koncert

PareiDoliΛ, Alexandre Bellenger, HarvEast

Další koncertní večer ze série Berlín-Praha-Vídeň aneb jak říká Horst Wulkan: Milí lidé, zajímaví hosté, úslužní šatnáři a šatnářky, šlágry, které znáte, písničky, jež si budete chtít opsat do cancáku, veganské delikatesy, tekuté laskominy a příjemná atmosféra a osvětlení!

FB event: https://www.facebook.com/events/143796519560074/

místo

Punctum

sdílet
datum

9/10/17

čas

20:00

PareiDoliΛ (it, de)

Duo Marty Zapparoli a Liz Allbee, v Berlíně usazených improvizátorek, zkoumá extrémy polarity přítomnosti a nepřítomnosti, když se zajímá o zvukové jevy, jež se odehrávají mimo zorné pole běžného lidského vnímání, aby se je následně pokoušelo svým posluchačům „zviditelnit“.Marta, která v hudebním projevu tíhne k narativním strukturám a spolupracuje např. s Matmos, Paulem Lovensem nebo Splitter Orchestra, použí...vá vlastnoručně konstruované antény, přijímače a zvukové detektory, zatímco Liz, jež také hraje ve Splitter Orchestra a vedle sólových nahrávek působí třeba s Michaelem Vorfeldem v projektu The Zoo nebo v Mensch Mensch Mensch, hraje na kvadrofonní trumpetu, kterou si sama navrhla, a pracuje s prostorovými vlnami.Vícekanálový kousek a intenzivní zvukový prožitek zaručen.

https://soundcloud.com/user-235196343

http://martazapparoli.blogspot.de/

http://www.lizallbee.net/

 

Alexandre Bellenger (fr)

Pařížský výtvarník, kytarista a především turntablista působí na hudební scéně od roku 2000. Spolupracoval například s Noëlem Akchotém, Thomasem Ankersmitem, Jacem Berrocalem, Alanem Coutisem, Sachikem M, Aki Ondou, Sharifem Sehnaouim, Ignazem Schnickem nebo Oliverem Augstem. Působil v unikátním turntablistickém triu s Otomem Yoshihidem a Martinem Tétreaultem a jeho další trio s Arnaudem Rivièrem a Rogerem Turnerem je pecka! Varování ministerstva bránice: Bellengerovy nahrávky a sólová vystoupení někdy bývají nesmlouvavě agresivní, ale především nesmírně vtipná.

https://abworks.org/

https://acidresistantrecords.bandcamp.com/

 

HarvEast (cz, usa, sk)

Východiskem tria, jehož iniciátorkou je Lucie Páchová (Arará, Talaqpo, Dunami, PIO, Paleomnésis), je způsob, jakým se lze hudebně konfrontovat s terénními nahrávkami, přičemž v případě tohoto koncertu se bude jednat o nahrávky z „rurálních oblastí“. Spolu s Kenem Ganfieldem (The Mond, PIO) a Vladem Micenkem (Organic Session, E Converso, Paleomnésis) hodlají vstupovat do opatrných, ale i méně citlivých dialogů a interakcí s field recordings s otázkou, jak se vztahovat k cizímu. Jak zakoušet střet s neznámým – s respektem, nebo agresivně? Brát to jako výzvu, nebo se naopak bát? Jak se zvukově konfrontovat s cizím materiálem, prostředím, hlasem, jazykem, kulturou?Kromě field recordings zazní v tomto rozhovoru také analogové syntezátory (Ken Ganfield), kontrabas a efekty (Vlado Micenko), looper, klávesy Casio, různé objekty – a dokonce i lidský hlas (Lucie Páchová).

https://soundcloud.com/lucie-p-chov/

https://soundcloud.com/traktor

https://soundcloud.com/vlado-micenko