doporučujeme

výstava

Dočasné struktury 6 (stage, displej, zázemí pro edukaci)

...
výstava
18/4/19 - 31/12/19
10:00 - 18:00
sdílet

Závěrečný cyklus celoročního projektu, ve kterém umělci budují funkční zázemí PLATO. Otevíráme stage pro performativní akce podle projektu amerického umělce Thana Husseina Clarka, prezentační prostor – displej – lotyšské umělkyně Darii Melnikov a zázemí edukačních programů umělce Martina Zeta.

Monumentálně působící místo pro divadelní akci, experimentální koncert, performanci či diskuse vytvořil americký umělec Than Hussein Clark na půdorysu vycházejícího z plánů architekta Waltera Gropia pro nerealizovanou budovu tzv. totálního divadla z roku 1925. Lotyška Daria Melnikova svůj displej pojala scénograficky s důrazem na síť vztahů mezi fragmenty zdánlivě levitujícími v prostoru. Zázemí edukačních aktivit je dílem českého autora Martina Zeta. Ten vytvořil „světelnou“ scénu a k ní vsadil organickou hmotu stolu, který je vlastně sochou z hlíny. Návrat k tomu, co Zet, známý především svými akcemi, vystudoval: monumentální sochařství ve službách vzdělání.

Umělci: Than Hussein Clark, Daria Melnikova, Martin Zet
Kurátoři: Michal Novotný, Marek Pokorný, Iveta Horáková, Alice Sovadinová

Více informací na https://plato-ostrava.cz/cs/Docasne-Struktury-5

koncert

Hudební léto v Muzeu romské kultury

...
7/5/19 - 24/10/19
17:00 - 20:00
sdílet

Šestidílná série koncertů výrazných skupin a osobností brněnské romské hudební scény probíhá jako doprovodný program výstavy Muzea romské kultury Lavutara: Cestami romských muzikantů a jejich písní. 

  • 7. 5. 2019

První díl hudební série proběhne v rámci vernisáže výstavy Lavutara: Cestami romských muzikantů a jejich písní.
Na slavnostním zahájení od 17 hodin vystoupí:   
Bagárovci - Název legendární brněnské skupiny ožívá ve složení mladší generace slavné rodiny hudebníků. Jazz a evergreeny v podání Matúše Bagára (zpěv), Radka Bagára (klávesy), Miroslava Bagára (kytara), Josefa Bagára ml. (bicí nástroje) a Petera Kormana (kontrabas).
Kristovci - Pěvecký sbor pod vedením Ducha svatého a Pavla Dirdy.

  • 30. 5. 2019

17:00 - Komentovaná prohlídka výstavy Lavutara: Cestami romských muzikantů a jejich písní
18:00 - Tradiční romské písně v podání Lukáše Čonky a Romana Horvátha a cimbálových muzik Milana Horvátha a Viliama Oračka.
Událost probíhá ve spolupráci s festivalem Meeting Brno.

  • 8. 6. 2019

17:00 - Komentovaná prohlídka výstavy Lavutara: Cestami romských muzikantů a jejich písní
19:00 Primáš Marek Balog a jeho hosté z Budapešti. Na pódiu Muzea romské kultury vystoupí Rigó Jancsi „Japán“ (kontrabas), „Jata“ Ökrös László (klarinet), Jonáš Gézuka (cimbál), Sándor Zoli (viola) a Horváth Gyula (segéd prímás).
Událost probíhá ve spolupráci s festivalem Ghettofest.  

  • 27. 6. 2019

17:00 - Komentovaná prohlídka výstavy Lavutara: Cestami romských muzikantů a jejich písní
19:00OPEN STAGE – otevřené pódium pro začínající i zkušené muzikanty. Chcete vystoupit v Muzeu romské kultury se svou skupinou či sólově? Kontaktujte nás na našich sítích nebo na některém z koncertů Hudebního léta.

  • 25. 7. 2019

17:00 - Komentovaná prohlídka výstavy Lavutara: Cestami romských muzikantů a jejich písní
19:00 – Večer autorské tvorby, během kterého zazní legendární brněnské písně. Na jednom pódiu vystoupí Zdeněk Lázok & VIP Band - Zdeněk Lázok (klávesy), Mirek Lázok (kytara), Jan Polyak (baskytara), Josef Bagár (bicí nástroje) - a písničkář Gejza Horváth.  

  • 24. 10. 2019

Závěrečný díl Hudebního léta v Muzeu romské kultury proběhne jako gala koncert společně s výročním udělením Ceny Muzea romské kultury. Na slavnostním zakončení vystoupí hudebníci, kteří se podíleli na přípravě výstavy Lavutara: Cestami romských muzikantů a jejich písní.

Více na: www.rommuz.cz

výstava

Lavutara
Cestami romských muzikantů a jejich písní

...
8/5/19 - 3/5/20
10:00 - 18:00
sdílet

Od šlechtických dvorů, venkovských muzik, městských kaváren až po prestižní světová pódia jsou Romové světu známí jako hudebnícineboli lavutara. Hudba Romů je akademická i neškolená, oficiální i spontánní, zpívaná i instrumentální, domácí i virtuózní. Přes fascinující rozmanitost jejích podob, žánrů a druhů pro ni ale zůstává již po staletí charakteristické, jak nezastupitelně a neodlučitelně provází běžný i sváteční život Romů. Skrze hudbu Romové poznávají svět a svět skrze hudbu poznává Romy.

Výstavní projekt Lavutara vznikal ve spolupráci s desítkami hudebníků, organizátorů hudebního života, výrobců a opravářů hudebních nástrojů a dalších pamětníků. Představuje hudbu Romů jako živou kulturu z perspektivy jejích aktérů na základě výzkumu sledujícího několik významných hudebních rodin v Brně v období od poválečných let do současnosti, ve kterých se předává hudební řemeslo z generace na generaci.

Více na www.rommuz.cz

výstava

bauhausTWINS

...
výstava
16/5/19 - 5/1/20
10:00 - 18:00
sdílet

Prostorová instalace berlínského architekta Roberta K. Hubera a studia zukunftsgeraeusche. Program ke 100. výročí školy Bauhaus.

Instalace bauhausTWINS (2018/2019) recykluje dochované prvky z rekonstruované fasády budovy legendární umělecké školy Bauhaus v Desavě a přetváří je do podoby monumentální prostorové struktury.

Koncept: Robert K. Huber
Autor: zukunftsgerauesche
Kurátoři: Robert K. Huber a Marek Pokorný

Zahájení 15.5.2019 v 18.00

Více informací na https://plato-ostrava.cz/cs/Program/2019/05/Bauhaus-TWINS

 

koncert

Podzim v Kabinetu MÚZ se vyplatí!

...
koncert
23/7/19 - 18/12/19
20:00 - 23:00
sdílet

23.7. NEGATIVE APPROACH (USA) + VOLE + FLOWERS FOR WHORES
Hard core, punk

9.8. MARATON HUDBY: FVTVRE, GUILTY ECHOES, VEES
Indie, hc

10.8. MARATON HUDBY: HRTL SPAGHETTI ENSEMBLE + KHOIBA + FRED MADISON +JOHNNI + CUCKOFF + THE ABS
Electro, trip hop

2.9. RUDE PRIDE (E) + SUPPORT
Oi, punk

3.9. THE WARLOCKS (USA) + THE STEVENSON RANCH DAVIDIANS (USA) + VACLAVHAVELKA III
Shoegaze, psychedelie, krautrock

15.9. LVMEN + MÖRKHIMMEL + TÁBOR
Postmetal, deathmetal, folk

24.9. FÖLLAKZOID (CHL) & LONKER SEE (PL)
Krautrock, shoegaze, freejazz, psychedelie

25.9. YEAR OF THE COBRA (USA) + NIKANDER
Postmetal, stoner

28.9. ACUTE DOSE - BENEFIČNÍ KONCERT
Benefiční koncert na vyhořelou dodádavku Acute Dose za účasti řady hostů

1.10. SOULSIDE (USA/DISCHORD) + A-SUN AMISSA (UK) + PROHRA PRAHA
Hardcore, postrock, noiserock

2.10. LONGITAL (SK) + MONOSKOP
Electro, jazz, folk

5.10. JOSIAH KONDER (DK) & ACID ROW
Melanchopop, stoner

20.10. BELLCHILD (DE)
Electronica, triphop

21.10. G.LOVE SOLO (USA)
Blues, jazz, soul

24.10. JOSIN (D)
Electro, darkpop

6.11. SHE PAST AWAY (TUR) + V0NT + PULSAR
Postpunk, ebm, synthwave

9.11. CONAN (UK) + UN (USA) + SIXES (USA)
Stoner, metal, sludge

15.11. TROPICAL FUCK STORM (AUS)
Alternativa, rock, artpunk

20.11. KALLE + SAMANA (UK)
Indie, postrock

25.11. FLOEX
Electro, jazz

18.12. KAFKA BAND
Melanchopop, electro

Sledujte:
*Kabinet MÚZ
http://www.kabinetmuz.cz/
https://www.facebook.com/kabinetmuz/
https://www.instagram.com/kabinet_muz/

*Kabinet Records 100% vinyl
https://www.facebook.com/kabinetrecords/

*Die Küche 100% vegan
http://www.diekuche.cz

koncert

ALTERNATIVA, festival hutné hudby

...
26/10/19 - 3/11/19
00:05 - 23:55
sdílet

Každoroční přehlídka hutné hudby ze všech žánrových zákoutí. Alternativa je touha hledat nové úhly pohledu; hudba, která se nebojí vystupovat ze zaběhnutých škatulek. Osvobozený zvuk…

Pod hlavičkou festivalu Alternativa se letos v Praze po šestadvacáté představí hudební projekty, za kterými stojí opravdoví muzikanti známí svým usilovným prozkoumáváním všech prostor zvuku.

Festival Alternativa je každoroční přehlídka avantgardní hudby, která od raných 90. let představuje českému publiku zástupce světové experimentální a improvizační scény. Díky festivalu se v minulosti dočkalo mj. vystoupení saxofonisty Johna Zorna, zakladatele skupiny Pere Ubu Davida Thomase, legendy britského industriálu Test Dept., slovinských Laibach, americké divy Lydie Lunch, britské postjazzové formace Polar Bear, kultovní skupiny Magma v čele s bubeníkem Christianem Vanderem, vůdčí formace hnutí Rock In Opposition Univers Zero z Belgie, králů temné apokalypsy Amenra nebo norských improvizačních mágů Supersilent.Emblematickým rysem festivalu se stala unikátní společná vystoupení, ve kterých se pozvaní hudebníci v rámci svého pražského koncertu spojili na podiu exkluzivně pro konkrétní festivalový večer.V posledních letech se Alternativa zaměřuje na spolupráce s různými nezávislými promotérskými kolektivy a zastupuje v dramaturgii nové žánrové fúze a ve větší míře také soudobou vážnou hudbu.

Kompletní program: http://alternativa-festival.cz/

festival

Den poezie, 10. - 24. 11. 2019

...
festival
10/11/19 - 24/11/19
00:05 - 23:55
sdílet

Studentský den v Klementinu v rámci festivalu Dne Poezie.

Autorská čtení českých i zahraničních básníků (Petr Borkovec, John Mateer, Michael Vandebril, Tatev Chakhian), aktivity pro děti, básnické představení od studentů DAMU, slam poetry (Adeladla, Jan Rosenthaler, Lenka Hronová a Tim Postovit) a na závěr koncert skupiny The Brownies.

Již 16.11. od 11:00 do 23:00

Vstup po celý den ZDARMA.

Kompletní program festivalu Den poezie na www.denpoezie.cz

proběhlé akce

filmový festival

MFF 3Kino

...
filmový festival
10/10/19 - 15/10/19
00:00 - 00:00
sdílet

V první polovině října 2019 proběhne v pražských kinech Lucerna, Světozor, Atlas a Evald již šestý ročník MFF 3Kino, největšího festivalu zaměřeného na kinematografii zemí střední Evropy. Představí nejen horké filmové novinky, ale i mnoho významných českých a zahraničních hostů. 
Můžete se tak těšit například na polského režiséra Janusze Majewského, který na festival přiveze svůj nový film Černý Mercedes. V rámci festivalového programu navštíví podzimní Prahu od 10. do 15. října další osobnosti evropského filmu, jako např. Krysztof Zanussi, Magdalena Lazarkiewicz, Kinga Debska, Attila Szász, David Ondříček, Vica Kerekes, Václav Marhoul aj.


Festival nabídne bezmála 60 filmových projekcí z Polska, Maďarska, Slovenska a Česka. MFF 3Kino se letos zařadí mezi soutěžní festivaly. Na závěrečném galavečeru, který proběhne 14.října v kině Lucerna, budou proto poprvé uděleny ceny v kategorii hraný film, o nichž rozhodne odborná porota. 
Podrobnosti o denním programu, setkání s hosty, workshopech a doprovodných akcích budou od 20. září postupně zveřejňovány na webu https://www.3kino.cz/. Zde se dozvíte také vše o rezervaci vstupenek. Těšíme se na vás!

ocenění

6. ročník Ceny Věry Jirousové

...
ocenění
@Desfourský palác
9/10/19 - 9/10/19
18:00 - 23:55
sdílet

9. října proběhne v Desfourském paláci v rámci festivalu 4+4 dny v pohybu vyhlášení VI. ročníku Ceny Věry Jirousové, ceny pro začínající a etablované kritiky a kritičky výtvarného umění. 

Program:

18:00 performativní přednáška Viktora Čecha Bezradný kritik

19:00 vyhlášení laureátů VI. ročníku Ceny Věry Jirousové za výtvarnou kritiku a za přínos oboru a ceny pro začínající kritiky, uvádí Sláva Sobotovičová a David Fesl

20:00 afterparty časopisu Art+Antiques -  DJs Jakub Hošek & Nik Timková

Více na: http://www.cenavj.cz/

filmový festival

6. ročník přehlídky Be2Can představí profil FATIHA AKINA

...
filmový festival
2/10/19 - 8/10/19
00:05 - 23:55
sdílet

Od 2. do 8. října se v uskuteční další ročník přehlídky festivalového filmu z Berlína, Benátek a Cannes. I letos přinese Be2Can výběr toho nejzajímavějšího, co představily soutěže tří prestižních evropských festivalů. Letos se v rámci sekce Be2Can Fokus budeme věnovat tvorbě německo-tureckého režiséra FATIHA AKINA, který na letošním Berlinale vyvolal bouři svým kontroverzním portrétem sériového vraha ve snímku U ZLATÉ RUKAVICE.

Motiv hledání domova, střetu dvou světů či přecházení mezi dvěma světy tvoří ústřední téma Be2Can. Duality my a oni, vnitřní a vnější, domácí a cizí, bezpečí a ohrožení prostupují mnoha uváděnými filmy a staly se jedním z důvodů, proč jsme si jako samostatnou sekci zvolili právě profil německo-tureckého režiséra Fatiha Akina, který se v celé své tvorbě plynule pohybuje mezi kulturami a svým hledačstvím vystihuje jeden z podstatných rysů současné Evropy – neustálé definice a redefinice pojmu národní identita a domov. V případě Akina se přidávají ještě dvě výrazná témata: předměstí rodného Hamburku a lidé na okraji, bytostní outsideři, kteří (tragicky i komicky) hledají a nenacházejí svoje místo ve světě.

V profilu Fatiha Akina představíme celkem pět snímků. Kromě nejnovějšího opusu, který rozdělil festivalové publikum na Berlinale, to budou filmy Odnikud (2017), Proti zdi (2004), Soul Kitchen (2009) a Šrám (2014).

Více na: https://www.be2can.eu/

koncert

Mark Charles Morgan (US), Lea Bertucci (US), Gaute Granli (NO)

Volný promotérský kolektiv Jednota představuje první podzimní koncert, na kterém se sejde trojice silných osobností experimentální hudby: americký kytarista Mark Charles Morgan, newyorská saxofonistka Lea Bertucci a norský vokalista/kytarista Gaute Granli.

...
1/10/19 - 1/10/19
19:00 - 22:00
sdílet

Mark Charles Morgan (us)

"Zvuk kytary připomíná tříštící se sklo.“ Definitivní popis hudby Marka Morgana již existuje. Přišla s ním A2, když hráli v Praze naposledy kultovní Sightings, newyorská kapela, za jejímž tvůrčím přístupem ve stylu „rozpady rozpadů“ stál především právě kytarista Morgan. Sightings už několik let odpočívají v pokoji, Morgan ale posouvá svůj svébytný styl v sólové tvorbě, a to, pokud je to vůbec možné, k ještě větším extrémům. Žánr kytarového pekla uvedený na jeho BandCampu hovoří za vše. Morgan kytaru nechává krátce vybuchovat, především ji ale přiškrcuje, omezuje jakékoli příliš přímočaré a jednoznačné vývoje. Klasické kytarové témbry se téměř propadají do statického praskání, ne však úplně, aby ve zvuku zůstal stín rocku nebo blues. Přes veškeré experimentování ale hudba neupadá do sebedůležitosti, která se někdy pojí s tzv. experimentální hudbou, naopak je zdravě uzemněná hrubým dada-punkovým přístupem. Ten se projevuje zvláště naživo – minule v Potrvá končilo naprosto brutální vystoupení jakýmisi prolézačkami skrz židli

https://markcharlesmorgan.bandcamp.com/

Lea Bertucci (us)

Nejkonvenčnější polohy newyorské hudebnice Lei Bertucci připomenou abstraktnější věci od Colina Stetsona, jsou ale jen východiskem k mnohem bohatší a odvážnější tvorbě. Jako hráčka využívá Bertucci dechové nástroje, především altsaxofon, ale také pásky a elektroniku, jako skladatelka pracovala třeba se smyčcovým ansámblem. Klíčem její tvůrčí metody je spojení improvizace a důkladného teoretického vzdělání. Na jednu stranu tak Bertucci cíleně využívá psychoakustické fenomény, mikrotonalitu a rozšířené techniky, na druhou se nechává řídit také intuicí. Zatím poslední, letošní album Resonant Field bylo nahráno v opuštěném, 40 metrů vysokém betonovém silu s 12vteřinovou ozvěnou, v základu šlo ale o improvizaci na saxofon, která byla dodatečně upravena. Výsledkem jsou fascinující komplexní struktury, ve kterých se prolínají dronové vrstvy, melodické útržky a syrové praskání. Resonant Fields reaguje na koncept Deep Listening skladatelky Pauline Oliveros, ke které má Bertucci v něčem blízko: její tvorba je ale neklidnější a méně stabilní. Hloubku a působivost ovšem s tvorbou Oliveros rozhodně sdílí.https://leabertucci.bandcamp.com/

Gaute Granli (no)

Do třetice se v rámci večeru silných individualit představí norský kytarista a vokalista Gaute Granli (dříve z výborných jazzrockerů Skadne Krek). Granli vychází podobně jako Morgan z nowavového skřípání, posouvá je však spíš k melancholicky bizarnímu humoru. Rozjetá kytara se blíží outsiderskému blues Lorena Connorse nebo Jandeka, zastřené deklamace se nemohou rozhodnout mezi čirým dada a power electronics, jednoduchý rytmus drží zdání písniček. Naživo půjde dozajista o velmi matoucí zážitek.

https://soundcloud.com/verletzte-kreature

architektura

Den Architektury pozve na více než 350 akcí ve 100 městech v České republice a na Slovensku

...
architektura
1/10/19 - 7/10/19
00:00 - 00:00
sdílet

DEN ARCHITEKTURY zve již po deváté od 1. do 7. října na prohlídky jindy nepřístupných staveb, urbanistické procházky po známých i neznámých místech
s poutavým výkladem odborníků, workshopy, cykloprojížďky, přednášky či filmové projekce. Hlavní tematickou linií letošního ročníku je tzv. Svobodná architektura – stavby vzniklé u nás po roce 1989. Druhá tematická linie oslaví stoleté výročí od založení vlivné výmarské školy Bauhaus.

Už nyní se můžeme těšit na mimořádně pestrou paletu více jak 350 akcí, které představí široké veřejnosti nový pohled na architekturu, která nás obklopuje.
Součástí Dne architektury je opět i filmový festival Film a architektura, který proběhne nejen v Praze, ale i v desítce dalších měst.
Více informací a program v jednotlivých městech najdete na www.denarchitektury.cz .

Registrace na vybrané akce přes GoOut.net.

ocenění

Cena Václava Buriana Olomouc • Nagroda Václava Buriana Ołomuniec •  Václav-Burian-Preis Olomouc

...
28/9/19 - 28/9/19
15:00 - 18:00
sdílet

Dnes jedno z nejcennějších literárních ocenění ve střední Evropě. Łukasz Grzesiczak, Gazeta Wyborcza

Čtvrtý ročník básnické Ceny Václava Buriana s mezinárodní porotou (Petr Borkovec, Leszek Engelking, Sabine Eschgfäller, Ján Gavura, Tomáš Tichák a Tomáš Gabriel, j. h.) přivádí do Olomouce opět čtyři mimořádné hlasy soudobé lyriky z České republiky, Polska, Slovenska a letos poprvé i z Německa. Cena Václava Buriana Olomouc navazuje na působení olomouckého novináře, polonisty a básníka Václava Buriana (1959–2014). Porota nominuje čtyři básníky z Polska, Slovenska, České republiky a německojazyčné Evropy. Po autorském přednesu porota vždy veřejně diskutuje a hlasuje o vítězi, který získává brož a 1000 eur.V kategorii Za poezii jsou nominováni: berlínský básník a performer Max Czollek, Varšavanka Julia Fiedorczuk, slovenský básník Peter Prokopec a Olomoučan Lukáš Sedláček, básník a kytarář. Cenu v kategorii Za kulturní přínos pro středoevropský dialog převezme vynikající ukrajinský romanopisec, básník, novinář, rockový performer a bojovník za ukrajinskou demokracii Jurij Andruchovyč.

Hlavní program – básnické čtení účastníků soutěže a debata porotců – se koná tradičně na sv. Václava 28. září 2019 od 15 do 18 hodin v olomouckém Divadle hudby v budově Muzea umění, Denisova 47. Po vyhlášení výsledků soutěže, laureáta Ceny diváků a besedě s Jurijem Andruchovyčem pokračuje program koncertem polsko-ukrajinské formace Karbido s hlavní hvězdou Jurijem Andruchovyčem v Hospodě U Musea (Ponorce). 

Více na: https://www.facebook.com/cenavaclavaburiana/ a https://www.instagram.com/cenavaclavaburiana/

audio/video

Ostrava Kamera Oko 11 uvádí audiovizuální večer STORY!

Jedinečný večer propojující sakrální atmosféru opavského Kostela sv. Václava a současnou elektronickou hudbu umělců ze všech koutů světa, z nichž většina bude k vidění v České republice vůbec poprvé.Vše doplněno o vizuální mistrovství z dílny MAESS.

https://www.facebook.com/events/1093055424218693

...
audio/video
@Kostel sv. Václava Opava
27/9/19 - 28/9/19
20:00 - 04:00
sdílet

Antwood(CA) presents Delphi - AV LIVE

https://soundcloud.com/margaret-antwood

Kanadský producent Tristan Douglas představí českému publiku svou novou desku Delphi, vztahující se k otázce pronikání technologií do našich romantických vztahů.
Vydalo Planet Mu (OFFICIAL).

 

Low Jack (FR) – LIVE

https://soundcloud.com/low-jack

Philippe Hallais osciluje ve své elektronické tvorbě na pomezí žánrů, jako DJ se však usadil především ve vodách experimentálního techna. V roce 2014 vydal desku s názvem Garifuna Variations, ve které vzdává prostřednictvím nahrávek povídek a zvuků etnika Garafuna hold zemi svého původu - Hondurasu. Velmi důležitá byla také jeho spolupráce s Dominickem Fernowem na projektu Rainforest Spiritual Enslavemen.

SHAPE platform artist.

 

Shapednoise (IT) + Pedro Maia (PT) presents Aesthesis – AV LIVE

https://soundcloud.com/shapednoise

Důležitá kolaborace, která si odbyde světovou premiéru na Berlin Atonal a hned vzápětí zamíří k nám!

 

Sicilský producent usazený v Berlíně - Nino Pedone alias Shapednoise ostří své zvuky tvrdostí dystopie.

V jeho tvorbě se mísí industrial, jungle, ambient i drone.

+ Pedro Maia - portugalský experimentální filmař pracující především s 16mm a 8mm filmovým materiálem. Kromě své vlastní umělecké tvorby je známý také svou spoluprací s hudebníky jako Vessel, Shackleton, Visionist, Jacaszek, Tropic of Cancer, Demdike Stare, Fennesz a mnohými dalšími.

 

SWAN MEAT (US/DE) – LIVE

https://soundcloud.com/swanmeat

Reba Fay - básnířka, producentka a DJ z Chicaga propojující při svém projevu mluvené slovo s industriální elektronikou.

Vydavatelství Bala Club.

 

Philipp Otterbach (DE) - DJ SET

https://knekelhuis.bandcamp.com/album/kh021-philipp-otterbach-the-rest-is-bliss-ep

https://soundcloud.com/philipp-otterbach

Berlínský DJ, dříve jeden z prvních rezidentů legendárního Salon des Amateurs v Düsseldorfu.

Jeho aktuální deska The Rest is Bliss funguje jako uklidňující pulzující tok zvuku, který vás zanese daleko od civilizace.

 

Nazar - HYBRID SET (ANG/UK)
https://nazar.bandcamp.com/

https://soundcloud.com/nazareth1

Nazarův hudební svět se věnuje problematice extrémního násilí, nespravedlnosti a represe ze strany státu v Angole, do které zasahují jeho kořeny. Byl vychován v Belgii, ale po občanské válce se do Angoly vrátil a začal zde vytvářet svou vlastní "rough" podobu místní hudby Kuduro. Ve svém posledním EP nazvaném The Enclave představuje tvrdou každodennost místního života i naději pro budoucnost této africké země.

Festivalová autobusová doprava Ostrava <> Opava zajištěna.

 

filmový festival

Serial Killer

...
filmový festival
24/9/19 - 29/9/19
00:00 - 00:00
sdílet

Serial Killer je mezinárodní soutěžní festival televizních a online seriálů. Uskuteční se 24. – 29. září 2019. Divák má jedinečnou příležitost sledovat to nejlepší, co současná evropská produkce nabízí. Navíc v perfektní kvalitě, na velkém plátně. Už není potřeba dlouhého brouzdání po síti, Serial Killer vám horké novinky naservíruje v několika sálech přímo v centru Brna.
Festival se divákům poprvé představil v květnu roku 2018. Vedle celé řady televizních profesionálů, teoretiků a více jak 3000 diváků, přilákal také zástupce filmových škol a pestré delegace tvůrců. Je vždycky o díl napřed. Jako se seriálem Most! (2018, r: J. Prušinovský), který festivalové publikum zhlédlo v exkluzivní premiéře, a všichni víme, jaký tajfun znamenal Luďan a jeho parta pro domácí seriálovou tvorbu.


Letošní nabídka 40 projekcí uvede např.: unikátní české Zrádce (2020, r: Viktor Tauš) v hlavní soutěžní přehlídce, soutěž nových webseriálů též s mezinárodní porotou, několik čerstvých norských titulů nebo populární maratonské projekce. Lákavý program si podrobně můžete prostudovat zde. Vedle kriminálních taháků nebudou chybět ani černočerné komedie nebo sociální dramata. Zdaleka však nejde jenom o detektivky. Na návštěvníky festivalu čeká také originální doprovodný program, přednášky a nezapomínejme ani na večírky za účastí tvůrců!


Akreditace na celý festival (5 dní) stojí 460 Kč, se slevou pro studenty nebo seniory za 310 Kč. Další možností je zakoupit vstupenky na jednotlivá promítání. Akreditaci si můžete koupit online nebo až na místě během festivalu v kině Scala.


Více informací o festivalu najdete zde:
https://www.serialkiller.tv/
Facebookovou událost můžete sledovat tady:
https://www.facebook.com/events/2385981725054877/

Pojďte s námi zabít čas.
Kam?
Do Brna!
Kam jinam? ❤️

filmový festival

11. ročník Ostrava Kamera Oko v rukou kurátorů

...
filmový festival
24/9/19 - 30/9/19
00:00 - 00:00
sdílet

Ve dnech 24.–30. 9. 2019 v Ostravě proběhne 11. ročník Mezinárodního filmového festivalu Ostrava Kamera Oko. Tématem letošního ročníku jsou JUVENILIA. Festival se dočká řady změn - o výběru děl například nebudou rozhodovat dramaturgové, nýbrž ke spolupráci přizvaní kurátoři z řad odborníků napříč obory.

Více na sociálních sítích: https://www.facebook.com/events/766089607119818/
nebo na webu: https://ostravakameraoko.com/

Vstupenky: https://goout.net/cs/festivaly/mff-kamera-oko-2019/hweje/+pmalm/

projekce

Rozbor filmu Rubena Östlunda VYŠŠÍ MOC

...
projekce
23/9/19 - 23/9/19
21:00 - 23:30
sdílet

Legendární lavinová scéna, mrazivá studie moderní rodiny, bílé alpské svahy v kontrastu s Vivaldiho Létem… to všechno je slavné satirické existenciální drama Rubena Östlunda VYŠŠÍ MOC.

V pondělí 23. září od 21:00 v Biu Oko Öslundův snímek scénu po scéně rozeberou tvůrci Šimon Holý a Tomáš Pavlíček. Přijďte se dozvědět více o brilantním filmovém dílu oceněném na festivalu v Cannes Cenou poroty sekce Un Certain Regard a celou řadou švédských cen Guldbaggen, jehož cílem dle režisérových slov bylo: „Snížit počty turistů v Alpách, zvýšit rozvodovost a natočit nejpompéznější lavinovou scénu v historii“.

Více na: https://www.facebook.com/events/415737472390939