Staré lepší časy

Amazon, Disney, The Boys, starý Ben a náhradní rodičovství

Dvě z největších streamovacích platforem představily své letošní hity. Hlavní hrdinové v nich pečují o děti zlých rodičů. Seriály The Boys a Obi­-Wan Kenobi znovu ukazují, že když dva dělají totéž, není to totéž.

Disney+ a Amazon Prime týden po sobě nasadily své největší taháky, sérii Obi­-Wan Kenobi a třetí řadu Bandy (The Boys). Na pohled se spin­-off Star Wars a adaptace brutálního komiksu Gartha Ennise a Daricka Robertsona víc lišit nemohou. Disney vstoupil na tuzemský trh, vytvořil čistě nostalgický produkt – s Ewanem McGregorem a Haydenem Christensenem v rolích Kenobiho a Vadera – a láká na něj místní předplatitele. Banda si ze vzpomínání na „staré lepší časy“ spíš utahuje. Jedno však oba seriály spojuje; přetahují se o dospělou generaci, která v dětském věku hltala první až třetí epizodu Star Wars a dnes vychovává vlastní potomky.

 

Kánon zůstal celý

Traumatizovaný Obi­-Wan po letech osamění na pouštní planetě Tatooine dostane příležitost odčinit Anakinovu ztrátu. Aby si získal důvěru unesené desetileté Leii, musí k ní být vřelejší a otevřenější, než býval ke svému bývalému žákovi. Vader naopak působí jako karikatura: je ještě víc …

Tento článek si přečtou pouze předplatitelé


Předplaťte si Ádvojku

Přihlášení

Kupte si A2 v elektronické podobě