festival

MOVE IN STATION
Festival experimentujícího divadla

místo

Moving Station

sdílet
datum

6/5/19 - 20/5/19

čas

19:00 - 22:00

Kulturní prostor Moving Station uvádí další ročník festivalu současné nezávislé divadelní tvorby pojmenovaný MOVE IN STATION. Festival divadla, které to má tak trochu jinak.

Letošní přehlídka nabízí od 6. do 20. května plzeňskému publiku 6 večerů. Hlavní dramaturgickou linkou je pohybové divadlo, radost z pohybu a nový cirkus.

Podrobný program najdete na webových stránkách www.johancentrum.cz/program/ a na FB Moving Station.
Vstupenky na jednotlivá představení zakoupíte v předprodeji v síti GoOut či Plzeňská vstupenka.

6. 5.       19:00     Inga Zotova-Mikshina: Kam směřujeme svůj pohled, abychom zažili svět?
Pohybová performance, work in progress, náhled rozpracovaného představení vznikajícího v umělecké rezidenci přímo v Moving Station.

11. 5.     16:00 a 19:00 Cirkus do Gala
Novocirkusová show pod taktovkou Žongléros Ansámbl

13. 5.     19:00     Zápisky z volných chvil
Autorská inscenace absolventů DAMU inspirovaná důvěrnými sešity dvorní dámy Sei Šónagon (konec 10. století) a zápisky poustevníka Kamo no Čómeie (13. století), z projektu Nové sítě Nová krev 2019.

14. 5.     19:00     Ňun & Ví: A odkud jste doopravdy?
Dokumentární divadelní hra o tom, jak se vnímají dvě příslušnice druhé generace vietnamských imigrantů v České republice, Hong Nhung Dangová a Huyen Vi Tranová, z projektu Nové sítě Nová krev 2019.

15. 5.     19:00     Squadra Sua: Absolutely / O humoru
Akademické pojednání o humoru s praktickými ukázkami a klaunská pohybová komedie, dvě krátká představení v jednom večeru.

20. 5.     19:00     Cirkus TeTy: Husí krky
Nový cirkus s prvky fyzického divadla, intimní zpověď dvou žen 30+ Technikou propojení nového cirkusu s prvky fyzického divadla převádějí své osobní vzpomínky a zážitky do obecnější roviny.

MOVING STATION je inspirativní místo v působivě revitalizované kulturní památce, svébytná alternativní plzeňská scéna pro současné divadlo, tanec a mezioborové umělecké experimenty, která již od roku 2000 hostí umělce z celého světa.