Za vším je vášeň pro hudbu

S Frederickem Sudgenem o nezávislé platformě Loose Lips

Hudební manažer a organizátor Frederick Sudgen je aktivní v kulturní sféře, která trpí permanentním nedostatkem prostředků. Rozhovor se točil především kolem otázky, jakým způsobem se dá na nezávislé scéně plnohodnotně fungovat, aniž by člověk vyhořel nebo zbankrotoval.

Jste nebývale činný v oblasti nezávislé hudby. Angažujete se v platformě Loose Lips, pořádáte hudební akce, vedete stanici 199Radio, provozujete vydavatelství, snažíte se podněcovat kooperaci a sdílení zkušeností v rámci hudební komunity… Co vás k této činnosti vedlo?

Již několik let bydlím v Londýně, ale pocházím z Exeteru v jihozápadní Anglii. Pokud jde o objevování hudby a motivaci, naprosto zásadní pro mě bylo rádio. Ve věku kolem patnácti šestnácti let jsem si v pokojíku nahrával různé pořady a poslouchal on­-line rádia z Londýna nebo USA, a tak se digitálně spojoval se světem, který mě zajímal. Rádio tu pro mě bylo dříve, než jsem začal hrát jako DJ, organizovat hudební akce a osobně se setkávat s lidmi. Zaselo ve mně lásku k hudbě a chuť ji rozvíjet.

 

Jak se vaše amatérské nadšení proměnilo poté, co jste se přestěhoval do Londýna?

Londýn dodal mým zájmům sociální rozměr a navedl mě na zajímavé projekty. V podstatě mi to město ukázalo, že i já …

Tento článek si přečtou pouze předplatitelé


Předplaťte si Ádvojku

Přihlášení

Kupte si toto číslo elektronicky