koncert a2+

A2+ #99

Lionel Dixit (CZ), Ragequit (FR) + DJ Krach

Místo zrušeného festivalu k patnáctiletému výročí Ádvojky nabízíme alespoň komorní náhradu v podobě dalšího večera cyklu A2+. Vystoupí na něm pardubické duo Lionel Dixit a v Praze usazený bretaňský rodák Ragequit. O zvuk prostoru před koncertem, mezi sety i po koncertě se postará kazetový DJ Krach se svým chilloutově-freakoutovým výběrem.

https://www.facebook.com/events/699780390628153/

místo

Underdogs'

sdílet
datum

19/9/20 - 19/9/20

čas

20:00 - 23:55

Pardubické duo Lionel Dixit na zatím posledním albu Zvukem III (2017) mísilo dubstep s kytarovým brnkáním, filmové úryvky s Mendelssohnovým svatebním pochodem, improvizaci s krajní sveřepostí. Sami hudebníci – hráč na elektroniku Martin Šafář alias Paregorik a bubeník Viklef – svou tehdejší produkci považovali za „podvratnou taneční hudbu“. Po první vlně koronavirové pandemie se ovšem Lionel Dixit vrátili tvrdší, temnější a – pokud jde o poměr kompozice a improvizace – nepředvídatelnější. A nyní přijedou zahrát soundtrack k rozjezdu další fáze covidové dystopie.

https://bandzone.cz/lioneldixit

Francouzský jednočlenný elektronický projekt Ragequit staví především na hluku a dronech ale nedělá mu problém dovést své sety k rytmičtějším polohám. Když má charakterizovat svou vlastní tvorbu, vyjadřuje se zpravidla v metaforách: například v promotextu na svůj poslední pražský koncert zval „na minimalistickou a kinematografickou pouť torzy imaginárních továren“. Je nicméně známo, že si ve svém smíchovském bytě plném zdomácnělých divokých koček, které si do Prahy přivezl z pařížského předměstí, vyrábí svůj vlastní syntezátor. Prý pomalu, ale jistě. A tato věta jako by vystihovala i jeho koncerty.

https://rageq8.bandcamp.com

Vstup: 100 /120 (s aktuálním číslem čtrnáctideníku A2)

A2+ je hudební série kulturního čtrnáctideníku A2, probíhající od roku 2012. Zaměřuje se na okrajové či pomezní oblasti současné hudby, zejména na experimentální přístupy, volnou improvizaci, nejrůznější hybridní projevy i subverzivní vpády na území popu.

http://advojka.cz/A2plus

Akce probíhá s podporou Ministerstva kultury ČR a Magistrátu hl. m. Prahy.