koncert a2+

A2+ #85

Astralapithecus (BLR), Pavel V. (FR), Tiny Tramp (ISR)

místo

Punctum

sdílet
datum

3/2/19 - 3/2/19

čas

19:30 - 22:00

Astralapithecus existuje od roku 2016 jako sólový projekt zvukového chuligána Pavla Gvozda, jehož tvorba pohybuje mezi noisem, ambientem, industrialem a experimentální elektronikou. Gvozd figuruje v běloruském undergroundu nejen jako hudebník, ale také jako aktivista a pořadatel experimentálních koncertů od roku 2010. Byl mimo jiné členem drone-ambientního dua Noizov_Kov4eg. Na koncertech Astralapithecus kombinuje metodu volné improvizace s procesováním analogových přístrojů a pracuje také s hlasem a vlastním tělem.

https://astralapithecus.bandcamp.com/releases
https://www.youtube.com/watch?v=QTOwcg0mpu8

 

Pavel V.

Francouzský hudebník Pavel Viry už v rámci cyklu A2+ vystoupil dvakrát se svým temným elektronickým projektem Klaus Legal. Zatímco dříve se hlásil k produkci Esplendor Geometrico, Pan Sonic nebo Sudden Infant, nyní vystupuje jako kytarista ovlivněný hráči, jako jsou Jean-François Pauvros, Keiji Haino nebo Arto Lindsay. Na kytaru hrál Viry v mnoha noise(rock)ových kapelách v Amiens, odkud pochází, v současné tvorbě si udržuje odstup od žánrových postupů a soustředěněji prozkoumává zvukové možnosti nástroje, jeho amplifikace i pedálových efektů.

https://klauslegal.bandcamp.com/album/brouillons
https://pavelv.bandcamp.com/album/arras

 

Tiny Tramp

Performance izraelského projektu Tiny Tramp jsou založené na repetitivních rytmech ozvučených pružin, kazetových smyčkách a zkresleném zpěvu přes diktafon. Ritualizovaná agrese s oldschoolovým industriálním zvukem údajně zlepšuje kvalitu spánku a má antiparazitické účinky. Věříme, ale prodáváme – jako vždy – bez záruky.

https://tinytramp.bandcamp.com/releases
https://www.youtube.com/watch?v=cdjOjlkuEtA

 

Vstup 100,-

https://www.advojka.cz/akce/a2plus/
http://punctum.cz/