koncert a2+

A2+ #115

Leandro Barzabal (AR/FR), Daniel Meier & Sweeps 04 (CZ)

DJ set: Hitscan (FR/CZ)      

První poprázdninový večer série A2+ se odehraje v románském sklepení klubu Recykl na Malé Straně, hned vedle Karlova mostu. Živé experimentální sety obstarají Leandro Barzabal a Daniel Meier & Sweeps 04, afterparty pak producent Hitscan.

https://www.facebook.com/events/605393171760309

místo

Recykl

sdílet
datum

15/9/23 - 16/9/23

čas

21:00 - 03:00

Argentinský hudebník Leandro Barzabal je od roku 2018 součástí pařížské experimentální scény. Phybuje na pomezí elektroakustické kompozice, improvizace a performance a ústředním prvkem jeho praxe bývá výrazné gesto, někdy měkké, jindy naopak brutální. Velký důraz klade na DIY přístup: v roce 2021 založil studio GRM Parallèle, které se věnuje konstrukci hudebních nástrojů, podpoře hudebníků, kteří chtějí vyvíjet DIY elektronické projekty, a zvukovému výzkumu. Pokud vás zajímá, jak vypadají „zvukové skulptury, jejichž frekvence modifikují a zneužívají materiál“, přijďte!

https://titaniatapes.bandcamp.com

 

Klasicky vzdělaný houslista Daniel Meier v současné době tíhne k důslednému ohledávání psychoakustických fenoménů. Jeho aktuální tvorba je, co se lineárně chápané kompozice týče, až průzračná, klíčové jsou ale interakce mezi jednotlivými vrstvami zvuku. Dronové smyčky nebo hra na dvě struny vytvářejí kombinační a diferenční tóny, které Meier „ve skutečnosti“ nehraje a které se někdy dostávají zcela mimo rozsah nástroje. Výsledkem přitom není akademická exhibice, ale hudba, která je zemitá i uhrančivá. Už několik let Meier příležitostně spolupracuje s kytaristou Václavem Dobiášem (dříve Hawat, Unitra Diora), respektive s jeho sólovým projektem Sweeps 04. Ten debutoval v roce 2017 na labelech Sakraphone a /-\ deskou Dormancy, která posluchače zavádí do bahnitých vod drone metalu a dark ambientu, v roce 2017 na ni navázal desetipalcovým vinylem s názvem Zátěž. Nejnovější jeho nahrávkou je letošní digitální album Noosféra.

https://meier.cz

https://sweeps04.bandcamp.com

 

Hitscan je nick Alana Dubourga, francouzského hudebníka a DJ usazeného v Praze. Zatímco ve své autorské tvorbě, kterou prezentuje pod názvy Eighth Division nebo Ragequit, v poslední době zkoumá především možnosti vlastnoručně vyrobeného modulárního syntezátoru, jeho DJská produkce většinou vychází z techna.

https://soundcloud.com/h1tscan

vstup 120 / 150 (s novým číslem čtrnáctideníku A2)

A2+ je série kulturního čtrnáctideníku A2, probíhající od roku 2012. Zaměřuje se na okrajové či pomezní oblasti současné hudby, zejména na experimentální přístupy, volnou improvizaci, nejrůznější hybridní projevy i subverzivní vpády na území popu.

http://advojka.cz/a2plus

                                         

Akce probíhá s podporou Ministerstva kultury ČR a Státního fondu kultury ČR.