Narcos vs. historie – 1:0

Co všechno seriál obětoval divácké úspěšnosti?

Poslední, třetí sérií spin­-off řady Narcos: Mexico se po šesti letech uzavřel jeden z nejúspěšnějších seriálových projektů Netflixu. Jeho scénář se však v zájmu poutavé zápletky odchyluje od historické skutečnosti víc, než by se mohlo zdát. Tvůrcům se navíc nepodařilo překonat stereotypní pohled na Latinskou Ameriku a její obyvatele.

Filmy a seriály z dílny streamovací služby Netflix se předhánějí v tom, který během své hvězdné chvilky trhne nejastronomičtější číslo co do počtu a hodin zhlédnutí, doby strávené na trending seznamech nejrůznějších sociálních sítí a množství nominací a ocenění. Jako „original gangster“ mezi nimi dodnes ční seriál Narcos. V roce 2014 Netflix ve spolupráci s Gaumont International Television oznámil jeho produkci, mezi lety 2015 a 2017 vyšly tři série původní kolumbijské řady a následně bylo ohlášeno, že místo čtvrté série, která měla být zaměřená na Mexiko, vznikne spin­-off řada Narcos: Mexico. Její třetí a poslední série vyšla loni v listopadu.

Dvě série první řady sledují na jedné straně aktivity Pabla Escobara, a to od chvíle, kdy mu chilský chemik Mateo Moreno představuje kokain jako nový perspektivní artikl, až po okamžik, kdy ho na střeše domu v medellínské čtvrti Los Olivos zastřelí vojáci „pátracího bloku“ Bloque de búsqueda; na druhé straně …

Tento článek si přečtou pouze předplatitelé


Předplaťte si Ádvojku

Přihlášení

Kupte si A2 v elektronické podobě