koncert a2+

Stávám se sluncem: křest A2 18 Bohumila Grögerová; A2+ #101 Parus & Křivánková + Abrahám

místo

Letohrádek Hvězda

sdílet
datum

3/9/21 - 3/9/21

čas

18:00 - 21:00

SETINY Bohumila Grögerová

3. 9. od 18.00

Uvedení tematického čísla A2 věnovaného Bohumile GrögerovéDědictví světové experimentální poezie v současné literatuře s Šárkou Grauovou a Josefem Hrdličkou

Koncert A2+ #101

Stanislav Abrahám je audiovizuální performer, zvukový umělec a hudebník. Jako zvukový designér a hudebník často účinkuje v kolaborativních projektech z oblasti divadelní tvorby a tance. Jeho specialitou je improvizování s elektronickými hudebními nástroji, vytváření soundscapes (zvukových koláží) za použití samplingu zvuku objektů a materiálů denní potřeby v reálném čase. V poslední době se více věnuje využití zvuku v terapeutickém kontextu. Vedle relaxačního lehátka se strunami pracuje např. se zpívajícími mísami nebo gongem, který také využije ve svém meditativním setu.

Hudebník Ondřej Parus, vystupující sólově pod jménem False Trance nebo v improvizačním triu Ruinu, a herečka a performerka Jindřiška Křivánková (Kolonie, Spitfire Company, The Transversal Navigation a další) vystoupí společně v minimalistickém elektroakustickém setu. S využitím hlasu, rituálních nástrojů a elektronických samplů - od poesie magnetické rezonance k variaci na lidovou legendu - vytvářejí svéráznou ozvěnu jedné výjimečné umělecké oddanosti a cesty k osvobození.

letohrádek Hvězda, Praha 6 – Liboc

Výstavu a doprovodné programy pořádají Památník národního písemnictví a A2 kulturní čtrnáctideník.

Výstava se koná pod záštitou ministra kultury ČR, Lubomíra Zaorálka a radní pro kulturu hlavního města Prahy, Hany Třeštíkové.

Za podpory Ministerstva kultury ČR a hlavního města Prahy

https://setiny.cz/