koncert a2+

A2+ #112 

Prague Headphone Festival

Jedinečný festival, založený na kolektivním poslechu živé hudby do sluchátek, je otevřená, demokratická, nehierarchická akce založená na spontaneitě a dobrovolnosti: probíhá bez dramaturgie, honorářů i fixního vstupného (dobrovolné příspěvky na provoz klubu Punctum jsou samozřejmě vítány).

Registrace vystupujících a bližší info: https://phf.klangundkrach.org

místo

Punctum

sdílet
datum

2/4/23 - 2/4/23

čas

14:00 - 22:00

Pražský sluchátkový festival je inspirovaný konceptem Le Placard, se kterým přišel v Paříži v roce 1999 Erik Minkkinen (viz rozhovor v A2: https://www.advojka.cz/.../2012/7/jakasi-hudebni-peep-show). V Česku ho inicioval v Praze usazený francouzský hudebník Romano Krzych – první ročník proběhl v roce 2012 v Komunikačním prostoru Školská 28 a spolupracovaly na něm ještě kulturní čtrnáctideník A2 a vydavatelství KLaNGundKRaCH. Další díl se uskutečnil roku 2015 v Karlin Studios a poté následovaly tři festivaly v žižkovském kulturním centru Punctum, jež proběhly opět v rámci koncertní série A2+, už nezávisle na mateřské platformě Le Placard.

Ideou festivalu, během něhož posluchači vnímají živou hudbu prostřednictvím sluchátek, je vytvořit intimní prostor pro poslech hudby nikoli v izolaci domova, jak bývá běžné, ale ve společnosti dalších lidí. Toto pojetí živého a zároveň zcela privátního poslechu si získalo mnoho příznivců na celém světě – částečně i proto, že produkce nejde jen do sluchátek na daném místě, ale bývá také streamována.

Festival probíhá bez dramaturgie. Každý, kdo chce přispět zvukovou performancí, DJským setem nebo třeba mluveným slovem, se může přihlásit, zapojit své vybavení a zahrát (technická omezení daná charakterem sluchátkového festivalu k účasti předurčují především elektronické a tišší akustické hudební projekty).

Kontakt: [email protected]

.