koncert

Čáry zvuky: Not the music, Yukimura, PFNO

místo

Punctum

sdílet
datum

30/4/17 - 1/5/17

čas

20:00 - 01:00

NOT THE MUSIC

Kanaďani ÉRIC NORMAND a PHILLIPE LAUZIER neboli baskytara a basklarinet či sopránsaxofon vytvářejí zvukové prostředí, jež se zpočátku zdá být jasné a přehledné jako stránka textu, která zrovna vyjela z kopírky. Stačí však jeden pozornější pohled, abychom si všimli, že už na druhém řádku se v jednotlivých literách začínají objevovat vlasové trhliny. A to je to nejmenší. Nejednotné řádkování a různé velikosti a typy písem napříč větami, ale i jednotlivými slovy vypadají vlastně přirozeně a poklidně jako třeba odpolední průvan z okna, které jsme právě otevřeli, abychom z kuchyně vyvětrali cigarety. Textura ustanovovaná tak trpělivě, až je skoro s podivem, s jakou zdánlivou ledabylostí je vzápětí odmítnuta. Hrudky zpečeného inkoustu na konci stránky se potom zdají být vlastně docela v pořádku, což ostatně platí i pro špínu za nehty – ráno tam ještě nebyla.

Éric Normand: https://ernormand.wordpress.com/

Philippe Lauzier: https://www.philippelauzier.com/

PSYCHEDELICKÝ FLÁKAČ NA ODSTŘEL

Jihočeská skupina PSYCHEDELICKÝ FLÁKAČ NA ODSTŘEL stále potvrzuje zanícení amatérů. I když se jejich písně sesouvají jako hrady z písku, staví je zas a zas. Po patnácti letech existence je obsazení stejné jako na začátku – dva stojí, dva sedí – a struktura hudby má podobu sněhové koule: bez jednoho nezačnou ostatní a stopy hlasu, bicích, dechů, basy a kytary se přes sebe nevrství, nýbrž se na sebe nabalují. Hlazení, vztek a stud v různých dávkách a kombinacích. Ideální pro ty, kteří se dáví a milují současně. Prostě písničky – akorát se v nich nezpívá. 

YUKIMURA

Tři gramce, zvukové koláže, velká radost a jedna pražská legenda jménem YUKIMURA! Producent, promotér, zakladatel studia Mustakillah Sound a zasadního českého dubového labelu United Forces of Dub – a především selektor s neuvěřitelným hudebním záběrem, který byl pro nejednoho pražského teenagera ikonou. 

http://www.punctum.cz/

A ohníček? Samozřejmě bude!

nebo zde fcb: https://www.facebook.com/events/374675742926181/?ti=icl

nebo na punctu: http://www.punctum.cz/space/cary-zvuky-not-music-yukimura-pfno