festival

Svět knihy Praha slaví čtvrtstoletí, prozkoumá paměť a vzpomínky a také pestrost Latinské Ameriky

místo

Výstaviště Praha

sdílet
datum

9/5/19 - 12/5/19

čas

09:30 - 19:00

Mezinárodní knižní veletrh a literární festival Svět knihy Praha připravuje jubilejní ročník. Od 9. do 12. května 2019 opět přivítá příznivce literatury na výstavišti v Holešovicích, kde je už popětadvacáté seznámí s literární tvorbou řady zemí, nezapomíná ani na české autory. Hlavní letošní téma se věnuje Paměti a vzpomínkám. Jako čestného hosta Svět knihy Praha představí Latinskou Ameriku.

Po čtvrtstoletí existence se má i samotný Svět knihy Praha za čím ohlížet, hlavní téma Paměti a vzpomínek chce ale pojmout v co nejširším záběru. Inspirací k letošnímu hlavnímu tématu byla i Latinská Amerika, které je jako čestnému hostovi 25. ročníku věnován výrazný prostor.

Účast na veletrhu potvrdily Argentina, Brazílie, Dominikánská republika, Chile, Kolumbie, Kuba, Mexiko a Peru. Literaturu z tohoto zámořského regionu přiblíží tuzemským čtenářům opět mimo jiné besedy s tamními spisovateli a dalšími zástupci literárního světa, jedním z nejvýznamnějších bude držitel Nobelovy ceny za literaturu Mario Vargas Llosa.

Zároveň na Svět knihy Praha přijíždí spisovatelka Herta Müllerová. Festival tak na 25. ročníku návštěvníkům umožní setkání dokonce se dvěma hosty, jejichž tvorba byla oceněna Nobelovou cenou za literaturu. Oba se publiku představí také 11. 5. ve společném sobotním večeru v kině Lucerna.

http://sk2019.svetknihy.cz/