koncert a2+

A2+ #89

Booker Stardrum (US), Microvomit (CZ)

Kulturní čtrnáctideník A2 a kolektiv Jednota uvádějí experimentální hudební večer, v němž se propojí zvukové gurmánství amerického perkusisty a skladatele Bookera Stardruma se sonickou náloží českobudějovického tria Microvomit.

místo

Kavárna Potrvá

sdílet
datum

20/5/19 - 20/5/19

čas

20:00 - 22:00

Booker Stardrum je losangeleský perkusista, improvizátor a skladatel. Ve snaze evokovat prchavý, nelineární prostor zvuku vytváří kompozice, které mají hutný, až skulpturální charakter: jsou založeny na soustředěném vrstvení nástrojů a intuitivním přístupu k rytmu. Jeho nejnovější album Temporary etc​. (NNA Tapes 2018)​ je pečlivě promyšleným amalgamem elektroakustické hudby, minimalismu, ambientu, jazzu a experimentální elektroniky. Při svých živých vystoupeních kombinuje klasické bicí se samplovacím systémem, pomocí nějž dekonstruuje zvukový svět zachycený na albu. Vedle své sólové tvorby čile spolupracuje s hudebníky i skupinami rozmanitých přístupů i stylů.

https://bookerstardrum.com/

https://bookerstardrum.bandcamp.com

 

Tříčlenná formace Microvomit vznikla na troskách několika kapel z okruhu českobudějovického labelu a promotérského kolektivu Noise Assault Agency Budweiss. V jejich improvizovaných setech je hutný kytarový noise rozrážen freejazzově rozvolněnou rytmikou. Dříve platili za nekorunované krále agresivity a především sebedestrukce, v současnosti jejich vystoupení mívají spíše rituální a někdy až kosmický rozměr. Základní devíza se ovšem nemění: Psychedelie bude špinavá, nebo nebude vůbec.

https://microvomit.bandcamp.com

 

Vstup 100 CZK

(120 s aktuálním číslem čtrnáctideníku A2)

 

FCB event

 

http://advojka.cz/a2plus

http://potrva.cz