Memem proti všem

Emancipační blaxploatace na albu Scaring the Hoes

Dvojice amerických rapperů JPEGMAFIA a Danny Brown vydala nahrávku s částečně ironickým názvem Scaring the Hoes. Že jejich na první poslech chaotická produkce a texty, kterými pálí do všech stran, mnohé skutečně odstraší a nikdy se nedostanou na vrchní příčky hitparád, hudebníky s afropunkovým étosem evidentně netrápí.

Říká se, že byste se nikdy neměli setkat se svými idoly. Možná proto, že byste pak společnými silami vytvořili jedno z nejpozoruhodnějších hiphopových alb roku. To se alespoň podařilo baltimorskému rapperovi a producentovi známému jako JPEGMAFIA (viz A2 č. 7/2022), jemuž se jako relativnímu nováčkovi na poli alternativního rapu naskytla příležitost nahrávat v domácím studiu s detroitskou undergroundovou legendou Dannym Brownem. „Znáte mě, jdu do všeho po hlavě. Takže Danny Brown a JPEGMAFIA. A musí to být tvrdé – jinak by to ani nešlo,“ prohlašuje hudebník v krátkém YouTube dokumentu o přípravě společné desky.

 

Dvě generace

Barrington Hendricks alias JPEGMAFIA od doby, kdy vydal debutový mixtape Communist Slow Jams (2015), své fanoušky pravidelně zásobuje novou hudbou. Oproti tomu po Dannym Brownovi se od vydání uknowhat­im­­­­­sayin¿ (2019) prakticky slehla zem. O to větší nadšení vyvolalo, když Brown během společného …

Tento článek si přečtou pouze předplatitelé


Předplaťte si Ádvojku

Přihlášení

Kupte si A2 v elektronické podobě