koncert a2+

A2+ #113

Abstract Household Warfare (HU), Kryštof Pátra (CZ)

Na druhém letošním večeru série A2+ vystoupí maďarské trio Abstract Household Warfare a tuzemský experimentální kytarista Kryštof Pátra.

místo

Kavárna Potrvá

sdílet
datum

27/4/23 - 27/4/23

čas

20:00 - 22:00

Abstract Household Warfare je společný projekt tří plodných maďarských hudebníků. Původně šlo o elektronické duo, v němž Rovar17 obstarával abstraktní zvukové pozadí, občas doplněné útržky mluveného slova či jinými fragmenty, a Xpldnglke svými sekvencery zajišťoval rytmický puls. Nedávno se k elektronické dvojici připojil ještě ZxBxFx s bicí soupravou a samplery. Skupina jako by v každé vteřině čelila dilematu, které se přenáší i na posluchače: Dává větší smysl strnule stát, anebo tancovat? Jak tvrdí v anotaci sami hudebníci, „není to nic jiného než nekonečný boj o ovládnutí mixážního pultu první ráno po lobotomii“.

https://soundcloud.com/abstracthouseholdwarfare

https://www.youtube.com/watch?v=04hXKt3pAjA

 

Kryštof Pátra v rámci svého sólového kytarového setu představí radikálnější polohy své tvorby. Ačkoli se nebrání tonální hře na kytaru, zvuky z ní doluje zejména nestandardními technikami, jako jsou preparace nebo různé druhy primitivistického zacházení s nástrojem, jeho amplifikací a zkreslením. Mottem jeho performancí se stává „ztráta kontroly“, ať už jako záměrný tvůrčí postup vnášející do hry vysokou míru nejistoty, nebo coby důsledek fyzického vyčerpání. Vystoupení končí zpravidla v momentě, kdy už není co dál sdělit. Působí také v noisovém duu Pátra/Švejnar, méně často pak s noisecorové formaci Hotel Krása.

https://soundcloud.com/jakub-vejnar-774679858/patrasvejnar_live-at-hlukovae-mysteria

https://patrak.bandcamp.com/

 

A2+ je série kulturního čtrnáctideníku A2, probíhající od roku 2012. Zaměřuje se na okrajové či pomezní oblasti současné hudby, zejména na experimentální přístupy, volnou improvizaci, nejrůznější hybridní projevy i subverzivní vpády na území popu.

http://advojka.cz/a2plus

FB event: https://www.facebook.com/events/edit/756963959175043

vstup: 150 / 180 (s aktuálním číslem čtrnáctideníku A2)

                      

Akce probíhá s podporou Ministerstva kultury ČR.