Když nemůžeme dělat eventy

Tuzemské klubové scéně v posledních letech udávala tón populární koncertní série Addict. Protože není jasné, kdy se budou akce podobného formátu opět pořádat, zaměřil se DJ NobodyListen spolu s dalšími organizátory na online fungování a pod značkou Addict Sound rozjíždí nové vydavatelství.

Série klubových nocí Addict začala v ro­­ce 2016. Za první tři roky existence se jí podařilo na poměrně malé domácí klubové scéně získat renomé, jaké do té doby měly tovární techno akce berlínského stylu v čele s Polygonem. Addict oproti tomu představoval publiku především rap a současné hybridní formy nabasované elektroniky, od dob klubových konstrukcí labelu Night Slugs souhrnně označované „club music“. Ačkoliv podle některých raveových pamětníků jde jenom o „zábavu dětí s předraženými sneakerskami“, mnoha mladším návštěvníkům začala akce splývat se samotným termínem „rave“ – díky své pospolité atmosféře a také momentu utajení dokázal Addict pro dnešní městskou generaci vcelku úspěšně oživit fenomén warehouse parties.

 

Kultovní akce

Addict je od počátku úzce spojen se svým zakladatelem a hlavním dramaturgem Jakubem Strachem, DJem a producentem, který působí pod jménem NobodyListen. Kolem něj se postupně vytvořila …

Tento článek si přečtou pouze předplatitelé


Předplaťte si Ádvojku

Přihlášení

Kupte si A2 v elektronické podobě