Na čem doopravdy záleží

Debutové album rapperky Flohio

Nahrávku Out of Heart londýnské rapperky Flohio určuje nostalgie po arkádových hrách a hledání vlastní identity. „Vracím se do doby, kdy mi bylo deset a s kamarády jsme pařili v obýváku,“ prohlašuje jednatřicetiletá MC, která ve svých textech tematizuje zranitelnost, vnitřní nejistotu a potřebu blízkosti i samoty.

„DIY or die,“ popisuje svůj hudební přístup v Londýně usazená nigerijská rapperka Flohio. Na svém prvním dlouhohrajícím albu Out of Heart ukazuje, že řadit ji po prvních nahrávkách do žánrové přihrádky grimu bylo předčasné. Flohio se s lehkostí pohybuje mezi svižným rapem a melodickým vyprávěním a na své nejnovější a doposud nej­osobnější nahrávce zdůrazňuje emocionalitu a zranitelnost.

 

S nadšením, nebo bez?

Název Out of Heart by se dal do češtiny přeložit jako „bez nadšení“, případně rovnou „znechucený“, což celkem vystihuje zpěvaččin výraz na obalu desky – kombinace lhostejného pohledu a typické androgynní stylizace vytváří dojem rezervovanosti, ne­-li rezignace. O vyčerpání i potřebě odpočinku a blízkosti Flohio na albu sice hovoří, ale v jejím projevu nadšení a zápal rozhodně nechybějí. S precizní plynulou flow se přesouvá mezi energií nabitými tracky, jako je Speed of Light, a rytmicky uvolněnějšími skladbami, …

Tento článek si přečtou pouze předplatitelé


Předplaťte si Ádvojku

Přihlášení

Kupte si A2 v elektronické podobě