koncert a2+

A2+ #109

Mikko Savela & Paul Gründorfer (SWE/AT), Jano Doe (SK/CZ)

Na dalším večeru experimentální série čtrnáctideníku A2 se 23. června v klubu Punctum představí švédsko-rakouské improvizační duo Mikko Savela & Paul Gründorfer a tuzemská královna modulární syntézy Jano Doe s živou projekcí Martina Blažíčka..

FB event: https://fb.me/e/1D1K4FOBi

místo

Punctum

sdílet
datum

23/6/22 - 23/6/22

čas

19:30 - 22:00

Švédský kytarista finského původu Mikko Savela experimentuje s různými způsoby hry na preparovanou akustickou kytaru. Mívá ji položenou ve vodorovné poloze a používá ji spíše jako bicí sestavu než harmonicko-melodický nástroj. Upravuje ji pomocí rozmanitých předmětů a uplatňuje výlučně neortodoxní techniky hraní. Kromě kytary při svých performancích využívá i různé druhy mikrofonů a elektroniku. Na aktuálním turné vystupuje s rakouským improvizátorem Paulem Gründorferem, který zkoumá zvuk jakožto jev vznikající v podmínkách konkrétního místa. Jeho tvorba se zaměřuje na procesy, které se vyvíjejí v prostoru, a ke zvuku přistupuje jako k fenoménu, do nějž se do určité míry obtiskuje sociální a životní prostředí. Zabývá se nestabilitou systémů, zpochybňuje roli kontroly a snaží se odkrývat skryté mechanismy. Kromě zvukových performancí se Gründorfer zabývá také tvorbou audiovizuálních instalací.

https://www.mikkosavela.com

https://tricx.net

https://www.youtube.com/watch?v=c_N7KqC6pvE

 

Jano Doe je sólový projekt kurátorky, kulturní manažerky a konstruktérky nástrojů Kataríny Gatialové. Je členkou live-codingového Kolektivu nebo noisových skupin Inocenc a Augiášův sonický chlév. Experimentuje se softwarově řízeným rádiem a věnuje se opravě a zviditelňování starých syntezátorů. Její živá vystoupení mají formu live-patchingu – všechny signálové cesty vznikají na jejím vlastnoručně vyrobeném modulárním syntezátoru přímo před publikem v kombinaci s no-input vazbením mixpultu a zašuměnými kazetovými smyčkami. Vznik a tvarování signálu jsou demonstrovány na obrazovce osciloskopu a lo-fi estetiku příležitostně doplňují světelné efekty v podobě hořícího modulu nebo napájecího zdroje. Debutová nahrávka Duranzie vyšla v roce 2018 na značce Genot Centre.

https://soundcloud.com/janodoe

 

Vstup 150 / 180 (s aktuálním číslem čtrnáctideníku A2)

 

A2+ je hudební série kulturního čtrnáctideníku A2, probíhající od roku 2012. Zaměřuje se na okrajové či pomezní oblasti současné hudby, zejména na experimentální přístupy, volnou improvizaci, nejrůznější hybridní projevy i subverzivní vpády na území popu.

http://advojka.cz/A2plus

http://punctum.cz