koncert a2+

A2+ #82

Na dalším z koncertů A2+ se představí rozmanitá trojice francouzských experimentálních projektů Descendeur, Le jour du Seigneur & Kaito Winsé a Pascal Lopinat.

místo

Punctum

sdílet
datum

24/10/18 - 25/10/18

čas

19:30 - 22:00

Descendeur je sólová verze lo-fi elektropopového, respektive technoprimitivního projektu Descente, přičemž zmíněnou „technoprimitivitu“ je možné brát i jako odkaz na album dua Chris & Cosey z poloviny osmdesátých let. Patrné jsou ale i vlivy eurodance nebo power electronics. V roce 2017 vydali Descent eponymní singl na labelu Les Disques Anonymes. Na letošní turné ovšem vyjela jen polovina dua – Arno Bruil, působící také v uskupeních Woman nebo Wild France.
https://descente1.bandcamp.com/releases

 

Pod názvem Le jour du Seigneur se skrývá syrový improvizační projekt, který v obsazení Arnaud Paquotte (basa) a Benjamin Chaval (bicí) rozvíjí vlivy free jazzu a noisu do podoby „komorní hudby o 130 decibelech“. Duo svým názvem odkazuje na známý náboženský pořad, který ve francouzské veřejnoprávní televizi běží každé nedělní ráno už od roku 1949. Důsledkem tohoto ironického prolnutí je, že toho o tomto působivém hudebním projektu moc nezjistíte. Zahrají spolu s Kaitem Winsé z Burkiny Faso.

https://soundcloud.com/lejourduseigneur

 

Ve Švýcarsku žijící hudebník Pascal Lopinat je perkusista a skladatel převážně filmové a divadelní hudby. Ve svém projektu „Prepared and amplified drumset“ se aktuálně věnuje možnostem nazvučení a modifikace zvuku bicí soupravy, s jejíž pomocí se snaží napodobit zvuk celé noiserockové skupiny. Bicí spojené s různými efekty a doplněné mj. i strunami se tak v podstatě stávají novým, jedinečným nástrojem. Pascal si zkrátka vystačí sám.

https://pascallopinat.com/

https://pascallopinat.bandcamp.com/