design

Fashion Event Dotek

datum

13/4/19 - 14/4/19

čas

00:00 - 00:00

Fashion Event Dotek je neziskový projekt studentů Fakulty multimediálních komunikací Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně. V rámci tohoto eventu si můžete, během jednoho dne, užít módu a nově také průmyslový design a reklamní fotografii všemi smysly. V první části dne pronesou přednášky inspirující řečníci z umění, kultury a sociální oblasti. V rámci večerní Performance představí své kolekce mladí čeští i zahraniční módní návrháři.

Dva dny před a v den samotné akce budou k vidění práce studentů z ateliérů Designu obuvi, Designu skla, Průmyslového designu, Prostorového designu a Reklamní fotografie. Celý den bude doplněn o projekce dokumentárních filmů, celodenní hudební program a experimentální instalace mladých umělců napříč nejrůznějšími obory.

Letošní ročník Doteku spolupracuje i se společností Pragulic, která umožňuje veřejnosti poznat a zažít svět lidí bez domova. Návštěvníci se tak budou moci zúčastnit této tematické procházky městem. Během dne bude také možnost zajít si na workshop #prsakoule, který bude zaměřen na prevenci rakoviny prsu a varlat. Závěrem celého dne pak bude ambientní procházka nočním hudebním programem, jehož tóny budou znít až do brzkých ranních hodin.

Projekt již třetím rokem podporuje neziskovou organizaci Mamma HELP, která pomáhá ženám s rakovinou prsu a jejich rodinám. Právě tam putuje výtěžek z aukce modelů, která probíhá po módní přehlídce. Nově se draží produkty průmyslového designu a reklamní fotografie, které budou k vidění v rámci výstavy.

Letošní ročník Doteku se uskuteční v sobotu 13.4. 2019 v Olomouci v netradičních prostorách barokní budovy bývalého jezuitského konviktu z 16. Století.

http://fashioneventdotek.cz/