koncert a2+

A2+ #78

Lèche moi (FR), Lionel Dixit (CZ)

A2+ ve spolupráci s Letmo Productions představí dva živelné projekty: francouzskou postpunkovou skupinu  Lèche moi a tuzemskou formaci Lionel Dixit.

místo

Punctum

sdílet
datum

21/6/18 - 21/6/18

čas

20:00 - 22:00

Francouzské duo s romantickým názvem Lèche moi (Vyliž mě) na své zatím jediné nahrávce, EP nazvaném Sortie 13, neomračuje žádným hyperfuturistickým koktejlem, přestože se tu stýkají na první zdání nespojité prvky. Naopak poměrně zjevně odkazuje do minulosti, ať už jde o foetusovský industrial nebo o živelný projev zpěvačky ve stylu rané PJ Harvey, nemluvě ani o cover verzi od Birthday Party. To vše se v produkci Lèche moi potkává upgradované současným, přesto však syrovým zvukem, s dekadentně rockovou atmosférou, kterou umocňuje občasné použití banja a foukací harmoniky. Jindy jsou naopak v popředí elektronické beaty, vyznění však zůstává jemně nostalgické.

https://leche-moi.bandcamp.com

Pardubické „noise-elektronické“ duo Lionel Dixit využívá elektroniku, bicí, kytaru, trubku, flétnu, to vše ale doplňují různé efekty a spousta samplů čerpajících z nejrůznějších, často velice odlehlých žánrů a období. Na zatím posledním, loňském albu Zvukem III se mísí dubstep s kytarovým brnkáním, filmové úryvky s Mendelssohnovým svatebním pochodem, improvizace s krajní sveřepostí. Jde o „podvratnou taneční hudbu“, jak uvádí sami tvůrci? Je to žánrová parodie nebo lokální podivínství? Možná je to hudební vtip: „Lionel Dixit vzal 2 a udělal 1. Lionel Dixit ví, ale nechá se překvapit. Lionel Dixit trhá, ale má rád...“ Má se člověk smát, pokud vtip nepochopí?

https://obsedante.bandcamp.com/album/obs-30-zvukem-i-i-i

 

Cyklus A2+ probíhá s finanční podporou Ministerstva kultury ČR, Městské části Praha 4 a nadace Český hudební fond.

 

http://punctum.cz/

http://advojka.cz/A2+