koncert a2+

A2+ #106

A2 & Asociace MLOK uvádějí: Timothee Quost (FR), Aldana Duoraan (CZ/RU) Amberg/Schmid (CH)

místo

Punctum

sdílet
datum

9/12/21 - 9/12/21

čas

19:00 - 22:00

TIMOTHÉE QUOST

Francouzský trumpetista a skladatel Timothée Quost patří k nejvýraznějším trumpetistům na současné evropské experimentální a improvizační scéně. Po studiu klasické hudby se začal věnovat jazzu a poté zejména improvizaci. Ve svých sólových vystoupeních originálně používá rozšířené techniky hry na trubku, kterou snímá kontaktními mikrofony a upravuje její zvuk. Svým přístupem se snaží přiblížit k esenci i limitům nástroje a výsledkem jsou vrstevnaté zvukové plochy, překvapivé rytmické struktury i melodické linky. Kromě svých sólových koncertů hraje v mnoha dalších projektech od dua po větší ansámbly. Spolupracuje s hudebníky, jako jsou např. basista Barry Guy, bubeník Michael Zerang nebo saxofonistka Lotte Anker.

http://www.tquost.com

ALDANA DUORAAN

Aldana Duoraan pochází z Republiky Sacha (Jakutsko), v současnosti žije v Praze. V Česku reprezentuje tradiční jakutský styl hry na chomus (brumle), organizuje workshopy a vyučuje techniky hry. Ve svých čistě instrumentálních performancích střídá několik druhů tohoto nástroje, přičemž každý má svůj tón a ladění. S pomocí dechu a pohybů rukou vytváří rytmické, hluboce meditativní kompozice, které občas mohou připomenout experimentální elektronickou hudbu. V roce 2021 vydala debutovou kazetu Üs kut. „Hodinová nahrávka, ač z povahy nástroje primitivistická, postupně projde mnoha světy (rytmy a oscilacemi) a nejsilněji působí v momentech intenzity paralelních nebo spodních rezonancí a zapojení hlasu. Deska působí výjimečně i v produkci pražského labelu Řehole (vydávajícího projekty Timmi nebo NBDY), kde propojuje přilehlá území noisu, zvukové magie a tradičního folklóru“ (Ondřej Parus, A2).

https://rehole.bandcamp.com/album/s-kut http://www.chomus.cz

AMBERG/SCHMID

Saxofonista a klarinetista Elio Amberg se pohybuje mezi Lucernem a Berlínem. Ve své tvorbě se zaměřuje na rozšířené techniky hry na dechové nástroje, prozkoumává rytmické konstrukty a ohledává hranici vedoucí mezi akustickou a elektronickou hudbou. Je součástí uskupení Club Dänemark, které v Lucernu pořádá experimentální a transdisciplinární akce. Silvan Schmid je trumpetista žijící střídavě ve Švýcarsku a Nizozemí. Vystupuje a nahrává s mnoha hudebníky a formacemi na improvizační a experimentální scéně. Je členem kolektivu Gamut, který v Curychu provozuje stejnojmenné vydavatelství (Edition Gamut) a organizuje koncerty. Ve společném duu Amberg se Schmidem experimentují s rytmickými strukturami a amplifikací.

https://elioamberg.bandcamp.com/releases https://www.elio-amberg.com/ http://silvanschmid.ch/

Vstupné150,-/180,- s aktuální Ádvojkou