koncert a2+

A2+ #76

Zabloudila (CZ), Jano Doe (SK)

Květnový večer cyklu A2+ bude setkáním legendy noisové improvizace, skupiny Zabloudila, a o generaci mladší noiserky, která si říká Jano Doe. Spojnici budou tvořit modulární syntezátory a – pochopitelně – hluk.

místo

Punctum

sdílet
datum

31/5/18 - 31/5/18

čas

20:00 - 23:00

Zabloudila jsou, pokud je nám známo, nejdéle působící tuzemskou noisovou formací. Legendární skupina proměnlivého složení, názvu i zvuku si během tří dekád vybudovala pověst jednoho z nejsvobodomyslnějších experimentálních projektů v Česku. Zabloudil(a) už od svých začátků fungovali stranou hlavního dění a šokovali nekompromisním přístupem k hudbě a hudebnímu provozu. Zvuk kapely, jíž prošlo mnoho osobností olomouckého, respektive přerovského undergroundu, se vždy pohyboval v širokém rozmezí hardcoru, free jazzu, volné improvizace, noisu a performance a často ho doplňovaly vizuálně-světelné prvky či pohybové kreace. Po personálně chudších obdobích se znovu aktivovalo několik dřívějších členů a v současné době skupina vystupuje v sedmičlenné sestavě.

https://www.facebook.com/zabloudila

 

Jano Doe je sólový projekt kurátorky, kulturní manažerky a konstruktérky nástrojů Kataríny Gatialové. Je členkou live-codingového Kolektivu nebo noisových skupin Inocenc a Augiášův sonický chlév. Experimentuje se softwérově řízeným rádiem a věnuje se opravě a zviditelňování starých syntezátorů. Její živá vystoupení mají formu live-patchingu – všechny signálové cesty vznikají na jejím vlastnoručně vyrobeném modulárním syntezátoru přímo před publikem v kombinaci s no-input vazbením mixpultu a zašuměnými kazetovými smyčkami. Vznik a tvarování signálu jsou demonstrovány na obrazovce osciloskopu a lo-fi estetiku příležitostně doplňují světelné efekty v podobě hořícího modulu nebo napájecího zdroje.

https://soundcloud.com/janodoe

 

http://punctum.cz/

http://advojka.cz/A2plus