, extrém

Rapper a producent Krone ve svém „­hellscape drillu“ efektně spojuje zvukový teror s bombastickým komiksovým nábojem, který přitom nezabředá příliš hluboko do trapnosti ani do ironické nadsázky. Nad surovými basy se vrství strohé melodické náznaky, které se spolu se zmutovaným vokálem roztékají v sonické lávě. Zatímco hudební stránka si nezadá …

Tento článek si přečtou pouze předplatitelé


Předplaťte si Ádvojku

Přihlášení

Kupte si A2 v elektronické podobě