performance

Festival performance Odejít znamená vrátit se jinudy

Jednodušší je odmítnout vše než si vybrat – tranzit.cz oznamuje druhý ročník festivalu performance

místo

Ankali & Planeta Za

sdílet
datum

13/12/23 - 14/12/23

čas

19:00 - 02:00

Jednodenní událost Odejít znamená vrátit se jinudy proběhne v pražském klubu Ankali & Planeta Za ve středu 13. prosince 2023. Festival navazuje na první ročník Všichni jsme emotivní, který proběhl v roce 2022 v Divadle X10. Letošní ročník odhaluje tělesné, smyslové a politické aspekty střetu dvou paralelních sfér městské kultury: současného umění a klubové hudby.

Uvnitř uměleckého díla, v útrobách klubu, který se stává novým tělem pro sdělení z minulosti. Někdy bludiště, někdy hřiště. Žádné rozhodnutí není konečné: Jít dovnitř, nebo ven? Vpravo, nebo vlevo? Zdá se, že žádná cesta nevede tam, kam chceme. Někdy je jednodušší odmítnout vše než si vybrat. Odejít. Možná se vrátit. Galerie, nebo klub? Den, nebo noc? Umění, nebo život? Možná existuje třetí cesta. Těla jsou katalyzátory tepelné, sociální a tělesné energie pohybující se ve zmenšeném modelu světa. Nechávají se dobrovolně unášet zvukem, pokyny, možnostmi, vzruchy a příběhy. Všichni sdílíme stejné obsahy, klademe podobné otázky a překračujeme hranice. Odejít z znamená vrátit se jinudy, vrátit se jako někdo jiný.

Program festivalu bude zveřejněn v polovině listopadu. Vstup do areálu je na adrese Na Louži 7, Praha 10. Vstupné na festival je zdarma po předchozí rezervaci. Kapacita prostoru je omezená, vstupenky  je možné rezervovat na portále GoOut.cz. 

Festival performance Odejít znamená vrátit se jinudy pořádá tranzit.cz ve spolupráci s Ankali s podporou hlavního města Prahy a Státního fondu kultury České republiky. Hlavním partnerem tranzit.cz je Nadace ERSTE. Mediálními partnery festivalu jsou A2 – kulturní čtrnáctideník, Artalk.cz, ArtMap a Deník Alarm.

Odkazy

cz.tranzit.org | Instagram | Facebook

www.feministinstitution.orgwww.matterof.art